PDA

View Full Version : چند سوال مهم

Black_Queen
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 00:05 صبح
با سلام خدمت دوستان
من چند سوال داشتم که امیدوارم یا با ارائه یک قطعه کد یا معرفی مرجع کمکم کنید.
1- چگونه میتوانم گزینه های مورد نیاز خود را در منوهای راست کلیک اضافه کنم؟
2- چگونه میتوانم پروسس خود را در taskmanager مخفی کنم؟ برای مثال folder guard این کار را انجام میدهد هر چند با برنامه های کمکی دیگر مثل apm میشود به وجود آن پی برد اما بازهم در لیست پروسس ها قرار نمی گیرد.
3- چگونه میتوانم کاری بکنم که بعنوان مثال با دابل کلیک برروی یک پوشه بجای اینکه windows explorer اجرا شود و آن پوشه را باز کند، برنامه من اجرا شود و مثلا خطایی را اعلام کند؟ البته فکر میکنم این کار با توابعی به نام hook انجام میشود اما چگونه نمی دانم.
4-چگونه میتوانم یک سرویس بنویسم؟
با تشکر

Hossein Bazyan
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 06:04 صبح
سلام
1. یه منو طراحی کن که خاصیت Visable آنرا False کن حال در جایی که میخوای با کلیک سمت راست منو بیاد در قسمت Mouse_Down بنویس :

If Button = vbRightButton Then
Call PopupMenu(ee)
End If

در اینجا منوی ee فراخوانی میشه

2. خاصیت ShowInTaskbar فرم را Fasle کن
3. یه کد API میخواد که الان یادم نیست اما قبلا بحث شده

Black_Queen
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 23:24 عصر
منظور من از راست کلیک ، راست کلیک در برنامه نبود. منظورم راست کلیک کردن در windows explorer بود. یعنی روی پوشه ها یا فایلها که راست کلیک میشه در منو ها گزینه های مورد نظر من هم باشه

Alireza-sz
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 03:11 صبح
شما باید از رجیستری ویندوز استفاده کنید که میتونید داخل خود وی بی این کار رو انجام بدید .

piter1355
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 12:16 عصر
2. خاصیت ShowInTaskbar فرم را Fasle کن

منظور دوستمون اینه که وقتی Alt+Ctrl+del رو میزنم و برنامه taskmanager و باز میکنیم اثری از برنامه درحال اجرای ما نباشه

soheil-vb6
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 13:39 عصر
دوست عزیز برای این کار میتونی در قسمت فرم لود بنویسی

App.Title = ""

Black_Queen
پنج شنبه 05 مهر 1386, 07:13 صبح
دوست عزیز من هم میدونم که باید در رجیستری این کار را بکنم (راست کلیک را میگم) اما چجوری , نمی دونم. اگه بلدید کمکم کنید. متشکر
در مورد سرویس و هوک کسی چیزی نمیدونه؟ !!!!!!؟؟؟؟؟؟ عجیبه!!!!!!!!!

Black_Queen
پنج شنبه 12 مهر 1386, 11:18 صبح
من کد
app.title=""
را امتحان کردم اما جواب نداد. چجوری میشه این کارو تو vb.net 2005 انجام داد؟

MFiRE
پنج شنبه 12 مهر 1386, 17:04 عصر
دوستان لطف کنید اگه جواب چیزی رو نمی دونید ، پاسخ ندید .

چقدر اسپم :متعجب:

1. برای افزودن ایتم به منوی کلیک راست از فایل ریجستری که به این پست ضمیمه شده استفاده کنید(Run CMD). این یه مثاله ! خودتون به دلخواه تغییرش بدین.

2. App.Title کدومه ... یه مقاله در مورد این مسئله نوشتم که توی همین سایت هم هست !

آدرس :

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=80102

3. آخه چطور وقتی برنامه ی شما اصلا اجرا نیست از هوک استفاده کنه ! ... هان !؟ قبل از مطرح کردن کمی فکر کنید. اخه برنامه ی شما اجرا نیست ... بلکه بیای اکسپلورر رو کرک کنی... که اینم خیلی خنده داره ... واسه یه ویروس اخه کی میاد اینقدر جون بکنه ... تازه انتی ویروسای جدید هم که دارن می ترکونن دیگه !
ولی من یه پیشنهاد دیگه دارم . آیکن ویروسی که می سازی به صورت پوشه باشه ... توی پوشه های مختلف خودشو کپی کنه ... بعد پوشه ها رو به صورت سیستمی پنهان کنه ... بعد خودشو همنام با همون پوشه توی همون مسیر بزاره ... بعد وقتی کاربر دو بار کلیک کرد روی برنامه شما (کاربر احمق فکر می کنه که فایل شما پوشه ی اونه) ... برنامه ی شما هم پوشه ی پنهانی رو که خودش پنهان کرده و همنام خودش هست رو اجرا می کنه ... یا اررور می ده ... دیگه اینش به من ربطی نداره !

4. سورس یه سرویس رو برات پایین گذاشتم. ولی اگه می خوای برنامه ت بسته نشه ... همون مقاله ای که بالا لینک گذاشتم رو بخون.

همین ... دیگه پست اسپم ندید !
بزارید ملت یه چیزی یاد بگیرن !

Black_Queen
شنبه 14 مهر 1386, 14:38 عصر
من اصلا چیزی در مورد هوک نمی دونم. فقط یه چیزایی شنیده بودم . حالا میشه بدون عصبانیت کمی در مورد هوک توضیح بدید تا ما هم از جهالت بیرون بیایم؟

MFiRE
شنبه 21 مهر 1386, 02:09 صبح
سلام
من که عصبانی نبودم !
فقط یه پیشنهاد دادم که دیگه دوستان پست اسپم ندن ... همین :بامزه::گیج::متفکر:

من اصلا چیزی در مورد هوک نمی دونم. فقط یه چیزایی شنیده بودم . حالا میشه بدون عصبانیت کمی در مورد هوک توضیح بدید تا ما هم از جهالت بیرون بیایم؟

همون یه پستی که توی این تاپیک زدم و تشکر و قدردانی شد بسه! ... ما لیاقتش رو نداریم:متفکر:
در ضمن می تونید یه جستجوی کوچیک با گوگل انجام بدید تا اطلاعات زیادی در مورد هوک بدست بیارید .