PDA

View Full Version : این سایتها از چه امکاناتی استفاده می کنن ؟

Behnama
جمعه 16 شهریور 1386, 12:47 عصر
با سلام . بعضی سایتها وجود دارن که به جای اینکه مدام به صفحات دیگه ارجاع بدن ، در یک صفحه مثل index.aspx همه کارها رو انجام می دن . مثل

index.aspx?app=bazar&mdl=2bazar&ftr=gic&cid=848

می خوام بدونم که این متغیرهایی که دارن به خود صفحه پاس می شن چی هستن ؟ آیا ممکنه که از usercontrol استفاده کنن و هربار بر اساس کاری که خواسته می شه ، یک usercontrol رو به صفحه Load کنن ؟ یا از روش دیگه ای استفاده شده . خصوصا بیشتر از سایتهای asp.net ، من سایتهای php رو می بینم که به این روش عمل می کنن .

Amir Taghavi
جمعه 16 شهریور 1386, 13:13 عصر
در مورد QueryString جستجو کن همه چیز دستگیرت میشه.

sama01
جمعه 16 شهریور 1386, 16:56 عصر
اصولا با استفاده از Query String، مشخص می‌کنند که چه چیزی را لازم دارند و در کد صفحه، با توجه به این Query Stringها، محتویات را نمایش می‌دهند. در این مرحله، می‌تواند به قول شما، UserControl های مورد نیاز را به صفحه اضافه نمود.

Behnama
شنبه 17 شهریور 1386, 13:29 عصر
دوست من ، من فکر کنم دیگه بدونم query string چیه ! اینجا بیشتر می خواستم بدونم که در صفحه هدف چه اتفاقی می افته ؟ آیا usercontrol لود میشه یا کار دیگه ای انجام میشه ؟ و اینکه بدونم آیا بهتره به این شکل از usercontrol استفاده کنم یا برای هر کاری یک صفحه جدا بسازم ؟

سار
شنبه 17 شهریور 1386, 14:00 عصر
دو اتفاق ممکنه رخ بده:
حالت اول : استفاده از MultiView که اصلن روش جالبی نیست و دست و پا رو خیلی میبنده.
حالت دوم : استفاده از UserControl که انعطاف پذیری بیشتری داره و کار رو راحت میکنه.

Chabok
شنبه 17 شهریور 1386, 18:56 عصر
با سلام
من خودم بیشتر از UserControl استفاده می کنم و تا به حال هیچ گونه مشکلی در این رابطه نداشته ام . حتی بدون ViewState هم کاملا جواب گرفته ام .

این رو نوشتم که بدونید استفاده از UserControl ریسک نیست و میشه نتیجه مطلوب خود را از آن بگیریم و در ضمن شی گرا هم کار کنیم .
راههای دیگری هم هست که زیاد جالب نیست و کار سخت میشه .
موفق و پیروز باشید .