PDA

View Full Version : مشکل حرف ک و یا ی در جداول

odiseh
یک شنبه 25 شهریور 1386, 10:05 صبح
سلام
برای مشکل حرف "ک" و "ی" در جداول SQL باید چه کنیم؟

Kamyar.Kimiyabeigi
یک شنبه 25 شهریور 1386, 10:36 صبح
به نظر من اگر windows application کار میکنین سعی کنید که keyboard همه کاربران رو یکسان کنین

پویا
یک شنبه 25 شهریور 1386, 13:22 عصر
سلام

این حروف توی اس کیو ال یکسان ذخیره میشن مشکل توی Layout صفحه کلید هست که با این 2 تا dll مشکل حل میشه

برای استفاده از اینا باید
1- کپی توی شاخه

%windir%\system32\dllcache

2- کپی توی شاخه

%windir%\system32

3- بستن پنجره ای که برای جایگزین کردن dll اصلی از شما سوال میکنه
4- ریست کردن سیستم

بعد از این مراحل صفحه کلید شما به حالت Laayout فارسی در میاد و همه کلید ها به سر جای اصلیشون برمیگردن
در ضمن حرف ی دو تا نقطه زیرش میاد که دقیقان همون کدی رو داره که توی SQL ذخیره شده

موفق باشید ;)

SabaSabouhi
دوشنبه 26 شهریور 1386, 09:21 صبح
با سلام
من براى حل این مشکل روش به‌ترى دارم ( نسبت به کپى Dll )
این برنامه رو نصب کنید، یک Layout جدید براى شما اضافه مى‌کنه که مى‌تونید توى Regional and Language options اون رو انتخاب کنید. ( هر وقت هم که نخواستید Farsi معمولى رو انتخاب کنید )

اصلاحات:
1. جاى «ى» و «ی» عوض شده
2. «ک» عربى بجاى کاف فارسى قرارداده شده
3. در کلید Shift-U کاراکتر ZeroWidthNonJoiner قرارداده شده ( براى این‌که بجاى «مى شود» بتوانید «مى‌شود» تایپ کنید.

صبا صبوحى

sarasara
شنبه 24 آذر 1386, 10:51 صبح
مشکل من با حرف کاف هستش، من DB ام رو از یه DB تحت DOS به SQL منتقل کردم سپس همه حروف عربی رو با فارسی Replace کردم،فیلدها رو هم از نوع nvar در نظر گرفتم Collation دیتابیسم هم Arabic_CI_AS هست توی جستجو هم مشکلی ندارم مشکل من فقط با SORT است وقتی Sort میکنه رکوردهایی که با حرف کاف شروع می شوند رو بعد از حرف 'ی' Sort می کنه و اگه DESC باشه قبل از حرف 'الف'(یعنی حرف کاف رو آخرین حرف الفبا می گیره) هیچ space یا کاراکتر اضافی هم نداره(با quaryAnalyzer هم همین مشکل رو داره)
به نظر شما چیکار باید بکنم(برنامه ام هم WebBase هست)