PDA

View Full Version : نحوه فرستادن خطا از sql به vb

j.farazani
پنج شنبه 22 شهریور 1386, 13:15 عصر
با سلام خدمت دوستان

من یه sp نوشتم که بعد از کنترل چند شرط اگر یکی از اونها تحقق پیدا نکرد دستورات بدنش ROLLBACK میشن . حالا می خوام در صورت ROLLBACK شدن ، یک پیام خاص رو در VB به من نشون بده و اگر هم ROLLBACK نشد باز هم یه پیام خاص دیگه رو نشون بده .
حالا چطوری باید این پیامها رو به VB پاس بدم؟
(البته من این سوال رو در بخش SQL مطرح کردم و دوستان محبت کردن و بخش مربوط به SP رو راهنمایی کردن اما نحوه نمایش پیامها در VB رو فکر میکنم باید در این بخش مطرح کنم)

دوستان لطف میکنید

mehdi.mousavi
پنج شنبه 22 شهریور 1386, 15:16 عصر
با سلام خدمت دوستان

من یه sp نوشتم که بعد از کنترل چند شرط اگر یکی از اونها تحقق پیدا نکرد دستورات بدنش ROLLBACK میشن . حالا می خوام در صورت ROLLBACK شدن ، یک پیام خاص رو در VB به من نشون بده و اگر هم ROLLBACK نشد باز هم یه پیام خاص دیگه رو نشون بده .
(البته من این سوال رو در بخش SQL مطرح کردم و دوستان محبت کردن و بخش مربوط به SP رو راهنمایی کردن اما نحوه نمایش پیامها در VB رو فکر میکنم باید در این بخش مطرح کنم)

دوستان لطف میکنید

سلام.
از دستور RAISERROR بعد از Roll back کردن، استفاده کنید. به این ترتیب می تونید خطای مورد نظر رو به Client ارسال کنید.

killer-star
پنج شنبه 22 شهریور 1386, 23:58 عصر
با سلام خدمت دوستان

دوستان لطف میکنید

دوستان عزیز چرا اینقدر تاپیک باز کردید ؟؟ مگر بین تاپیک ها فاصله 30ثانیه ای نیست ؟ لطفا بقیرو پاک کنید ...

j.farazani
جمعه 23 شهریور 1386, 23:07 عصر
دوستان عزیز چرا اینقدر تاپیک باز کردید ؟؟ مگر بین تاپیک ها فاصله 30ثانیه ای نیست ؟ لطفا بقیرو پاک کنید ...

دوست عزیزم killer-star از نقطه نظر شما خیلی ممنونم . ولی من متوجه منظورتون نشدم یه تاپیک توی بخش sql و یه تاپیک هم توی بخش vb ایجاد شده . دلیلش هم اینه که یه مقداری جوابم رو توی بخش sql دیر دریافت کردم .

j.farazani
جمعه 23 شهریور 1386, 23:59 عصر
سلام.
از دستور RAISERROR بعد از Roll back کردن، استفاده کنید. به این ترتیب می تونید خطای مورد نظر رو به Client ارسال کنید.
سلام از توجه شما ممنونم
اما من از raiserror استفاده کردم اما وقتی توی vb این SP رو توی یه COMMAND میریزم و EXECUTE میکنم از پیامها خبری نیست . به نظر شما اشکال از کجاست ؟

mehdi.mousavi
شنبه 24 شهریور 1386, 09:31 صبح
سلام از توجه شما ممنونم
اما من از raiserror استفاده کردم اما وقتی توی vb این SP رو توی یه COMMAND میریزم و EXECUTE میکنم از پیامها خبری نیست . به نظر شما اشکال از کجاست ؟

سلام.
لطفا SP خودتون رو اینجا بنویسید تا بتونم کمک کنم.

j.farazani
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 21:28 عصر
آقا یک دنییییییییییییییییییییییی ییییییییا ممنون مشکل حل شد