PDA

View Full Version : اطلاع از روشن بودن یک کامپیوتر

A.Farzin
دوشنبه 26 شهریور 1386, 18:02 عصر
با سلام

در یک شبکه محلی روی دومین، چگونه می‌توان کسب اطلاع کرد که کامپیوتری با نام مثلاً Arman روشن است یا خاموش؟ فقط روشن یا خاموش بودن دستگاه مد نظر است نه Log on یا Log off بود دستگاه؟

ممنون

مبین رنجبر
دوشنبه 26 شهریور 1386, 19:26 عصر
خوب شما می تونی از دستور NET در CMD کمک بگیری .. ولی متاسفانه روش استفاده برای سوال شما رو نمی دونم ..... بهتره رو NET کار کنی ...... توی کارای شبکه ای خیلی بدرد می خوره ..... البته توی بیشتر دستورات NET باید یا آی پی سیستم داشته باشی یا اسم کامپیوتر مقابلو .... که اسم کامپیوتر های شبکه رو می تونی با دستور NET View بدست بیاری ..

killer-star
دوشنبه 26 شهریور 1386, 19:55 عصر
امیدوارم این بدردت بخوره :

با دستور ping ای پی ترفو پینگ میکنی بعد نتیجرو میریزی تو یک فایل (چون فکر نکنم نتیجه مستقیم در دسترس باشه) و بعد فایلو میخونی ... اگه جواب داده بود وصله ...

mjelecom
سه شنبه 27 شهریور 1386, 00:56 صبح
جناب Lsass.CRC32 میتونم خواهش کنم در زمینه NET بیشتر توضیح بدید ؟:لبخندساده:

مبین رنجبر
سه شنبه 27 شهریور 1386, 09:37 صبح
سلام ... دوست من mjelecom چه سوالی از Net داری ؟ من که نمی تونم درباره همه دستورات net توضیح بدم ..چون خیلی زیاده ........

با net می تونی کارای شبکه ای رو به راحتی انجام بدی ... که چند تا مثال از Net در پایید واست می زنم :

Net View = نمایش اسم کلیه کامپیوتر های شبکه
Net Send = ارسال پیغام به همه یا یکی از سیستم ها
Net Start = نمایش و اجرای سرویس کلیه سرویس های در حال رانینگ ( برای استفاده از اجرای سرویس ، سرویس مورد نظر نباید در حالت Disabled قرار گرفته باشه ، یا Automatic و یا manual باید باشه )
Net Stop = توقف فعالیت یک سرویس

البته می تونی با دستور :

Net /?

کل دستورات و همچنین چگونگی استفاده از اونها رو یاد بگیری

mjelecom
سه شنبه 27 شهریور 1386, 12:15 عصر
با تشکر:لبخند: