PDA

View Full Version : AJAX و گرید ویو

rtech
سه شنبه 20 شهریور 1386, 15:22 عصر
سلام
من در یکی از صفحاتم از آژاکس به همراه گرید ویو استفاده کردم . یکی از ستونهای گریدویو رو به صورت Template Field تعریف کرده و یک دکمه درونش قرار دادم و یک Command Name هم بهش اختصاص دادم که بتونم ازش در متد Row Command گرید ویو استفاده کنم اما با کلیک بر روی دکمه هیچ اتفاقی نمی افتد . لطفا راهنمایی بفرمایید .

rtech
چهارشنبه 21 شهریور 1386, 08:44 صبح
کسی با این مشکل برخورد نکرده ؟

hamed_bostan
چهارشنبه 21 شهریور 1386, 10:17 صبح
ببینم دستوری که توی event دکمه ات گذاشتی چیه؟
منم قبلا به این مشکل برخوردم وقتی می خواستم از response.redirect استفاده کنم
بگو کدت چیه؟

ClaimAlireza
چهارشنبه 21 شهریور 1386, 10:27 صبح
ببین این کمکت می کنه:

protectedvoid LinkButton1_Click(object sender, EventArgs e)
{
LinkButton LinkButton1 = sender as LinkButton;
TableCell cell = LinkButton1.Parent as TableCell;
GridViewRow item = cell.Parent as GridViewRow;
Response.Redirect("CaPowerGenerationDetail.aspx?ctype=" + ((LinkButton)item.FindControl("LinkButton1")).Text + "&selection=1");
}

برای توضیحات بیشتر پست 9 رو تو تاپیک زیر بخون:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=31399&page=2&highlight=LinkButton

rtech
چهارشنبه 21 شهریور 1386, 11:30 صبح
ببینم دستوری که توی event دکمه ات گذاشتی چیه؟
منم قبلا به این مشکل برخوردم وقتی می خواستم از response.redirect استفاده کنم
بگو کدت چیه؟

چه فرقی میکنه از چه کدی استفاده کرده باشم وقتی که اصلا کاری انجام نمیشه ، من هر کدی که بگید تست کردم تا شاید ایراد از کد باشه اما وقتی روی دکمه کلیک میشه اصلا هیچ اتفاقی نمیوفته یعنی اصلا انگار کلیک نشده
جناب ClaimAlireza کد شما هم جواب نمیده چون همانطور که گفتم اصلا دکمه کلیک نمیشه .
ببینید همانطور که گفتم من از update panel استفاده کردم و یک گرید ویو که به صورت دستی پر شده و یک template Field که یک imagebutton به این شکل تعریف کردم :

<asp:ImageButton ID="ImageButton1" runat="server" CommandName="details" CommandArgument='<%# Eval("ID") %>'
ImageUrl='<%# Eval("Pimage") %>' />

و حالا هر کدی که در RowCommand گرید ویو مینویسم اصلا اتفاقی نمیوفته .

rtech
چهارشنبه 21 شهریور 1386, 11:53 صبح
از ObjectDataSource استفاده کردم مشکلم حل شد !!!! شاید مشکل این بوده که من به صورت دستی گرید ویو رو پر میکردم .

ClaimAlireza
چهارشنبه 21 شهریور 1386, 11:55 صبح
و حالا هر کدی که در RowCommand گرید ویو مینویسم اصلا اتفاقی نمیوفته .

دوست عزیزم یه لحظه بی خیاله RowCommand شو ..

همونطور که حامد جان گفتن قبلا این مشکل رو داشتن من هم با این مشکل روبرو شدم.

شما توی templateField یه linkButton قرار بده بعد کدی که تو پست 4 هست رو کپی کن بعد هر تغییری میخای بهش بده تا به هدفت برسی....

موفق باشی...

ClaimAlireza
چهارشنبه 21 شهریور 1386, 11:57 صبح
خدا را شکر....

2 دقیقه دیر جوابتو دادم ولی پاکش نکردم گفتم شاید به درد بخوره.

rtech
چهارشنبه 21 شهریور 1386, 12:11 عصر
دوست عزیزم یه لحظه بی خیاله RowCommand شو ..

همونطور که حامد جان گفتن قبلا این مشکل رو داشتن من هم با این مشکل روبرو شدم.

شما توی templateField یه linkButton قرار بده بعد کدی که تو پست 4 هست رو کپی کن بعد هر تغییری میخای بهش بده تا به هدفت برسی....

موفق باشی...

دوست عزیز این کدی که گفتید رو من قبل اینکه اصلا شما مطرح کنید امتحان کرده بودم جواب نداده بود ، گفتم که من هر کدی بلد بودم تست کردم ولی نشد . نمیدونم واقعا مشکل از کجا بود ، البته با استفاده از Dataset مشکلم موقتا حل شد اما کارم زیاد شد ! چون باید یک تغییر اساسی تو صفحه بدم . همچنین یک ایراد دیگه که هنوز هم هست اینه که وقتی ازش توی content page استفاده میکنم بازم این مشکل را داره ولی وقتی از یک صفحه بدون masterpage استفاده میکنم این مشکل وجود نداره !!! به هر حال از کمک هاتون ممنون