PDA

View Full Version : data row

sanaz_amiri
شنبه 26 اردیبهشت 1383, 19:14 عصر
If Page.IsPostBack Then

dtable = dset.Tables("tblcompany")
drow = dtable.NewRow()
drow.Item("companycode") = txtcompanycode.Text
drow.Item("companyname") = txtcompanyname.Text
drow.Item("companymanager") = txtcompanymanager.Text

dtable.Rows.Add(drow)
dadapter.Update(dset)

سلام.
2 تا سوال
یکی اینکه به نظر شما برای insert توی database چه روشی بهتره (مثلا استفاده از data row یا کدهای sql یا ...)

دوم اینکه به نظرتون خط قرمز بالا چه ایرادی داره...

Object reference not set to an instance of an object

همش error میده

:roll:

[/img]

Farhad.B.S
شنبه 26 اردیبهشت 1383, 21:18 عصر
1.بهتره از دستورات SQL به صورت مستقیم استفاده کنید ، در این صورت میتونید عملیات دیباگ رو فقط بر روی این دستورات متمرکز کنید ، همینطور کد شما قابل انتقال تر خواهد بود و ...)

2.دلیل خطای فوق این هستش که شئ dtable مقداری نداره و تهی هستش ، احتمالا اشکال از قسمت های بالاتر کد هستش. آیا نام تیبل رو به صورت صحیح وارد کردید ؟ دیتاست رو پر کردید ؟

mes
یک شنبه 27 اردیبهشت 1383, 00:46 صبح
یه نمونه کامل

con = New OleDbConnection("provider=microsoft.jet.oledb.4.0;" & "data source=" + Server.MapPath("/yalasaratmdb.mdb"))
con.Open()
cmd = New OleDbCommand("select t1.* from t1", con)
da = New OleDbDataAdapter("Select t1.* from t1", con)
da.Fill(ds, "t1")
newrow = ds.Tables("t1").NewRow()
newrow("fnamee") = TextBox1.Text
newrow("lnamee") = TextBox2.Text
ds.Tables("t1").Rows.Add(newrow)
cb = New OleDbCommandBuilder(da)
da.InsertCommand = cb.GetInsertCommand
cmd.UpdatedRowSource.ToString()
da.Update(ds, "t1")
con.Close()

sanaz_amiri
یک شنبه 27 اردیبهشت 1383, 09:34 صبح
مرسی از سورسی که دادین

به نظرم فهمیدم ایراد از کجاست

راستی من قانع نشدم که چرا sql بهتره ..میشه کمی بیشتر توضیح بدین..
چون در شروع کارم و میخوام روش بهتر رو یاد بگیرم

sanaz_amiri
یک شنبه 27 اردیبهشت 1383, 09:46 صبح
هیچ راهی هست که یه عکس کوچیک رو به صورت background در صفحه گذاشت بدون اینکه tile بشه

من یه آرم دارم میخوام وسط صفحه بذارم مثله background بعد کلیم متن میاد رو آرم

نمی خوام آرمم به اندازه صفحه تکرار شه

لطفا راهنمایی کنید

Farhad.B.S
یک شنبه 27 اردیبهشت 1383, 21:23 عصر
راستی من قانع نشدم که چرا sql بهتره ..میشه کمی بیشتر توضیح بدین..
زیاد فرقی نمیکنه ، شما میتونید با هر کدوم که راحت تر هستید کار کنید . زمانی که شما از دستورات مستقیم استفاده میکنید ، این دستورات مستقیما (با گذر از یک لایه میانی ADO.Net و دیتابیس) به موتور بانک اطلاعاتی میرسند و سپس جواب برای شما ارسال میشه .
در مقابل ، زمانی که از کلاس های داخلی ADO.Net برای اینجام اینگونه اعمال استفاده میکنید ، (هر چند که باعث خوانایی - قابلیت بیشتر در گسترش پذیری و ... میشند) ، ابتدا خواسته های شما از این کلاس ها مورد پردازش ADO.Net قرار گرفته و بعد به کوئری های قابل درک SQL تبدیل میشند و در نهایت به موتور بانک اطلاعاتی ارسال میشند.
همونطور که گفتم ، تفاوت محسوسی رو مشاهده نخواهید کرد.
---------------------------------
در مورد سوال دوم : 1.برای هر سوال ، یه تاپیک جدید ایجاد کنید.
2.باید از استایل شیت ها استفاده کنید :

style="BACKGROUND-POSITION: center center; BACKGROUND-IMAGE: url("bg.gif"); BACKGROUND-REPEAT: no-repeat"

موفق باشید.

SoheilKH
یک شنبه 27 اردیبهشت 1383, 22:17 عصر
در مقابل ، زمانی که از کلاس های داخلی ADO.Net برای اینجام اینگونه اعمال استفاده میکنید ، (هر چند که باعث خوانایی - قابلیت بیشتر در گسترش پذیری و ... میشند) ، ابتدا خواسته های شما از این کلاس ها مورد پردازش ADO.Net قرار گرفته و بعد به کوئری های قابل درک SQL تبدیل میشند و در نهایت به موتور بانک اطلاعاتی ارسال میشند

کاملا موفق ام

ما به بانک به دو صورت می تونیم دسترسی داشته باشیم یا از طریق دستوراتی اس کیو الی که در برنامه نوشته می شوند و به بانک فرستاده می شوند و یا از طریق تابع های بانک(Store Procedure هایا View ها)

اما در کل از استفاده از Store Procedure ها به خاطر سرعت بالای آنها بسیار بهتر و مرسوم تر است
هنگامی که یک Store procedue ساخته می شود در همان ابتدا Parse , Optimize,Compile میشود و هنگام فراخوانی دیگر این اعمال انجام نمی شوند و مستقیما دستورات اس کیو ال اجرا می شوند
اما در مورد query ها یی که از طرف کلاینت فرستاده می شوند در هر بار اجرا تمام این اعمال انجام شده .

در ضمن Store Procedure ها در کش سرور باقی می مانند در نتیجه سرعت بالا تری دارند

من با هر دو مورد کار کردم .وقتی تعداد یوزر ها بالا بره استور پروسیجر ها خوب به داد آدم می رسه :mrgreen:

موفق باشید

sanaz_amiri
دوشنبه 28 اردیبهشت 1383, 08:42 صبح
متشکرم ..فکر کنم مطلب رو متوجه شدم

maryke
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 16:55 عصر
من یک data grid دارم که می خوام .یک سطر در انتهای آن،مقدار سطرهای ،ستونهای بالاش رو جمع بزنه و نشون بده! نمی دونم چی کار کنم!
من تازه شروع به کار با C#.net کار کردم!!! )):
لطفا ،کمکم کنین!

maryke
یک شنبه 17 خرداد 1388, 15:07 عصر
چرا کسی به من کمک نمیکنه؟؟؟؟؟))):

iman_22a
یک شنبه 17 خرداد 1388, 16:10 عصر
چرا کسی به من کمک نمیکنه؟؟؟؟؟))):

سلام دوست عزیز . برای سوالتون تاپیک مجزا بزنین ، انشالله که کمک می کنن :لبخندساده: