PDA

View Full Version : بهترین روش برای چاپ

omidmehraban
سه شنبه 20 شهریور 1386, 03:01 صبح
با سلام و احترام دوستان عزیز:
من برای چاپ فرم ها و گزارشات دستی از PrintDocument استفاده می کنم.
اگر بخواهم مشخصات فردی مثل نام،نام خانوادگی،شماره شناسنامه،عکس 4×3 و ... را بروی یک کاغذ A4 چاپ کنم،در رویداد PrintPage از PrintDocument ،از e.Graphics استفاده میکنم.
مثل کد زیر:

With e.Graphics
.DrawString(txtDocID.Text, Font1, Brushes.Black, a + 33, b + 14, FarsiFormat)
.DrawString(txtTarikhePaziresh.Text, Font1, Brushes.Black, a + 33, b + 22, FarsiFormat)
این a و b که می بینید افست.(offset) یعنی در زمان اجرا مقدار a و b را اینقدر تغییر می دهم تا خطوط چاپ در جای خود قرار گیرند
فکر میکنم به روش ملانصر الدین چاپ میکنم:گیج:
به نظر شما راه بهتری هم هست؟؟

VisualStudio
سه شنبه 20 شهریور 1386, 11:45 صبح
استفاده از ابزار های گزارشگیری مثل کریستال ریپورت که یک نسخه از اون در خورد VS.NET هست

rasoolpoor
سه شنبه 20 شهریور 1386, 13:16 عصر
کریستال ریپورت خوبه

golihaghighi
سه شنبه 20 شهریور 1386, 13:20 عصر
من Sql reporting service را پیشنهاد می کنم البته اگه از Sql 2005 استفاده می کنی.

safasoft
سه شنبه 20 شهریور 1386, 14:13 عصر
بهترین راه استفاده از کریستال ریپورت است

omidmehraban
سه شنبه 20 شهریور 1386, 17:05 عصر
با تشکر از دوستان عزیر:
منظور من چاپ گزارشی که از پایگاه داده تهیه می شود نیست.
گزارشات دستی:مثل رسید صندوق،اطلاعاتی که قرار چاپ شوند بصورت سطر در پایگاه داده وجود ندارد.
می توانید به تصور نمونه نگاه کنید.به احتمال زیاد تابحال شده بخواهید محتویات یک فرم اداری را چاپ کنید.Crystal Report گزینه ای عالی برای چاپ گزارشاتی هست که با خودش ساختید.
اگه می توان کارهایی که Componetnt های دات نت برای پرینت فراهم کردند را با Crystal Report
انجام داد،لطفا به من هم یاد دهید.
بی صبرانه منتظر نظرات شما هستم چون پروژه ای روش کار می کنم به قسمت چاپ رسیده و نمی خواهم با مذلت هایی که قبلا برای چاپ با روش قبلی کشیدم را تکرار کنم.:عصبانی++:

از توجه شما دوستان عزیز ممنونم.
راه حل دیگر می خواهم؟

ghafoori
سه شنبه 20 شهریور 1386, 18:11 عصر
دوست عزیز یک روشی است که من استفاده می کنم استفاده از کنترل webbrowser است کدهای html را می دم و فرمان print را صادر می کنم کار بسیار جالبی است و قابلیتهای زیادی می دهد

hamed_bostan
سه شنبه 20 شهریور 1386, 22:25 عصر
دوست عزیز یک روشی است که من استفاده می کنم استفاده از کنترل webbrowser است کدهای html را می دم و فرمان print را صادر می کنم کار بسیار جالبی است و قابلیتهای زیادی می دهد

میشه بیشتر توضیخ بدین؟

ghafoori
چهارشنبه 21 شهریور 1386, 08:53 صبح
این هم یک مثال
10912

omidmehraban
چهارشنبه 21 شهریور 1386, 17:30 عصر
با تشکر از نظراتتون دوستان گرامی ولی فکر می کنم روش من از کد نویسیHTML‌ راحتره.
این روش هم اگر در مورد رسید صندوقی که فروشگاه ها ارائه می دهند مثل روش خودمه و امکان طراحی نداره.مثل این میمونه که بخواهید یک فرم بزرگ را در زمان اجرا با کد نویسی طراحی کنید به جای اینکه در زمان طراحی این کار را بکنید.
راه بهتری سراق ندارید؟؟:ناراحت:

omidmehraban
پنج شنبه 22 شهریور 1386, 21:26 عصر
دوستان نظری ندارند؟؟