PDA

View Full Version : بخشی برای مسائل اقتصادی و حقوقی برنامه نویسی

illegalyasync
دوشنبه 26 شهریور 1386, 14:28 عصر
من الان میخواستم در مورد خرید کردن خودکار از طریق برنامه با Paypal سوال کنم و نمیدونستم کدوم بخش براش مناسب هستش ...فکر کنم هیچ بخشی !
بین سوالهای بچه ها هم دیدم که بعضی وقتا مسائل حقوقی و مالی مربوط به برنامه نویسی هم مطرح میشن که کمک بقیه خیلی به درد میخوره !
یه بخش مربوط به این مسائل راه بندازین بد نیستا :چشمک:

Inprise
دوشنبه 26 شهریور 1386, 14:41 عصر
این جواب تا بحال چند بار نوشته شده . این هم یکبار دیگه :

به تجربه ثابت شده در فرومها و اجتماعات ایرانی ، وقتی حیطه و محدوده یک بحث کاملا شفاف و روشن و مشخص نباشه ، در کوتاهترین زمان ممکن اون بحث تبدیل به محل جنجال یا کل کل یا گفتگوهای غیر ضروری یا مطالب بی ربط یا حتی دعوا و زد و خورد میشه‌! این مسئله رو ما طی این چند سال هم در سایت برنامه نویس تجربه کردیم هم به وضوح در بسیاری از سایتهای فارسی مثل اینجا قابل مشاهده هست . بعضیها اینو عیب نمیدونن و باهاش مشکلی ندارن . ما داریم .

دلیل فنی تر شدن و اختصاصی تر شدن فروم و شفاف شدن محدوده بحثها و گیرهائی هم که مدیران هر بخش به این مسائل میدن به همین دلیل است ، تا باعث برقرار نظم بشه . مسائل مالی یا مسائل حقوقی هم شامل محدوده وسیعی از بحثها هستند ، و هم نیاز به تخصص دارند ، یا اینکه شرکت کنندگان در اغلب موارد صرفا تصورات یا تجربیات شخصیشون رو میگن ، که در کمال تاسف باز به تجربه ثابت شده بد اخلاقیهای فرهنگی و اجتماعی ما باعث میشه خیلی زود از یک محل مفید ، به یک کارگاه کل کل و بحث بی مورد و دعوا و ...تبدیل بشه . مثلا مسائل حقوقی مربوط به IT خیلی حائز اهمیت هستن و در اغلب کشورهای رو به رشد این مسئله خیلی جدی گرفته میشه ، و طبیعتا" مسئله Software Development هم بخشی از اون هست ، یا تجربه های مالی و ... .

مهمترین علت مخالفت ما با راه اندازی بخشهائی که کاملا فنی ( مثلا : برنامه نویسی سی شارپ ) نیستن ، یا حوزه کاملا مشخص و روشنی ندارن ( مثلا : مسائل مربوط به لینوکس ) همین تجربه ها نامطلوب بوده . البته هر کسی که در اجتماع ما هم زندگی کرده باشه ، نمونه زنده و واضح این ناهنجاریها رو از نزدیک دیده و لمس کرده .

بعید هست توضیح بیشتری لازم باشه .
شاید روزی تحت شرایطی مسائلی مثل این هم به سایت برنامه نویس اضافه بشن ( مثل بخش فروشگاه یا سفارش کار و ...) اما حداقل حالا و با وضعیت موجود هیچ برنامه کوتاه مدتی وجود نداره ! ممکنه بگی مگه قراره چیکار بکنین حالا ؟ یه فرومه دیگه ؟ دو تا کلیک میکنی و همه چی ساخته میشه . من در جواب میگم شاید درست باشه ، اما آدم بهتر هست یا یک کاری رو انجام نده ، یا درست انجام بده .

خلاصه ، فعلا فقط و فقط روی مسائل کاملا فنی روی سایت برنامه نویس حساب کنید مگر اینکه اتفاق خیلی خاصی بیفته یا شرایط به نحوی تغییر کنه .

( از نوشتن یه همچین جوابی احساس سربلندی نمیکنم . ولی چاره ای جز این نیست )

موفق باشید

illegalyasync
سه شنبه 27 شهریور 1386, 14:29 عصر
البته هر کسی که در اجتماع ما هم زندگی کرده باشه ، نمونه زنده و واضح این ناهنجاریها رو از نزدیک دیده و لمس کرده
برادر من اگه قرار بر این باشه که از اساس نباید تو ایران زندگی بکنی ;)
چون جناب دکتر [...] هم با رای مردم انتخاب شد و حالا [...] تو مملکت و [...] خود مردم که ازش میشه نتیجه گرفت مردم ما دقیقا ارزش و کارکرد رای رو نمیدونن نمیشه بگیم [...] از انتخابات [...] هم بهتره :D
آدم خیلی باید خوش شانس باشه که همیشه در وضعیت ایده آل باشه . در بقیه حالتها آدم باید کمی توقعش رو کم کنه و به امتیازاتی که بجاش به دست میاره فکر کنه
هر طور خودتون صلاح میدونید . من فقط یه پیشنهاد دادم در کمال حسن نیت ;)