PDA

View Full Version : کمک ! (هوشمند سازی در انتخاب ) !

eworkpro
جمعه 23 شهریور 1386, 20:09 عصر
سلام. راستش یک سوالی دارم در مورد یک قسمت از برنامه ام که امیدوارم دوستان عزیز فورا کمکم کنند !
من یک دیتابیس دارم که داری یک table هستش . این table دارای فیلد های زیر هستش :
آی دی - کد - ردیف - کد روز - ساعت رزو - ساعت پایان.
آی دی که بصورت اتوماتیک از 1 عدد می ده و می ره بالا . کد هم که یک کد می گیره . در قسمت ردیف ممکنه که دو یا چندتا رکورد باشه
که کد انها یکی باشه ولی شماره ردیف انها متفاوت باشه . کد روز هم 0 تا 6 می گیره یعنی شنبه تا پنج شنبه .
ساعت رزو هم یک عدد صحیح می گیره مثلا ساعت 11 و ساعت پایان هم یک ساعت پایان اون هم صحیح مثلا 13

حالا اصل کار ؟ من می خوام یک برنامه ای بنویسم البته با کمک شما که بیاد و تمام رکورد های جدول را بخونه .
از بین این رکورد ها 5 رکود انتخاب کنه بصورتی که از هر رکورد با کد یکسان و ردیف متفاوت فقط یکی رو بگیره.
رکورد دومی که می خواد انتخاب کنه بیاد و از رکودهای با کدهای بعدی اون رکوردی رو انتخاب کنه که هم کدش با کد اولی یکی نباشه
و هم تو اون رکورد ردیف کد رو طوری بگیره که کد روز و ساعت رزو و ساعت پایان با هم تداخل نداشته باشه .
بعدی ها هم به همین صورت .

یعنی در واقع در درجه اول بیاد تست کنه کدهای دوتا رکورد انتخابی از 5 تا رکورد یکی نباشه و بعد از بین دو تا کد متفاوت ردیف هایی
از اون کد ها رو بگیره که با هم تداخل کد روز و ساعت رزو و ساعت پایان نداشته باشه .

خواهش می کنم کمکم کنید . شدیدا گیر افتاده ام .
ممنون . خداحافظ

eworkpro
جمعه 23 شهریور 1386, 22:44 عصر
کسی نیست دست ما را بگیرد ؟ :گریه: