PDA

View Full Version : پروژه های role base

hamed_bostan
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 11:57 صبح
کدام روش برای پروژه هایی که rolebase هستند رو پیشنهاد می کنید؟

FormsAuthentication

membership

کد نویسی

راه دیگری هم اگه هست لطفا بگین . می خوام از این به بعد واسه پرویه هام بهترین راه رو انتخاب کنم که هم قابل کنترل کردن باشه و هم رل هاش قابل افزایش.

rtech
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 12:15 عصر
اگر میخواهید یک پروژه یک دست و خوب بسازید بهترین روش کدنویسی هست و پیشنهاد میکنم یک کلاس بسازید و در تمام پروژه هاتون ازش استفاده کنید .

hamed_bostan
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 12:22 عصر
روش خاصی رو با ساختار خاصی رو تو کد نویسی پیشنهاد می کنی دوست عزیز؟
من یه table میگیرفتم تو db قبلا و اسم منو ها و لینک هاش رو داخل اون داشتم و یه منو دیگه واسه رل ها و یه رابطه واسط که نشون می داد کدو م رل ها به کدوم url صفحات دسترسی دارن اما دردسر داره . راه حل بهتری در کد نویسی سراغ دارین ؟؟؟
ممنون از توجهتون

rtech
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 12:36 عصر
احتیاجی نیست که چندتا جدول بسازید و آدرس ها رو توش قرار بدید ، اگر یک نگاهی به ساختار Membership و Role خود Asp.net بندازید همه چیز دستگیرتون میشه ، کافیه در همون جدولی که user ها رو نگه دارید میکنید ستونی هم برای Role در نظر بگیرید ( یا میتونه جدا هم باشه ) حال در کلاسی که ایجاد میکنید میتونید مسیرهاتون رو تعریف کنید و همچنین دسترسی هاتونو اگر کاربر حق دسترسی داشت بهش اجازه بدید صفحه رو ببینه .

hamed_bostan
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 21:39 عصر
کس دیگه ای نظری نداره؟؟؟
یعنی بقیه دوستان پروژه هاشون غیر role base هست؟؟؟ چه باحال

alireza6282
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 03:07 صبح
ببخشید میشه به طور کامل توضیح بدید منظورتون از role base چیه ؟
مثلا شامل چه چیز هایی میشه ؟
دسترسی به یه قسمت سایت و یا دسترسی بر روی تمام جزئیات یا دسترسی به صورت
درختی بر روی سایت و یا همون role که مثلا در asp.net یا sqlserver هستش ؟؟؟

hamed_bostan
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 08:42 صبح
role base بودن یعنی بر اساس نقش ها عملیاتها و دسترسی ها تفکیک بشه . مثلا نقش مدیر به همه object های سایت و قابلطت ها دسترسی داشته باشه اما کاربر عادی فقط به یه سری خاص از اونها دسترسی داشته باشه

hamed_bostan
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 08:55 صبح
احتیاجی نیست که چندتا جدول بسازید و آدرس ها رو توش قرار بدید ، اگر یک نگاهی به ساختار Membership و Role خود Asp.net بندازید همه چیز دستگیرتون میشه ، کافیه در همون جدولی که user ها رو نگه دارید میکنید ستونی هم برای Role در نظر بگیرید ( یا میتونه جدا هم باشه ) حال در کلاسی که ایجاد میکنید میتونید مسیرهاتون رو تعریف کنید و همچنین دسترسی هاتونو اگر کاربر حق دسترسی داشت بهش اجازه بدید صفحه رو ببینه .

دوست عزیز میشه یه توضیح کاملی بابت این کلاس بدی . می خوام اگه جایی هست که اشتباه میکنم متوجه بشم . sample یا ...