PDA

View Full Version : مشکل در دیباگ کردن دلفی 2007

hosseinmehr
دوشنبه 26 شهریور 1386, 12:33 عصر
من جدیداً برنامه ام که با دلفی 7 بوده را تبدیل به 2007 کردم.:لبخند:
اولین و مهمترین مشکل من این است که اجازه دیباگ کردن و ایجاد break point فعال را به من نمیدهد که واقعاً کارم سخت شده است.:عصبانی++::گریه:
دوم اینکه rave report را نمی توانم فعال کنم.:متفکر:
لطفاً راهنماییم کنید.:بوس:

SYNDROME
دوشنبه 26 شهریور 1386, 17:03 عصر
با سلام

اولین و مهمترین مشکل من این است که اجازه دیباگ کردن و ایجاد break point فعال را به من نمیدهد که واقعاً کارم سخت شده است.

این امکان ندارد.احتمالا دلفی شما مشکل دارد.

دوم اینکه rave report را نمی توانم فعال کنم.

نمی تواند با آن کار کنید یا اصلا نصب نشده است ؟
موفق باشید

vcldeveloper
دوشنبه 26 شهریور 1386, 23:52 عصر
اجازه دیباگ کردن و ایجاد break point فعال را به من نمیدهد
در Project Option در قسمت مربوط به Compiler دقت کنید که Debugging Information تیک خورده باشه.

ms_mohaghegh
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 07:29 صبح
ممکنه توی بخش uses (احتمالاً مربوط به فرم یا فرم ها) از یه یونیت استفاده کرده باشی که به کار نرفته باشه. اگه این طوره اونو حذف کن.
احتمالاً توی D7 از XPMan (استایل XP) استفاده کردی. در این صورت وقتی که اجرا می کنی اون پایین، پیغام Duplicate Resources ظاهر می شه که بعد از حذف XPMan از بخش Uses برطرف می شه. D2007 برای این استایل به XPMan احتیاج نداره.

hosseinmehr
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 11:15 صبح
با تشکر.
در مورد rave report نتوانستم آنرا نصب کنم

hosseinmehr
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 13:20 عصر
در مورد دیباگ کردن حتی در یک پرو‍ژه ساده هم نمی توانم یک break point بگذارم

آیا امکان دارد که اشکال از دلفی باشد؟

ms_mohaghegh
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 14:19 عصر
آیا دیگه وقتی می زنی اجرا کنه، اون پایین (توی قسمت Messages) پیغامی نمایش داده نمی شه؟

SYNDROME
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 15:17 عصر
با سلام

آیا دیگه وقتی می زنی اجرا کنه، اون پایین (توی قسمت Messages) پیغامی نمایش داده نمی شه؟
آیا برنامه شما با دکمه F9 اجرا می شود؟
موفق باشید

hosseinmehr
سه شنبه 03 مهر 1386, 09:25 صبح

هیچ پیغامی نمیدهد و برنامه به درستی اجرا می شود. فقط به محض اینکه برنامه اجرا میشود تمام break point‌ ها را غیر فعال می کند.

vcldeveloper
چهارشنبه 04 مهر 1386, 06:32 صبح
هیچ پیغامی نمیدهد و برنامه به درستی اجرا می شود. فقط به محض اینکه برنامه اجرا میشود تمام break point‌ ها را غیر فعال می کند.
چون Debug Information ایی وجود نداره!

MToloo
سه شنبه 19 آذر 1387, 08:58 صبح
سلام.
من هم به اين مشكل برخوردم. با گذاشتن تيك debug information تا حدي حل ميشه. ولي يك مشكل ديگه هم كه داره و اعصابم و به هم ريخته، اينه كه خطها انگار جابجا هستند! مثلا از خط 45 ايراد ميگيره ولي خطا تو خط 53 هست!!! براي break point گذاشتن تو خط 53 هم بايد رو خط 45 breakpoint بذارم!!

اول فكر كردم مشكل از delphi 2009. اون و uninstall كردم ديدم باز هم مشكل داره. اصلا ويندوز و عوض كردم و فقط delphi 2007 رو نصب كردم، باز هم درست نشده.
يك پروژه جديد ايجاد كردم، بازهم همون مشكل هست.
ولي روي يك كامپيوتر ديگه كه كار ميكنم مشكلي نداره. من حدس ميزنم يك مساله سخت افزاري باشه! مثلا شايد cpu.
CPU اين كامپيوتر AMD athlone 64.

جان ما اين تصويري كه ضميمه كردم و نگاه كنين.