PDA

View Full Version : مشکل در گزارشگیری هنگامی که یک فیلد طولانی هست

nasim984
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 11:28 صبح
سلام
چطور میشه هنگام گزارش گیری وقتی یک فیلد مثل نام طولانی هست برنامه بیاد آن فیلد را بشکنه و چند خطی کنه نه اینکه هر چی جا نشد را نشان نده.(با استفاده از Quick Report)

nasim984
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 08:29 صبح
از این کد میشه در QRSubDetail1BeforePrint استفاده کرد ولی مشکل اینجاست که بعضی وقت بین خطوط فاصله می ندازه. یا اینکه بعضی از کلمات را کامل نشان نمیده.
Canvas.Font:=QRDBText1.Font;
W:=Canvas.TextWidth(QRDBText1.DataSet.FieldByName( QrDBText1.DataField).AsString);
H:=Canvas.TextHeight(QRDBText1.DataSet.FieldByName (QrDBText1.DataField).AsString);
QRDBText1.Height:=Ceil(w/QrDBText1.Width)*H);
Sender.Height:=QRDBText1.Top+QRDBText1.Height

ali_abbasi22145
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 11:32 صبح
سلام
با RB این را نوشتم و اینجا گذاشتم.
روش این است که شرط بگذار اگر طول رشته مثلا 100 شد اصلا فونت را از 10 به 8 مثلا کوچک کن تا جا بشود.

nasim984
شنبه 31 شهریور 1386, 10:30 صبح
با RB این را نوشتم و اینجا گذاشتم
کجا گذاشتید؟ (ممنون)
search کردم نتونستم پیدا کنم

ali_abbasi22145
شنبه 31 شهریور 1386, 16:15 عصر
کجا گذاشتید؟ (ممنون)
search کردم نتونستم پیدا کنم

سلام
روش من را استفاده کنید بهتر است و اگر خواستید این هم روش RB:
www.digital-metaphors.com/tips/AutoFontSize.zip

hamide_kh
سه شنبه 03 مهر 1386, 17:19 عصر
سلام
این کار را در فست ریپورت چطور می توان چک کرد؟

champion
سه شنبه 03 مهر 1386, 22:02 عصر
این کار رو توی QR با یک راه قدیمی و ساده میشه حل کرد بیایید توی فرم یک dbmemo بگذارید و اندازه اون رو به اندازه عرض ستون قرار بدین و به ازای هر چند سطر که میخواهین گزارش شکسته بشه Qrlabel بگذارید و توی Before print بتند مقادیر label ها رو مساوی memo.lines...قرار بدین و اونوقت چک کنید هر تعداد label که مقدار گرفته بود ارتفاع باند رو به اندازه مجموع ارتفاع label ها زیاد کنید . همین

توی FastRep هم باید خود باند Streched = true باشد و به علاوه تمام عناصر توی باند ژراژرتی streched انها روی max... تنظیم شده باشه دقت بفرمایید تمام عناصر باید این خاصیتشون مقدار داشته باشه

nasim984
چهارشنبه 18 مهر 1386, 08:10 صبح
با استفاده از یک راه حل ساده مشکل بر طرف شد.اگر خاصیت autostretchو wordwrapدر QRDBTextرا trueکنیم این مشکل بر طرف میشه.

Neda_Bagheri
دوشنبه 10 دی 1386, 08:11 صبح
می شه این مشکل و تو Crystall Report حل کرد؟ چگونه ؟