PDA

View Full Version : کمک در ساخت برنامه ثبت بدهکاری و بستانکاری

polisoftco
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 20:26 عصر
با سلام خدمت دوستان ...
سوال : من یک برنامه نوشتم (ثبت بدهکاری و بستانکاری) که دیتا بیس آن پنج جدول دارد که جدول tblAccount با جدول tblAccDarPar ارتباط یک به چند دارد (tblAccount.codesh = tblAccDarPar.code) در جدول tblAccount حسابهای اشخاص (کد شخص و نام و نام خانوادگی و اطلاعات دیگر شخص ) ثبت میشه و در جدول tblAccDarPar مقدار دریافتی یا پرداختی و تاریخ و بابت دریافت و کد شخص ثبت میشه سوالم اینه که چیکار باید بکنم که وقتی رکوردی (حسابی ) را از جدول tblAccount حذف کردم زیر مجموعه های اون رکورد (یک یا چندین رکورد) هم از جدول tblAccDarPar حذف بشه...

npscoir
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 10:55 صبح
سلام دوست عزیز
بین هر دو جدول Relation برقرار کن و گزینه Cascade Delete Related Fields را فعال کن.

polisoftco
شنبه 31 شهریور 1386, 20:28 عصر
دوباره سلام ... (نماز و روزه تان قبول باشه )
یک سوال دیگه داشتم اونم اینکه من می خوام از یک جدول گزارش بگیرم (در لیست وییو نشان بدم) و همین اطلاعات نشان داده شده رو نیز چاپ کنم :
می خوام از این جدول براساس ( نام و نام خانوادگی و مبلغ (کوچکتر مساوی،مساوی،بزرگتر مساوی با مقدار ورودی) و تاریخ (بین دو مقدار وارد شده) ) گزارش بگیرم و در لیست وییو نشان بدم و همون اطلاعات نشان داده شده را نیز چاپ کنم... راستی در این جدول یک فیلد وجود داره بنام "رسید" که دو مقدار یک و صفر در آن ثبت میشه .
موقع تیک خوردن چک باکس "رسید" در فرم می خوام رکوردهایی که فیلد رسیدشون یک هست نشان بده و فیلدهایی که رسیدشون صفر هست نشان داده نشه...
ممنون
http://polisoftco.persiangig.com/Daryafti.bmp