PDA

View Full Version : ذخیره نتایج در تیبلی دیگر

ata.royalfalcon
چهارشنبه 21 شهریور 1386, 19:47 عصر
سلام:
فرض کنید دو تبیل دارم
Table1 ،دارای دو فیلد و Table2 دارای یک فیلد
چطوری میتونم حاصل جمع دو فیلد از تبیل شماره یک را در تیبل شماره دو ذخیره کنم ؟
این ساده ترین مثالی بود که گفتم
در عمل موارد دیگری هم هست
مثلاتیبل شماره یک دارای تاریخ میلادی هست که در فرم مربوطه به تاریخ شمسی تبدیل میشود
و من میخوام این تاریخ تبدیل شده در تیبل شماره دو ذخیره شود
چطوری میتونم
با تشکر (اگر با مثال عملی باشد بی نهایت ممنونم )

ata.royalfalcon
دوشنبه 26 شهریور 1386, 16:40 عصر
کسی نیستند جواب بدن؟؟

مهدی قربانی
دوشنبه 26 شهریور 1386, 19:46 عصر
سلام
دوست عزیز برای انتقال اطلاعات از یک جدول به جدولی دیگه شما می تونید از Append Query و Delet Query استفاده کنید و برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در فرم و سپس انتقال به جدول مورد نظر هم می تونید با استفاده از ماجولهای تبدیل تاریخ عملیات مورد نظر رو انجام و سپس با همون Query هایی که خدمتتون عرض شد اطلاعات رو به مقصد منتقل کنید برای تمام ابزارهای ذکر شده نمونه های متعددی توسط دوستان ارائه شده که اگر جستجو کنید قابل دسترس هستند .
موفق باشید

ata.royalfalcon
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 20:18 عصر
سلام
اما من منظورم این نبود
من میخوام جدیدترین رکورد هارااز جدول مثلا2 به عنوان رکورد جدید به تیبل شماره 1 منتقل کند
با کد نویسی
بااستفاده از Append queryامکان پذیر هست اما رکوردهای تکراری وارد میکند یعنی دوبار از یک رکورد را به تیبل دیگری منتقل میکند
خواهشا زودتر
با تشکر

mmha_85
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 00:47 صبح
راهش اینه که شما برای table1 یک temp درست کنین. وقتی سری اول اطلاعات رو به table2 ریختید، توسط یک update query مقدار فیلد Temp رو برای رکوردهایی که منتقل شدن 1 کنید. در سری بعدی که می خوان اطلاعات رو بریزین فقط کافیه رکوردهایی به جدول 2 ریخته بشه که مقدار temp اونها برابر با 1 نیست. یعنی در حقیقت شما تنها به یک append query نیاز ندارین. بلکه بعد از append query به یک update query هم نیاز داری که مقدار Temp اطلاعات append شده رو به 1 تغییر بده تا در دفعات بعدی اون اطلاعات دوباره append نشن و اطلاعات جدید که Temp اونها 1 نیست هم به جدول مورد نظر منتقل بشه.

ata.royalfalcon
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 12:51 عصر
با سلام
دوست عزیر -mmha 85- یک فایل خیلی کوچک از از اکسس در پایین گزاشتم
میشه اون چیزی که شما گفتین توی این پیاده کنین
با تشکر از شما

mmha_85
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 13:02 عصر
برنامه رو براتون گذاشتم. وقتی شما فرم رو باز کنین و دکمه اجرا رو بزنین، اطلاعاتی که در جدول 1 موجود هست به جدول 2 منتقل میشه و فیلد Temp در جدول 1 مقدارش از 0 به 1 تغییر می کنه. در کوئری که نوشته شده تنها رکوردهایی به جدول 2 منتقل میشن که مقدار Temp آنها 0 باشد. بنابر این از append شدن دوباره اطلاعات قبلی جلوگیری میشه