PDA

View Full Version : پیاده سازی سیستم فرمول نویسی

In_Chan_Nafar
پنج شنبه 22 شهریور 1386, 14:46 عصر
دوستان می خواستم نظر شما را دور مورد پیاده سازی روش های سیستم فرمول نویسی را بدانم
با توجه به اینکه در این سیستم ها شما بایستی به تمام فیلدها و رکوردهای موجود در بانک اطلاعاتی دسترسی داشته باشید و روی آن یکسری حالتها و شرایط خاص را پیاده کنید معمولا اکثر شرکت ها این قسمت از برنامه را در اختیار خودشان نگهداشته (به صورت خیلی ساده بعه عنوان یک اطلاعات پایه و...) و در قسمتی از برنامه خود از قابلیت Tsql استفاده می کنند مثلا شما در یک سیستم محاسبه مالیات X می توانید اطلاعات رکوردها مورد نظر را از بانک خود استخراج کرده روی آن قوانین و ... مربوط به سازمان را اعمال نموده و مقدا آ« را در اختیار کاربر قرار دهید.
چند وقت پیش هم دیدم که یک برنامه از قابلیت VbScript استفاده کرده بود خیلی جالب بود پیاده سازی آن در حین Runtime (اگه دوستان مثالی در این مورد دیدن لطفا ما را هم بی نصیب نگذارید)
در ضمن خیلی از شرکت ها به خاطر مسائله نظیر پیچیدگی کار با این زبان ها (Tsql,VbScript) حاضر به فارسی کردن بخش فرمول نویسی برنامه های خود نمی باشند یا در صورت فارسی کردن بخشی از آن را فارسی می کنند می خواستم بدونم آیا تا به حال یک Formula Generator کامل و قوی با دسترسی به آیتم های DB و داشتن یک زبان برنامه نویسی در آن سراغ دارید. به نظر من استفاده از TSQL خیلی مناسب است چون قابلیت دسترسی به کلیه عناصر بانک را دارد و از همه مهمتر قابلیت یک زبان برنامه نویسی (دستوراتی مانند تعریف متغییر-حلقه-شرط و...) را دارد
موفق باشید

هوشنگ جمشیدی
دوشنبه 04 شهریور 1387, 18:27 عصر
دوست عزیز من از فرمول نویسی در یک فیلد از بانک استفاده میکنم و زمان اجرای فرمول (محاسبه روی فیلدهای دیگر مانند مالیات و غیره ) خود فیلد را به عنوان فرمول به برنامه میفرستم با این روش توانستم نرم افزار حقوق و دستمزدی بنویسم که کاملا آزاد بود و هر درخواستی که کاربر داشت سریعا بدون نیاز به سورس برنامه انجام میدادم (البته این کارها را با برنامه تحت Dosانجام میدادم ) بعلت مشکلات در پورت ماده بردهای جدید و همچنین چاپگرهای usb تازه با برنامه نویسی c# شروع به کار کرده ام بزرگترین مشکل بنده در این زبان این بود که نمیتوانستم آدرس حافظه متغیر String را بدست آورم تا بتوانم از فرمول استفاده نمایم که با تلاش دوست عزیزم آقا آرش مشکل فورمول در بانک را حل کردیم متاسفانه در این سایت کسی راه حلی را ارائه نکرد اگر این راه حل جوابگوی شماست پیغام بگذارید تا بیشتر توضیح دهم
در ضمن فرمول استفاده شده با سه فیلد دیگر همراه است که برای شرط محاسبه استفاده کرده ام بدین صورت
(شرط)(اگر شرط صادق باشد"فرمول")(eles "فرمول") و پیمایش کل بانک

masoud_zarifi
یک شنبه 16 خرداد 1389, 22:03 عصر
دوست عزیز من از فرمول نویسی در یک فیلد از بانک استفاده میکنم و زمان اجرای فرمول (محاسبه روی فیلدهای دیگر مانند مالیات و غیره ) خود فیلد را به عنوان فرمول به برنامه میفرستم با این روش توانستم نرم افزار حقوق و دستمزدی بنویسم که کاملا آزاد بود و هر درخواستی که کاربر داشت سریعا بدون نیاز به سورس برنامه انجام میدادم (البته این کارها را با برنامه تحت Dosانجام میدادم ) بعلت مشکلات در پورت ماده بردهای جدید و همچنین چاپگرهای usb تازه با برنامه نویسی C#‎ شروع به کار کرده ام بزرگترین مشکل بنده در این زبان این بود که نمیتوانستم آدرس حافظه متغیر String را بدست آورم تا بتوانم از فرمول استفاده نمایم که با تلاش دوست عزیزم آقا آرش مشکل فورمول در بانک را حل کردیم متاسفانه در این سایت کسی راه حلی را ارائه نکرد اگر این راه حل جوابگوی شماست پیغام بگذارید تا بیشتر توضیح دهم
در ضمن فرمول استفاده شده با سه فیلد دیگر همراه است که برای شرط محاسبه استفاده کرده ام بدین صورت

دوست عزیز اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید، من در حال نوشتن یک نرم افزار حقوق دستمزد هستم و می خوام کاربر خودش فرمول مد نظرش رو وارد کنه.باتشکر

elnazii
یک شنبه 12 تیر 1390, 14:49 عصر
دوست عزیز من از فرمول نویسی در یک فیلد از بانک استفاده میکنم و زمان اجرای فرمول (محاسبه روی فیلدهای دیگر مانند مالیات و غیره ) خود فیلد را به عنوان فرمول به برنامه میفرستم با این روش توانستم نرم افزار حقوق و دستمزدی بنویسم که کاملا آزاد بود و هر درخواستی که کاربر داشت سریعا بدون نیاز به سورس برنامه انجام میدادم (البته این کارها را با برنامه تحت Dosانجام میدادم ) بعلت مشکلات در پورت ماده بردهای جدید و همچنین چاپگرهای usb تازه با برنامه نویسی c# شروع به کار کرده ام بزرگترین مشکل بنده در این زبان این بود که نمیتوانستم آدرس حافظه متغیر String را بدست آورم تا بتوانم از فرمول استفاده نمایم که با تلاش دوست عزیزم آقا آرش مشکل فورمول در بانک را حل کردیم متاسفانه در این سایت کسی راه حلی را ارائه نکرد اگر این راه حل جوابگوی شماست پیغام بگذارید تا بیشتر توضیح دهم

میشه بیشتر راهنمایی کنید؟

fat_roze2000
چهارشنبه 09 آذر 1390, 11:10 صبح
ميشه از عبارات با قاعده استفاده کرد. منتهي اين روش براي فرمولهاي ساده قابل استفاده خواهد بود.
ميتوان يک پشته توي بانک اطلاعاتي پياده سازي کرد که مثل پارسر عبارات کامپايلر اقدام به تعبير فرمول کند

ji ming u
یک شنبه 09 بهمن 1390, 01:00 صبح
میشه بیشتر توضیح بدی