PDA

View Full Version : ثبت با فیلتر

smderfan
شنبه 17 شهریور 1386, 13:37 عصر
سلام
چند مشکل در نمونه ای که گذاشتم وجود دارد ببینید می تونید حلش کنید.
قضیه از این قرار است که می خوام وقتی فرم Search باز هست از کاربر یک شماره ثبت بگیره سپس با زدن بر روی دکمه (ثبت) فرم (Form1) باز بشه و اگر از قبل، ورود اطلاعات با این شماره ثبت انجام شده، رکوردهای مورد نظر رو نمایش و در ادامه بتونم سایر موارد مربوط به همین (شماره ثبت)رو ذخیره کنم. یعنی بانک با توجه به شماره ثبت فیلتر، نمایش رکوردهای ثبت شده رو داشته باشه و قابلیت ایجاد رکورد جدید هم باشه.
در داخل فرم (Form1) هم سه مشکل وجود داره :
1- فیلدی بنام ردیف ایجاد کرده ام فقط می خوام یک شماره مجازی ایجاد بشه و بصورت ردیف نمایش داده بشه این فیلد در جدول ذخیره نمی شه.
2- می خوام وقتی کاربر مقدار فیلد (خدمات انجام شده) رو خالی کرد یعنی Null شد و روی رکوردهای قبلی کلیک کرد اگر در فیلد (قیمت واحد) مقداری وارد شده بود که امکان جابجایی وجود نداشته باشه و کاربر باید مقدار فیلد (خدمات انجام شده) رو از لیست انتخاب و یا تایپ کند. ولی اگر فیلد (قیمت واحد) خالی بود (مقدار 0) رکورد مورد نظر حذف بشه. (همچنین بصورت کلی می تونه یک سوال در این مورد ظاهر بشه)
3- می خوام همزمان با ورود اطلاعات در پایین فرم قسمت (جمع کل هزینه ها) بروز بشه و جمع کل فیلد (قیمت کل) رو برگردونه.

ببخشید .....
پیشاپیش از زحمتی که می کشید متشکرم

karmand
شنبه 17 شهریور 1386, 13:55 عصر
قرار شد در هر تاپیک یک سئوال مطرح کنید تا پاسخت را بتوانند بدهند
در برنامه پیوست وام گیرنده همان شماره پبت شماست
و جمع وامهای دریافتی همان جمع صورت حساب شماست

smderfan
شنبه 17 شهریور 1386, 15:02 عصر
سلام
karmand عزیز از زحمتی که کشیدید متشکرم
ببخشید چون روال سوالات مربوط به یک نمونه بود مجبور شدم در همین تاپیک مطرح کنم.
در نمونه ای که گذاشتید فیلتر و مجموع مربوط به دو جدول جداگانه است و در نمونه من فقط یک جدول مطرح است.
من که هر کاری کردم نشد.
این هم کدی که گذاشتم.

TextID = IDCODE

str1 = "SELECT tamir.IDrecord, tamir.khadamat, tamir.nukh, tamir.ghymatvahed " + _
"FROM tamir " + _
"WHERE (tamir.IDrecord)=[forms]![form1]![TextID];"

Me.RecordSource = str1

smderfan
شنبه 17 شهریور 1386, 18:28 عصر
سلام
خسته نباشید
به جواب بعضی از سوالات جواب دادم فقط این دو سوال رو مشکل دارم.
1- فیلدی بنام ردیف ایجاد کرده ام فقط می خوام یک شماره مجازی ایجاد بشه و بصورت ردیف نمایش داده بشه این فیلد در جدول ذخیره نمی شه. (در ساب فرم هست)
2- می خوام وقتی کاربر مقدار فیلد (خدمات انجام شده) رو خالی کرد یعنی Null شد و روی رکوردهای قبلی کلیک کرد اگر در فیلد (قیمت واحد) مقداری وارد شده بود که امکان جابجایی وجود نداشته باشه و کاربر باید مقدار فیلد (خدمات انجام شده) رو از لیست انتخاب و یا تایپ کند. ولی اگر فیلد (قیمت واحد) خالی بود (مقدار 0) رکورد مورد نظر حذف بشه. (همچنین بصورت کلی می تونه یک سوال در این مورد ظاهر بشه)

mehdihamedali
یک شنبه 18 شهریور 1386, 01:07 صبح
جواب سئوال 1:
در سطح فرم خیلی سخته و خیلی زیاد باعث کندی نرم افزارت میشه به طوری که بعد پشیمون میشی و یا ورش میداری (مثل من) یا عدد رو داخل جدول ذخیره می کنی که ذخیره در جدول اگر کنترل درست روش داشته باشی بهتره