PDA

View Full Version : COM+

MFCGalaxy
شنبه 26 اردیبهشت 1383, 16:22 عصر
سلام.....
من این پروژه را دارم : ... که یک برنامه ی اجرایی ویندوز را بگیرد و آنرا به وب سرویس تبدیل کند ........ گفته اند که باید از COM+ استفاده کرد ...

حالا شما هر نظری ... کمکی .... لینکی .... دارین بگین ... استفاده میکنیم... ممنون...

Farhad.B.S
شنبه 26 اردیبهشت 1383, 17:54 عصر
برای این که بتونید از قابلیت های یه برنامه اجرایی استفاده کنید ، برنامه اجرایی مورد نطر باید توابع مورد نیاز شما رو در اختیارتون قرار بده. حالا این در اختیار قرار دادن میتونه یا از طریق یه سری API باشه و یا رابط COM یا ...
به عبارت دیگه برنامه ای که قراره به وب سرویس تبدیل بشه باید از یه راهی توابع خودش رو در اختیار قرار بده.
(یعنی نمیشه با Calculator ویندوز همچین کاری کرد !) .

بعد از این که مطلع شدید برنامه مورد نظر توابعش رو به اشتراک میزاره (فرض کنید با استفاده از COM) ، میتونید به مطالعه مستندات این توابع و نحوه استفاده از اون ها بپردازید .
باقی کار دیگه ساده است ، نوشتن یک کلاس که توابع برنامه اجرایی رو در بر بگیره و در نهایت تبدیل این کلاس به وب سرویس.

MFCGalaxy
شنبه 26 اردیبهشت 1383, 20:34 عصر
به عبارت دیگه برنامه ای که قراره به وب سرویس تبدیل بشه باید از یه راهی توابع خودش رو در اختیار قرار بده.

1) خواهشا این مطلب تون را کمی بیشتر توضیح بدین.... مثلا فرض کن که اون برنامه ی اجرایی را هم خودم بنویسم... خب حالا اینکه میفرمایید که باید توابعش را در اختیار قرار بده به چه معنیه ؟ چی کار باید بکنم که توابعش را بده ؟

2) کدام قسمتهای COM را بخونم :shock: که برای این چیزی که لازم دارم کافی باشه ؟ ( چون فرصت زیادی ندارم )

3) من داشتم به این فکر میکردم که شاید بشه اول برنامه ی اجرایی را به ویندوز سرویس تبدیل کرد و بعد اون را به وب سرویس ... نظرتون در این مورد چیه ؟

Farhad.B.S
شنبه 26 اردیبهشت 1383, 21:19 عصر
1و2 ) بستگی داره که میخواید برنامه اجرایی (سرویس COM) را با چه زبانی بنویسید و پیاده سازی کنید ، به نظر من دلفی برای نوشتن یه سرویس COM گزینه خوبیه ، برای اطلاعات بیشتر به راهنمای خود دلفی مراجعه کنید (Developing COM Based Applications).

3) نیازی به پیچیده کردن کار نیست ، تنها لازمه که با برنامه اجرایی به یه طریقی رابطه ایجاد کنید .

---------------------
وقتی که قرار هستش برنامه اجرایی رو هم خودتون بنویسید ، پس چه نیازی دارید که وب سرویس را از برنامه اجرایی جدا کنید ؟ چرا کلیه عملیات را در وب سرویس انجام نمیدید ؟

MFCGalaxy
شنبه 26 اردیبهشت 1383, 22:50 عصر
من باید از C Sharp استفاده کنم ....
تنها کتابی هم که در این مورد دارم C# COM+ Ptogramming هست که توی همین سی دی های سایت بود که خریده بودم ....
اون چطوره ؟ میشه با اون شروع کرد ؟

Inprise
شنبه 26 اردیبهشت 1383, 23:05 عصر
من باید از C Sharp استفاده کنم ....

پس چرا این سوال رو تو بخش دلفی هم کپی کردی ؟

من داشتم به این فکر میکردم که شاید بشه اول برنامه ی اجرایی را به ویندوز سرویس تبدیل کرد و بعد اون را به وب سرویس

منطقا" غیر ممکنه

من این پروژه را دارم : ... که یک برنامه ی اجرایی ویندوز را بگیرد و آنرا به وب سرویس تبدیل کند ........ گفته اند که باید از COM+ استفاده کرد ...

نه اصولا" چنین چیزی امکان پذیره و اصولا" هیچ ارتباطی با +COM نداره . قبلا" دو سه بار بطور مفصل در مورد +COM توضیح دادم که میتونی بری همونها رو بخونی . حتی اگر برنامه ای رو خودت بنویسی و توسعه بدی باز هم تبدیلش به یک سرویس وب به مفهوم باز-تولید اون برنامه برای پیاده سازی وب متدها است . این مسائل نه با COM مرتبط است نه با +COM .

اگر بالفرض کاربردی COM-Based داشتی ، ممکنه بتونی از رابط ( Interface ) هاش برای پیاده سازی یک وب سرویس ( یعنی نوشتن یک وب سرویس کامل ) استفاده کنی که باز هم بهر ترتیب نمیتونه منجر به ایجاد روشی خودکار برای تبدیل Application به Weblication بشه .

MFCGalaxy
شنبه 26 اردیبهشت 1383, 23:57 عصر
چرا این سوال رو تو بخش دلفی هم کپی کردی ؟

آخه خیلی از حرفه ای ها در بخش دلفی فعالیت دارند ....

والا این سوال را استادمون که احیانا از آریزونا دکترای کامپیوتر پیدا کرده طرح کرده .... مباحث شما هم کاملا منطقی ست.
فردا با استادمون مطرح میکنم ....
از اینکه به این موضوع توجه نشون میدهید ممنونم ....
امیدوارم تا آخر خط ( نوشتن پروژه ! ) هم من حقیر را حمایت کنید .... ممنون .....