PDA

View Full Version : اشکال در کدنویسی

smderfan
یک شنبه 25 شهریور 1386, 17:02 عصر
سلام
هنگام نوشتن پیام فارسی در کدنویسی، نوشته ها با علامت سوال نشان داده می شود و بعضی مواقع در محل کدها درست نشان داده می شود ولی در زمان اجرا در پنجره پیام بصورت کدهای ناخوانا دیده می شود. مشکل کجاست.

mohsenna30ri عزیز در تاپیک (مشکلات فارسی و سورس های مربوطه) به این نکته اشاره کرده است ولی لینک جواب کار نمی کنه ...

اگر تو کدنویسی یا اجرای نرم افزارهای فارسی بجای حروف فارسی علامت سوال می بینید :
این راه حل بدردت می خوره
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=55431

Profesorjd
یک شنبه 25 شهریور 1386, 21:46 عصر
با سلام
1- مطمئنی تنظیمات فارسی ویندوز درست است ؟
2- فونت اصلی فونتهای فارسی ( تاهما - آریال و .. ) انتخاب شده است ؟

smderfan
یک شنبه 25 شهریور 1386, 22:27 عصر
بله .....
تنظیمات ویندوز فارسی است. فونت های فارسی روی سیستم نصب شده است.

smderfan
یک شنبه 25 شهریور 1386, 23:56 عصر
غیر از مورد فوق ؛
قلم فیلدهای موجود در فرم B Roya است ولی قابلیت نمایش متون فارسی وجود داره و وقتی لاتین تایپ می کنم بجای اون مربع می گذاره ولی درست در بانک ذخیره می شه.

Profesorjd
سه شنبه 27 شهریور 1386, 01:37 صبح
با سلام
البته اینکه فونت فبلدها رو فارسی ایرانی انتخاب کرده باشی به هنگام تایپ لاتین مربع میبینی . برای یقین اگر نام فیلدهات لاتین باشد در دیزاین فرمها و گزارش مربع میبینی .
اما اینکه در کد نویسی (VBA) علامت سئوال میبینی بخاطر تنظیمات ویندوز ( Regu... & Lan کنترل پنل) هستش البته من یکبار چون از این برنامه‌های خوشگل کن ویندوز ( مثل VistaThem) استفاده کرده بودم همین مشکل رو داشتم ولی با تنظیمات دسکتاپ (Appearance) و انتخاب فونت آریال درست شد شاید مشکل شما هم همین باشد

smderfan
سه شنبه 27 شهریور 1386, 22:06 عصر
سلام
با تشکر
حالا راهی وجود نداره تا برای یک فیلد دو انتخاب فونت صورت بگیره (یکی برای فارسی و دیگری برای لاتین)

Profesorjd
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 19:41 عصر
متوجه نشدم ! یعنی چی که دو فونت برای یک فیلد انتخاب شود ؟ اگر منظورتان مشکل مربع دیدن است که میشود با فونتهای استاندارد ویندوز ( مانند آریال - تاهما - اربیک - سانس - کوریر و فونتهای دیگر غیر از فونتهای برنارایانه ) این مشکل را مرتفع کرد و اگر فونت دیدن با فونت نوشتن فرق داشته باشد فکر کنم با کدنویسی بشود !

smderfan
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 22:44 عصر
با تشکر از Profesorjd عزیز
حرف جنابعالی متین است من وقتی از فونتهای استاندارد استفاده می کنم درست هست.
در مورد مریع نیز این چنین است که وقتی چند کاراکتر فارسی استفاده می کنم بعد لاتین تایپ کنم درست دیده می شه ولی اگر مستقیما لاتین رو شروع به تایپ کنم مربع می شه.