PDA

View Full Version : آغازASP.NET2.0 جهت یادگیری

webman
جمعه 23 شهریور 1386, 16:18 عصر
با سلام؛ من تصمیم دارم ASP.net2 را از صفر شروع کنم آیا نیازی می باشد ASP یا ASP.net را برای شروع و به عنوان پیشنیاز مطالعه نماییم یا از ابتدای کار میتوانم ASP.net2 را آغاز کنم.
در ضمن من سالها پیش با6 VB کار می کردم و با Html و javascript نیز آشنایی دارم.
کتابهایی را دوستان در اینجا معرفی کرده اند همچنین Ebook های خود این فروشگاه سایت
چگونه است؟ آیا روی کلاس میشود حساب کرد در کل برای سرعت دادن در یادگیری چه مواردی را دوستان حرفه ای توصیه می کنند؟ در ضمن برای شروع باید از VB.net شروع کرد لطفا راهنمایی نمایید
با تشکر

webman
جمعه 23 شهریور 1386, 16:20 عصر
در ضمن برای شروع باید از VB.net آغاز کرد لطفا راهنمایی نمایید

rtech
جمعه 23 شهریور 1386, 17:02 عصر
شما احتیاجی نیست که از Asp.net 1 یا حتی Asp شروع کنی اما یک نگاهی به ساختار کلیش بندازی بد نیست اگر یکم asp.net 1 رو هم بلد باشی بعضی جاها به کمکت میاد چون در ورژن جدید خیلی تغییر داده شده . کلاس هم خوبه اما همه چیز به خود شما بستگی داره خوبیش اینه که شما html و javascript رو بلدید و این خیلی کمک میکنه ، کمی هم با بانکهای اطلاعاتی مثل sql server کار کنید تا به هدفتان برسید .

H_T_O_A
جمعه 23 شهریور 1386, 18:15 عصر
سلام
ببین شما احتیاجی به دونستن ورژن های پایین تر نداری ولی چیزی که از چند تا استاد شنیدم و من خودم هم تجربه کردم اینه که باید با ساختار و منطق برنامه نویسی تحت وب آشنا باشی و بدونی چه فرق هایی با App داره
من ای بوک برای ASP دارم البته فارسی نیست ولی خیلی به دردم خورده خواستی واست میذارم
یا علی

webman
جمعه 23 شهریور 1386, 20:17 عصر
با تشکر از دوستان
هر گونه کمک و راهنمایی موجب قوت قلب و مصمم شدن اینجانب جهت آغاز این راه جدید
خواهد بود. آشنایی مختصری در مورد برنامه نویسی تحت وب دارم فقط دارای تردید بودم که چه زبان برنامه نویسی را انتخاب نماییم که پس از تحقیق به ASP.net2 رسیدم چون چند سالی بود از فضای برنامه نویسی به دور بودم خوستم از دوستان کمک گرفته باشم.

اگر Ebook مد نظر است با کمال میل پذیرا هستم.
در ضمن برای کدنویسی در ASP.net2 میخواهم از vb.net استفاده کنم با توجه به سابقه قبلی ام در vb مشکلی که وجود ندارد؟

mohandesan
شنبه 24 شهریور 1386, 08:29 صبح
دوست عزیز من یه ebook ازASP.netدارم ولی به زبان C# البته می تونی تبدیل کنی کدهاشو به vb.net
برات میزارم امیدوارم به دردت بخوره

shahab_ksh
شنبه 24 شهریور 1386, 10:57 صبح
اگه اینترنت پر سرعت در دسترستونه از این ویدیو ها استفاده کنید

http://asp.net/learn/videos/

دانیال کریمی
یک شنبه 06 آبان 1386, 23:15 عصر
من یه ebbok به زبان فارسی درباره asp.net2 می خواهم اگه واسم بزارین خیلی از شما ممنون می شم.

hector2000
یک شنبه 06 آبان 1386, 23:30 عصر
یکسری به اینجا (http://www.persianscience.ir/forumdisplay.php?f=167) بزن

yourdkhani
یک شنبه 19 اسفند 1386, 14:14 عصر
asp.net یه توسعه وب نه زبان برنامه نویسی درسته ؟ خوب حالا به من بگین به چه زبان هایی باید تسلط داشته باشیم تا بتونیم کار با asp.net را شروع کنیم ؟ آیا با vb6 می شه ؟

shahab_ksh
یک شنبه 19 اسفند 1386, 22:28 عصر
یه فن آوری ساخت صفحات وب هستش
شما باید با یکی از زبانهای دات نت کار کرده باشید Vb.net C#.net

mp2009
دوشنبه 20 اسفند 1386, 22:16 عصر
دوست عزیز یه پیشنهاد .
همیشه سعی کن یه چیزی رو درک کنی تا حفظ کنی .
اگه زبان برنامه نویسی رو انتخاب نکردی به نظر من C# رو انتخاب کن .(البته این نظر منه )
درضمن اگر برنامه نویسی vb 6 کار کردی بهتره بگم که در دات نت هیچ کمکی به شما نمیتونه بکنه (آخه کلی فرق کرده )
موفق باشید

Pouria.NET
سه شنبه 21 اسفند 1386, 17:24 عصر
به نظر من برای کسی که VB6 کار کرده سریعترین روش وارد شدن به دنیای NET. یاد گرفتن VB.NET خواهد بود نه #C.
به قول Rid Stephens فرق VB.NET و C#.NET تنها 3 ماهه.