PDA

View Full Version : استفاده از فرمهای یک برنامه در برنامه دیگر

مهدی رحیم زاده
سه شنبه 27 شهریور 1386, 20:20 عصر
من می خوام که فرمهایی که قبلا توی یک برنامه طراحی کردم توی یک برنامه دیگه استفاده کنم
البته من این کار رو قبلا انجام می دادم اما امروز هر کاری که می کنم نمیشه .
اول باید اسم پروژه قبلی رو به برنامه Add کنم و بعد از فرمهای اون استفاده کنم . با این کد Add می کردم :

using computer_p;
اما امروز روی همین کد اشکال میگیره و Erorr میده ...
اینم Erorrش ، چکار کنم که درست بشه ؟؟؟؟؟؟

The type or namespace name 'computer_p' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)

PC2st
سه شنبه 27 شهریور 1386, 21:52 عصر
شما مطمئن هستید که اسمبلی مربوطه رو Add Reference کردید؟

مهدی رحیم زاده
سه شنبه 27 شهریور 1386, 22:17 عصر
شما مطمئن هستید که اسمبلی مربوطه رو Add Reference کردید؟
چطوری باید این کار رو انجام بدم ، اصلا این اسمبلی رو باید از کجا پیدا کنم ؟؟؟؟
من قبلا این کار رو انجام نمی دادم ...

PC2st
سه شنبه 27 شهریور 1386, 22:27 عصر
بر اساس متن اروری که شما نوشته اید، دو حالت میتونه وجود داشته باشه:
1. فضای نام 'computer_p' اصلا تعریف نشده (بعبارتی فضای نام رو اشتباه دادید).
2. این فضای نام در یک اسمبلی دیگه قرار داره.

وقتی میخواید فرم ها رو اضافه کنید، مطمئن هستید که همه این فرمها در فضای نام 'computer_p' قرار دارند؟ برای اینکه مطمئن بشید، روی مثلا Form1.cs رفته و کدهاش رو ببینید که در چه فضای نامی تعریف شده است.

این فرمها رو از داخل یک dll میخواید مورد استفاده قرار بدبد؟ اگر اینطور باشه، باید آدرس اون dll (دات نت اسمبلی) رو add reference کنید.

مهدی رحیم زاده
سه شنبه 27 شهریور 1386, 22:57 عصر
نه dll نیستن ...
چند تا فرمن که توی دو تا از برنامه های من مشترکن و من قبلا توی اون یکی برنامه از اونا استفاده کردم ...
نمی دونم اشکال از کجاست آخه من قبلا خیلی راحت با راست کلیک کردن روی برنامه توی solution explorer و استفاده از add -> exiting item می تونستم از فرمها استفاده کنم .

مهدی رحیم زاده
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 15:18 عصر
کسی نمی دونه من باید چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟///

اَرژنگ
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 17:06 عصر
کسی نمی دونه من باید چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟///
یک سلوشن جدید بازکن، دو تا پروژه بهش اضافه کن. بعد سعی کن یک فرمی را در هردو استفاده کنید. وقتی که به مشکل برخوردید و یا تونستید انجام بدید سورس این کار بفرستید اینجا.
ما نفهمیدیم شما از چه روشی استفاده کردید ولی تنها روشی که ما میدونیم برایه اینکار همان روشی که جناب PC2st.ir بهش اشاره کردند .
اگر بتوانید با یک برنامه ساده این کار را انجام بدید در همان پروژه‌تان هم همان روش را میتوانید استفادهد کنید، اگر که نشد لا اقل فرستادن سورس کد اینکه چکار کرددید و چرا کار نمیکنه به ما کمک میکنه که به شما یک جواب بدیم.

مهدی رحیم زاده
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 11:45 صبح
این دو تا رو نگاه کنید
من می خوام از فرمهای پروژه اول توی پروژه دوم استفاده کنم ، اما Erorr میده و نمیشه ...
شما ببینید اشکال کار از کجاست ، آخه من قبلا با همین کار می تونستم از فرمهای هر پروژه ای استفاده کنم !!!

PC2st
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 17:24 عصر
From2.cs رو به Project2 اضافه نکردید!

باید پروژه Project2 را باز کنید و از منوی Project گزینه Add Existing Item رو انتخاب کنید، سپس به پوشه ای بروید که فایلهای Project1 در آن قرار دارند و فایل Form2.cs رو انتخاب کنید، سپس روی دکمه Add کلید کنید و برنامه را اجرا کنید.

مهدی رحیم زاده
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 18:01 عصر
من این کار هایی رو ه گفتید روی پروژه خودم انجام میده اما نمیشه ...
اون جایی که اشکال میگیره رو نگاه کنید !

PC2st
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 19:08 عصر
اون جایی که اشکال میگیره رو نگاه کنید !
نگاه کردم و دلیلش اینه که هنوز Form2.cs رو به Project2 (نه Project1) اضافه نکردید...