PDA

View Full Version : اضافه کردن سطرهای دیتا گرید ویو به بانک

hamedn128
جمعه 23 شهریور 1386, 14:34 عصر
سلام
من یک فرم ثبت فاکتور دارم که یکسری txetbox ثابت داره و یکسری textbox هم داره که اطلاعات به دیتا گرید ویو اضافه می کند.
چگونه میشود که این اطلاعات به بانک اضافه بشود بطوری که در هر سطر بانک اطلاعات txetbox های ثابت هم اضافه شود.
مثلا در یک فاکتور فروش اطلاعات شماره فاکتور نام فروشنده و ... ثابت است ولی کد کالا و تعداد .... متغیر که در دیتا گرید ویو ذخیره می شود.
من نمی توانم اطلاعات را از دیتا گرید ویو بخونم و در بانک بریزم.

کسی به من می تواند کمک کند.

PC2st
جمعه 23 شهریور 1386, 16:47 عصر
در پست شماره 30 از لینک زیر، یک نمونه برنامه برای این منظور هست...
البته اگر textBox ها یا dataGridView را به یک منبع داده مثل دیتاست، وصل کرده باشید.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=64210

hamedn128
شنبه 24 شهریور 1386, 11:28 صبح
سلام از اینکه من را راهنمائی کردید متشکرم.

babak23
یک شنبه 25 شهریور 1386, 08:54 صبح
سلام

کسی به من می تواند کمک کند.

if (MessageBox.Show(" آیا مایل به حذف این رکورد می باشید ", "حذف رکورد", MessageBoxButtons.OKCancel, MessageBoxIcon.None, MessageBoxDefaultButton.Button1) == DialogResult.OK)
{
try
{
int @c_admin = int.Parse(this.grdAuthorTitles.CurrentRow.Cells[0].Value.ToString());
// SqlConnection objConnection = new SqlConnection("Data Source=IRAN;Initial Catalog=MOJAVEZ;Integrated Security=True");
SqlCommand objCommand = newSqlCommand("delete from s_admin where c_admin=" + @c_admin, objConnection);
objConnection.Open();
objCommand.ExecuteNonQuery();
MessageBox.Show("حذف اطلاعات با موفقیت انجام شد", "حذف اطلاعات", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information);
maskedTextBox1.Text = "";
textBox2.Text = "";
textBox3.Text = "";
textBox4.Text = "";
maskedTextBox1.Focus();
}
catch
{
MessageBox.Show("عدم ارتباط با بانک اطلاعتی , رکوردی با این شماره و اندیس وجود ندارد", "خطا در حذف اطلاعات", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error);
maskedTextBox1.Text = "";
textBox2.Text = "";
textBox3.Text = "";
textBox4.Text = "";
maskedTextBox1.Focus();
}
objConnection.Close();
//invate function for update
input(objConnection);

}

این کد اطلاعات را از دیتا گرید حذف میکنه (از بانک اطلا عاتی )

برای استفاده از این کد میتونی از رویدادهای دیتا گرید مثل کلیک و دبل کلیک و ...
استفاده کنی

Amir Oveisi
یک شنبه 25 شهریور 1386, 14:14 عصر
با استفاده از Stored Procedure و فایل XSD این کار تنها با چند کلیک انجام خواهد شد!