PDA

View Full Version : چینش افقی فیلد در ریپورت

mmha_85
دوشنبه 26 شهریور 1386, 15:07 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
مشکلی که با اون مواجه شدم این هستش که در ریپورت موجود در فایل نمونه، فیلد num1 رو می بینید. ترتیب چینش این فیلد در ریپورت ها به صورت عمودی هستش. یعنی اعداد همگی زیر هم ردیف میشن. حالا من می خواستم به صورت افقی از این اعداد استفاده کنم. یعنی بدین شکل:

وضعیت موجود:
1
2
3
4
5

وضعیت مطلوب:

1 2 3 4 5

ولی نمی دونم چطوری میشه این کار رو انجام داد. ممنون میشم راهنماییم کنین.

mazoolagh
دوشنبه 26 شهریور 1386, 23:15 عصر
در تنظیمات page setup گزارش جایی هست که تعداد column (ستون)های گزارش رو مشخص میکنه. اگر مقدارش از یک بزرگتر باشه (در اینجا 5) میتونین مشخص کنین که ترتیب چاپ مقادیر فیلدها اول عمودی بعد افقی یا اول افقی بعد عمودی باشه که دومی همین هست که شما میخواین.

mmha_85
دوشنبه 26 شهریور 1386, 23:37 عصر
در تنظیمات page setup گزارش جایی هست که تعداد column (ستون)های گزارش رو مشخص میکنه. اگر مقدارش از یک بزرگتر باشه (در اینجا 5) میتونین مشخص کنین که ترتیب چاپ مقادیر فیلدها اول عمودی بعد افقی یا اول افقی بعد عمودی باشه که دومی همین هست که شما میخواین.

ممنون از راهنماییتون. این موردی که شما گفتین برای مواردی که عدد من ثابت 5 هستش جواب میده. ولی متاسفانه اون تعداد من متغیر هستش. ممکنه 5 باشه و دفعه بعد بیشتر و یا کمتر از 5 باشه. یعنی نمی تونم به ازای یک عدد ثابت اون رو ست کنم. نمی دونم چی کار باید کنم

mazoolagh
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 21:34 عصر
مطمئن نیستم که آیا میشه تعداد ستونها رو با کد تغییر داد یا نه ولی اگر انتخابهای شما محدود و مشخص باشن یعنی تعداد ستونها حداقل و حداکثر معینی داشته باشن (مثلا" بین 3 تا 7) یک راه فوری (نه الزاما" بهترین) اینه که برای هر تعداد ستون یک گزارش جدا بسازین و در شرایط مختلف با کد گزارش مورد نظرتون رو اجرا کنین.

mmha_85
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 00:24 صبح
راستش موضوع کلی اینه که من یک فرم دارم که در اون فرم اطلاعات یک سری جلسات وارد میشه. از جمله اون اطلاعات حاضرین در جلسه هستش. پس از پایان جلسه اون فرم قراره که پرینت بشه و توسط حاضرین در جلسه امضاء بشه.بنابر این پایان اون صورتجلسه اسم افراد چاپ میشه و هرکس باید محل اسم خودش رو امضاء کنه. خب طبعا حاضرین در اون جلسه رو نمیشه تعدادشون رو تخمین زد و تعیین کرد.
حالا نمی دونم راه حل دیگه ای دارم یا نه.

mmha_85
شنبه 31 شهریور 1386, 12:47 عصر
دوستان کسی راه حل یا پیشنهادی نداره؟

bTajahmadi
یک شنبه 01 مهر 1386, 00:02 صبح
سلام

فایل پیوست شده را نگاه کنید. من هم سعی کردم با استفاده از ستون ها مسئله را حل کنم. 5 ستون دارم که هر کدام نام یکی از افراد شرکت کننده در جلسه را نشان میدهد. اگر تعداد افراد شرکت کننده بیش از 5 شود طبیعتا گزارش یک ردیف جدید درست می کند. البته این ممکن است مسئله ساز باشد. شاید بتوانید با افزایش تعداد ستون ها احتمال دو ردیفه شدن اسامی افراد را کم کنید اما به نظر می آید به هر حال وقتی افراد شرکت کننده زیاد می شوند چاره ای جز داشتن ردیف های بیشتر نداشته باشید چون هر کدام از افراد باید حداقل فضایی برای امضاء کردن داشته باشند و شما نمی توانید مثلا 10 نفر را در یک ردیف جا بدهید و انتظار داشته باشید همه در همان فضای کوچک امضا کنند.

mmha_85
یک شنبه 01 مهر 1386, 00:11 صبح
سلام
آقا فوق العاده بود. دقیقا همین رو می خواستم. فقط میشه لطفا یه خورده توضیح بدی که چطوری این کار رو انجام دادی؟
بازم ممنون ازت

شاپرک
یک شنبه 01 مهر 1386, 08:21 صبح
مشخص است تعداد ستونها رو دقت کنید : 5 ستون
page setup >columns>number of columns=5