PDA

View Full Version : ساخت toolBox

emad_67
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 09:17 صبح
سلام
من میخوام یه toolBox مثل toolBox هایی که توی paint یا فتوشاپ کنار صفحه وجود داره بسازم حالا میخواستم ببینم همچین کنترلی وجود داره که بشه مثل toolstrip برای ابزار های اون آیکن قرار داد؟
اگه وجود نداره به نظر شما چه جوری باید یه همچین چیزی طراحی کنم؟

PC2st
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 17:08 عصر
همچنین کنترلی وجود نداره... باید از یک فرم استفاده کنید و در رویداد MouseMove پیاده سازی لازم رو انجام بدید. این پیاده سازی باید بر اساس تفاضل عرض و طول فرم MdiParent از عرض و طول خود فرم صورت بگیره.

emad_67
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 20:46 عصر
میشه بیشتر توضیح بدید
من چه جوری باید یه فرم و تقسیم بندی کنم و برای هر قسمتی یه آیکن قرار بدم؟

PC2st
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 22:13 عصر
ببخشید، الان متوجه شدم منظورتون چی هست! بله همچنین کنترلی وجود داره! از همون کنترل ToolStrip استفاده کنید و خاصیت Dock رو روی Left یا Right تنظیم نمائید.

Programmer.G
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 22:15 عصر

از PictureBox استفاده کنید.

emad_67
جمعه 30 شهریور 1386, 00:15 صبح
ببخشید، الان متوجه شدم منظورتون چی هست! بله همچنین کنترلی وجود داره! از همون کنترل ToolStrip استفاده کنید و خاصیت Dock رو روی Left یا Right تنظیم نمائید.

آیا میشه toolstrip رو جوری تنظیم کرد که ابزار ها رو در دو سطر یا دو ستون نمایش بده؟

از PictureBox استفاده کنید.

منظورتون اینه که برای هر ابزار یه pictureBox رو فرم قرار بدم؟

من بیشتر هدفم از این سوال اینه که چه جوری میشه روی یه فرم یه سری ابزار رو قرار داد چون به نظر هم نمیرسه که برای هر ابزار از pictureBox استفاده شده باشه

PC2st
جمعه 30 شهریور 1386, 05:25 صبح
آیا میشه toolstrip رو جوری تنظیم کرد که ابزار ها رو در دو سطر یا دو ستون نمایش بده؟
تا جایی که دقت کردم، متاسفانه نمیشه... میتونید بجاش از دو تا ToolStrip در کنار هم (Side by Side) استفاده کنید.
یا اگر خواستید که از دکمه ها یا pictureBox ها یا غیره برای اینکار استفاده کنید، کنترل TableLayoutPanel یا FlowLayoutPanel میتونه در نظم بخشیدن به مکان قرار گیری اونها موثر باشه.

emad_67
جمعه 30 شهریور 1386, 10:03 صبح
من برای این کار از button ها استفاده کردم یعنی دکمه ها رو توی TableLayoutPanel گذاشتم و برای هر دکمه یه آیکن قرار دادم ولی میخوام بدنه دکمه دیده نشه و فقط آیکن اون دیده بشه . خاصیت BackColor اونم رو transparent قرار دادم ولی هیچ فرقی نکرد. چه جوری باید یه button رو transparent کنم که فقط متن یا عکس روی اون دیده بشه؟
با تشکر

Programmer.G
جمعه 30 شهریور 1386, 14:56 عصر
منظورتون اینه که برای هر ابزار یه pictureBox رو فرم قرار بدم؟

من بیشتر هدفم از این سوال اینه که چه جوری میشه روی یه فرم یه سری ابزار رو قرار داد چون به نظر هم نمیرسه که برای هر ابزار از pictureBox استفاده شده باشه

سلام

از نظر شما این روش چه محدودیت هایی می تونه داشته باشه؟

درسته، با این روش یا روش های مشابه کار مشکلتر می شه (نسبت به استفاده از یه ابزار استاندارد برای این کار ) ولی ممکنه.

emad_67
جمعه 30 شهریور 1386, 15:10 عصر
از نظر شما این روش چه محدودیت هایی می تونه داشته باشه؟

محدودیتی نداره ولی مثل یه دکمه هم عمل نمیکنه (منظورم موقع کلیک هست)
ولی به نظرم با استفاده از دکمه بهتر میشه ابزار ها رو درست کرد ولی همون طور که گفتم نیمدونم میشه button رو transparent کرد یا نه؟

PC2st
جمعه 30 شهریور 1386, 15:41 عصر
دکمه transparent نداره، اگر میخواید که فقط عکس نمایش داده بشه و خود دکمه و متنش نمایش داده نشه، تنظیمات زیر رو برای اون انجام بدید:

button1.Text = "";
button1.FlatStyle = FlatStyle.Flat;
button1.FlatAppearance.BorderSize = 0;

Programmer.G
جمعه 30 شهریور 1386, 22:49 عصر
مثل یه دکمه هم عمل نمیکنه (منظورم موقع کلیک هست)

سلام

چرا عمل می کنه. فقط کافیه 3 تا PictureBox روی روی هم قرار بدید (با تصاویر مختلف ) و با رویداد Mouse Move کاری کنید که موقع بردن ماوس در آن محدوده 2 تا از PictureBox ها مخفی شده و فقط یکی ظاهر شود و ... . و موقع کلیک هم همینطور.

البته قبول دارم که کارو مشکل تر می کنه.

اگر منظورتون چیز دیگه ای بود، لطفا بگید.

emad_67
جمعه 30 شهریور 1386, 23:00 عصر
چرا عمل می کنه. فقط کافیه 3 تا PictureBox روی روی هم قرار بدید (با تصاویر مختلف ) و با رویداد Mouse Move کاری کنید که موقع بردن ماوس در آن محدوده 2 تا از PictureBox ها مخفی شده و فقط یکی ظاهر شود و ... . و موقع کلیک هم همینطور.

این روش هم بد نیست ولی من باید از هر آیکن 3 نمونه داشته باشم که هر کدوم یه حالت رو نشون بده که همین هم یه کم سخته
به هر حال از روشتون متشکرم