PDA

View Full Version : <protectedData> در web.config

mahani
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 12:19 عصر
من درباره این المان یه چیزایی خوندم و گفته شده از امکانات جدید framework 2.0 هست
1- پس چرا در intellisense نمیاد؟ و اگه همینجوری هم بنویسم ارور میده!
2- کاربردهای اصلیش چیه؟

Behrouz_Rad
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 13:51 عصر
یکی از امکانات جدیدی که در ASP.NET 2.0 وجود داره، امکان کد کردن برخی مقادیر Web.Config هست.
یک راه کد کردن، استفاده از متد ProtectSection کلاس ConfigurationSection هست.
متد ProtectSection از یک سیستم کد گزاری که همراه با Windows XP و به بالا وجود داره، با نام DPAPI استفاده میکنه.
توابع DPAPI در فایل crypt32.dll وجود دارن.
این سیستم یک کلید برای رمز گشایی نیز به طور خودکار تولید می کنه که البته از دید برنامه نویس پنهان هست و این کلید در LSA قرار میگیره.
یکی از مجوزهای جدید که در ASP.NET 2.0 عرضه شده، مجوز DataProtectionPermission هست که مشخص می کنه چه داده هایی میتونن از DPAPI استفاده کنند.
دلیلش هم واضح هست! به این دلیل که کدهای دیگه به اشتباه اون قسمت هایی که کد شده هستند رو دستکاری نکنند...
المنت <protectedData> بعد از کد کردن و به شکل خودکار تولید میشه و مشخص کننده ی یک حوزه ی محافظت شده هست که در اثر فراخوانی متد ProtectSection تولید شده.

موفق باشید.

mahani
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 02:44 صبح
چند تا چیزو دقیق نفهمیدم!
1- یعنی باید با متدهای تعریف شده web.config رو ساخت؟و دستی نمیشه این کارو کرد؟
2- بهترین راه برای encrypt کردن connection string در web.config استفاده از همین المان و المانهای مربوطه هست؟ یا راه امن تر و ساده تری هم هست؟

Behrouz_Rad
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 11:59 صبح
1- یعنی باید با متدهای تعریف شده web.config رو ساخت؟و دستی نمیشه این کارو کرد؟
سوالت واضح نیست... اگر منظورت در مورد همون المنت هست که در موردش توضیح دادم.

2- بهترین راه برای encrypt کردن connection string در web.config استفاده از همین المان و المانهای مربوطه هست؟ یا راه امن تر و ساده تری هم هست؟
همین خوبه.
از aspnet_regiis هم میتونی استفاده کنی.

موفق باشید.

mahani
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 19:24 عصر
المنت <protectedData> بعد از کد کردن و به شکل خودکار تولید میشه
منظور من اینه که چرا نمیتونم این المان رو مثل بقیه المانها برم در web.config و واردش کنم
(وقتی در داخل <configuration> هستم intellisense برای من <protectedData> رو نمیاره)

Behrouz_Rad
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 20:37 عصر
منظور من اینه که چرا نمیتونم این المان رو مثل بقیه المانها برم در web.config و واردش کنم
(وقتی در داخل <configuration> هستم intellisense برای من <protectedData> رو نمیاره)
همیشه با دقت یک پاسخ رو بخون:

المنت <protectedData> بعد از کد کردن و به شکل خودکار تولید میشه و مشخص کننده ی یک حوزه ی محافظت شده هست که در اثر فراخوانی متد ProtectSection تولید شده.

mahani
جمعه 30 شهریور 1386, 03:30 صبح
همیشه با دقت یک پاسخ رو بخون:
من در پست قبلیم نقل قول کردم از اینکه باید خودکار(بوسیله متد) تولید شه منظورم اینه که این المان رو چرا نمیشه مثل بقیه المانها نوشت و چه ویژگی داره که باید حتما خودکار تولید بشه؟(بالاخره همه اینها قراره در web.config و به فرمت xml ذخیره شه پس روش نوشتنش نباید فرقی بکنه ولی انگار میکنه!)

Behrouz_Rad
جمعه 30 شهریور 1386, 09:37 صبح
واقعا برای من جای تعجبه که همچنان با این موضوع مشکل داری!
به هر حال من فکر نمی کنم توضیح اضافه ای وجود داشته باشه و از این واضح تر بتونم توضیح بدم.

موفق باشی.