PDA

View Full Version : مشکل در به اشتراک گذاشتن اکسس

user2535
سه شنبه 27 شهریور 1386, 00:18 صبح
باسلام
البته شاید بیشتر این سوالات مربوط به شبکه باشد ولی چون آن بخش تعطیل است در اینجا مطرح شده است
1 – یک فایل mdb را بر روی سرور در حالت full premissions به اشتراک گذاشته ام توسط برنامه هایی که بر روی کلاینتها وجود دارد داد ها وارد این mdb می شود چگونه می توانم بدون استفاده از سطح دسترسی های تعریف شده ویندوز این شاخه یا فایل های موجود در آن را از دید کلاینت ها مخفی کنم آیا ترفندی یا برنامه ای جهت مخفی نمودن یا پسورد گذاری این شاخه وجود دارد
2 - جهت کار بااین برنامه و افزایش سرعت دسترسی و پردازش داد ه ها چه پیشنهادی دارید
در کانکشن ado بهتر است اتصال به یک درایو map شده باشد یا آدرس به صورت مستقیم به بانک اصلی تعریف شود
3 - و بالاخره اینکه در شبکه ساده ما چهار کامپیوتر از طریق یک سوییچ dlink همه کارتهای شبکه dlink است ولی مدل دو تای آنها فرق دارند وقتی کامپیوترها روشن می شوند جهت ارتباط با شبکه مدتی طول می کشد علت چیست و همچنین شاخه برنامه را جهت کلاینتها map کرده ام و گزینه reconect at logon را علامت زده ام ولی در هر بار را ه اندازی سیستم ارتباط با بانک از طریق برنامه های کلاینت برقرار نیست و باید یک بار از طریق explorer وارد درایو map رفت تا ارتباط برقرار شود مشکل چیست

111111
سه شنبه 27 شهریور 1386, 23:31 عصر
دوست عزیز جای حرف ویندوز اینجا نیست،در مورد فایل اکسست باید آن را ورک گروپ تعریف کنی تا مشکلت حل شود. در مورد شبکه ات تلفنت و آدرست را به hani_is2006@yahoo.com میل کن تا در اسرع وقت یک تیم زبده بفرستم

user2535
یک شنبه 01 مهر 1386, 00:16 صبح
سلام دوست عزیز
از پاسخت ممنون ولی من گفتم تو این فروم جایی بهتر از این قسمت برای مشکلم پیدا نکردم
ببین هر برنامه جهت بهینه شدن در شبکه دارای ترفندها و کدهای خاصی است و چون برنامه من اکسسه بنابراین ممکنه بعضی از دوستان راههایی را بدونن
راستی شبکه ما یک شبکه خیلی ساده با 5 یا 6 تا کامپیوتره فکر نمی کنم نیاز به یک تیم داشته باشه اگر دوستان بتونن راهنمایی کنن ممنون
راستی ورک گروپ نمی تونم استفاده چون برای برنامه مجبوریم از مدیریت کاربران در داخل برنامه استفاده کنیم و باید دسترسی full باشد

111111
یک شنبه 01 مهر 1386, 23:43 عصر
تنها کاریکه می تونی کنی اینه که یک فایل mde بسازی که جداولت روی آن باشد و در هرکامپیوتر فایلی که فرم ها و ... است را کپی کنی که به آن فایل لینک شده باشند
مشکل شبکه ات را هم اینطوری نمیشه گفت ممکنه ویروسی باشد یا درست کابل کشی نشده باشد
بهر حال نظر ما اینه
اگر می تونی فایلتو بذار تا ببینم می تونم کاری برات کنم در مورد مدیریت کاربرانش

najafzade
شنبه 07 مهر 1386, 14:46 عصر
باسلام
البته شاید بیشتر این سوالات مربوط به شبکه باشد ولی چون آن بخش تعطیل است در اینجا مطرح شده است
1 – یک فایل mdb را بر روی سرور در حالت full premissions به اشتراک گذاشته ام توسط برنامه هایی که بر روی کلاینتها وجود دارد داد ها وارد این mdb می شود چگونه می توانم بدون استفاده از سطح دسترسی های تعریف شده ویندوز این شاخه یا فایل های موجود در آن را از دید کلاینت ها مخفی کنم آیا ترفندی یا برنامه ای جهت مخفی نمودن یا پسورد گذاری این شاخه وجود دارد
2 - جهت کار بااین برنامه و افزایش سرعت دسترسی و پردازش داد ه ها چه پیشنهادی دارید
در کانکشن ado بهتر است اتصال به یک درایو map شده باشد یا آدرس به صورت مستقیم به بانک اصلی تعریف شود
3 - و بالاخره اینکه در شبکه ساده ما چهار کامپیوتر از طریق یک سوییچ dlink همه کارتهای شبکه dlink است ولی مدل دو تای آنها فرق دارند وقتی کامپیوترها روشن می شوند جهت ارتباط با شبکه مدتی طول می کشد علت چیست و همچنین شاخه برنامه را جهت کلاینتها map کرده ام و گزینه reconect at logon را علامت زده ام ولی در هر بار را ه اندازی سیستم ارتباط با بانک از طریق برنامه های کلاینت برقرار نیست و باید یک بار از طریق explorer وارد درایو map رفت تا ارتباط برقرار شود مشکل چیست

بهترین کاری که می توانیید انجام دهید (البته از نظر من) این است که فایلتان را در فلدری کپی کنید که قالب آن Ntfs است. بعد پرمیشن آن را طوری تنظیم کنین که فقط کاربرا بتونن تغییرش بدن و بخونن و بنویسن. البته درون فایل. ولی خود فایل را نتونن حذف کنن.
این روش کم خرجش بود.
روش دیگه ای است که در آن باید یک دومین یا یک Group تعریف کنین و به کاربرا سطح دسترسی برای تغییرات روی فایل بدین. روش دوم بهتره . چون Server فقط آی پی هایی رو که روش تعریف شده می شناسه و به میزان تعریف شده بهشون اجازه دسترسی میده.

امید است به کار آید.