PDA

View Full Version : نمایش رکوردهای کوئری در چند صفحه(شبیه به گوگل)

nassim_20
جمعه 23 شهریور 1386, 11:33 صبح
من می خوام رکوردهای یک کوئری رو در چند صفحه و هر صفحه شامل 5 رکورد نمایش دهم چون تعداد رکوردها زیاد است نمی توان همه رو در یک صفحه نمایش داد مجبورم لینک بذارم دقیقا مثل گوگل در این رابطه دو درخواست داشتم:
اول اینکه بهترین الگوریتم برای این کار چیه؟
دوم اینکه در یک کوئری چطور میشه شماره رکورد رو بدست اورد که مثلا بهش بگیم از رکورد a تا رکورد b رو نشون بده

در ضمن الگوریتمی که من استفاده کردم این بود که ابتدا بطور معمول در یک حلقه for رکوردها رو یکی یکی نشون میده و اگه شمارنده به 5 رسید break می کنه و یک لینک می ذارم که من از فرم استفاده کردم و اون لینک هم یک دکمه است که اولا محتویات کوئری(همون دستور select) رو میفرسته و نیز شمارنده رو زمانیکه با دکمه به صفحه بعد میره(همین صفحه) یکبار دیگر کوئری میگره و اینجاست که میخواهم بهش بگم از رکورد a تا رکورد b رو نشون بده.
نمی دونم روش کارم درست است یا نه در ضمن بهتر است از لینک استفاده کنم یا از همین دکمه

و مسئله دیگر اینکه با روشی که خودم رفتم نمی تونم لینکها رو زیاد کنم یعنی اگه بیش از 20 رکود داشتیم طبیعتا باید 3 تا لینک باشد این رو چطور تعریف کنم ؟

با تشکر از همه دوستان

mrrajabi
جمعه 23 شهریور 1386, 12:58 عصر
سلام
این مسئله قبلاً بحث شده و یک pdf درباره ی همین موضوع تو سایت iranphp گذاشته شده،میتونید از اونجا بگیرین.

cybercoder
شنبه 24 شهریور 1386, 02:06 صبح
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=64763&highlight=pagination