PDA

View Full Version : مشکل در درج مقدار در یک فیلد خاص

sharareh.zanourian
چهارشنبه 21 شهریور 1386, 23:35 عصر
باسلام من یک برنامه نوشتم که یکی از جداول آن سه فیلد دارد که یکی از آنها فیلد ismanager است از نوع int و اندازه آن 4 در نظر گرفته شده است.
حالا میخواهم هر وقت که checkbox تیک خورد مقدار متغیر manage رو که از نوع integer است رو در فیلد مورد نظر وارد کنه ولی موقع وارد کردن و زدن دکمه ثبت Error میگیره
اگه کسی میتونه به من کمک کنه،
این هم کدش:

Dim manage As Integer
Dim cm As SqlClient.SqlCommand
Dim StrConnection As String = "server=localhost;Initial Catalog=DB_Amval;Integrated Security=SSPI"
Dim Cnn As New SqlConnection(StrConnection)
Cnn.Open()
Dim strsql As String
If (CheckBox1.Checked) Then manage = 1 Else manage = 0
strsql = " INSERT INTO tblmembers (username,userpass,ismanager) VALUES ( '" & TextBox3.Text & "' ,'" & TextBox2.Text & "' , manage )"
'MessageBox.Show(strsql)
cm = New SqlClient.SqlCommand(strsql, Cnn)
cm.ExecuteNonQuery()

VisualStudio
چهارشنبه 21 شهریور 1386, 23:51 عصر
شما دستور Else manage =0 را بعد cm.ExecuteNonQuery

saeed_rezaei
پنج شنبه 22 شهریور 1386, 00:56 صبح
strsql = " INSERT ......,userpass,ismanager) VALUES ( '" & TextBox3.Text & "' ,'" & TextBox2.Text & "' , manage )"

سلام دوست عزیز. یه نگاهی به رشته ای که ساخته اید بندازید، مخصوصا اون قسمتی که زیرش خط کشیدم.
شما باید مقدار متغیر manage رو براش ارسال کنید. در رشته ای که شما ساختیه اید، منظورتون متغیر manage نبوده ، در حقیقت شما یک مقدار ثابت"manage" رو براش ارسال کرده اید.

sharareh.zanourian
پنج شنبه 22 شهریور 1386, 08:02 صبح
من مقدار manage رو تعریف کردم به صورت زیر:
اگه غیر از این هست خ.اهش میکنم شما دزستشو بنویسید.
ممنون.

saeed_rezaei
پنج شنبه 22 شهریور 1386, 09:39 صبح
من مقدار manage رو تعریف کردم به صورت زیر:
اگه غیر از این هست خ.اهش میکنم شما دزستشو بنویسید.
ممنون.

سلام
متغیر manage دست مقدار دهی شده اما به درستی به رشته ای که ساختید ، پاس داده نشده.

strsql = " INSERT INTO tblmembers (username,userpass,ismanager) VALUES ( '" & TextBox3.Text & "' ,'" & TextBox2.Text & "' ,'" & manage & "')"