PDA

View Full Version : اضافه کردن کد به ابتدای فایل exe

mdrd
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1383, 21:24 عصر
سلام ..
من یک پروژه اسمبلی دارم و میخوام یک کد ساده به یک فایل exeیاcom کم حجم اضافه کنم
(مثلا یه پیغام اول برنامه) لطفا منو راهنمایی کنید
با تشکر :)

Best Programmer
شنبه 02 خرداد 1383, 14:51 عصر
میتونی Disassembly کنی و سپس تغییر بدهی و دوباره اسمبل کنی. :متفکر:

shahramie
یک شنبه 03 خرداد 1383, 01:03 صبح
سلام دوستان !
شاید این خانم/آقای mdrd نتونه با Disassembly کار کنه !
آخه من هم همچین پروژه ای دارم و نمی تونم کاریش بکنم .
یه فرد خیری پیدا نمی شه که مشکل دو تا جون رو حل کنه ؟!
اگه با یه همچین راهنمایی حل می شد که خودم می نوشتم !!!
قبلاً از همکاری شما عزیزان سپاسگزارم !
شهرام

Best Programmer
یک شنبه 03 خرداد 1383, 01:28 صبح
راه دیگر به مانند روش ویروس ها باید عمل کنید .البته الان فرمت فایل های exe , Com یا Pe File درست در یاد ندارم ولی اگر کمک خواستی بگو من یه نگاهی بیاندازم.

RESEDENT_HACKER
یک شنبه 03 خرداد 1383, 07:55 صبح
خیلی ساده میتونی اول برنامه یه دستور پرش قراربدی بعد زیربرنامه رو از اون ادرس به ته برنامه اصلی اضافه کنی

Best Programmer
دوشنبه 04 خرداد 1383, 02:03 صبح
خیلی ساده میتونی اول برنامه یه دستور پرش قراربدی بعد زیربرنامه رو از اون ادرس به ته برنامه اصلی اضافه کنی
ببخشید این جواب شما در مورد نحوه کار یک درست هست و نه روش دوم :wink:

shahramie
دوشنبه 04 خرداد 1383, 20:22 عصر
بازم سلام به همه برنامه نویسان محترم !

اگه واقعاْ ممکنه براتون یکی این کار را انجام بده و فایل سورس کد اسمبلی آن را برای استفاده هم من و هم mdrd ,و هم 1000 نفر بد بختی که ممکنه بدردشون بخوره ! تو سایت قرار بده !.
اگه بتونین این برنامه رو بنویسین و بفرستین قول می دم که پروژه بعدی را راحتتر انتخاب کنم

راستی تا یادم نرفته کسی از دوستان ماشین کد 10-15 تا از دستورات c یا pascal را در اسمبلی دارد ؟!

دیدین گفتم این یکی راحتتره !!! :wink:

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم

Best Programmer
سه شنبه 05 خرداد 1383, 02:28 صبح
آخه عزیز سورس چی رو قرار بدهند دیگه که Disassembly کردن که کاری نداره. سپس میای یک Call میزاری به یک sub بعد تو اون sub هر چی دوست داشته باشی مینویسی و ret و تمام.

mdrd
سه شنبه 05 خرداد 1383, 22:32 عصر
Disassembly کردن که کاری نداره. سپس میای یک Call میزاری به یک sub بعد تو اون sub هر چی دوست داشته باشی مینویسی و ret و تمام.

سلام
من میدونم disassembly کردن کاری نداره ولی باقیش به این راحتیها که میگید نیست !!!
1-اول باید با masm یا tasm ماشین کد دستوری که میخوایم اضافه کنیم و درست کنیم
2-این کد رو نباید بین header و codeseg قرار بدیم چون همه ادرسهای نسبی به هم میریزه پس باید ته codeseg بنویسیم
3-پس باید دستور اخر بخش اضافه شده به exe یه jmp باشه

مشکل از اینجا به بعده که جه تغیراتی تو header فایل exe باید انجام بشه و اصلا jmp به کجا باید باشه
2-هدر فایل exe رو چه جوری پیدا کنیم
3-ثبات ip کجای هدره

4-به قول shahramie کدش چیه!!!؟ :| :lol:

در ضمن نمیخوام این کد واسه همه exeها کار کنه!! به یه فایل ساده exe که با c یا پاسکال نوشتیم (مثل clrscr)

اگر بیشتر کمک کنید متشکر میشم راستی اقای shahramie اگر چیزی پیدا کردید اینجا هم بذارید ...مرسی

Best Programmer
چهارشنبه 06 خرداد 1383, 00:32 صبح
سلام عزیز.
این کارا که گفتی هیچ ربطی به Disassembly نداره چون اگر Disassembly بکنی سورس فایل دستت میاد و به راحتی با یک ة Trace کردن سیستمشو بدست بیاریو بیای jmp کنی.
ولی اگر میخواهی کد خود را به یک exe الصاق کنی( Bind) بستگی به نوع فایلت داره. میتونی برای یاد گیری این کارا به سورس های ویروس ها مراجعه کنی :wink:

shima_teddy
دوشنبه 18 خرداد 1383, 01:16 صبح
سلام من برنامه ای به زبان اسمبلی دارم کسی هست اوت را برای من بنویسه
برنامه ماشین حساب ساده متشکرم :flower: :gift: :(

cpp_prog
شنبه 04 آذر 1385, 18:48 عصر
دوست عزیر به کتاب Pc Programming system نوشته peter norton که البته در زمان داس خیلی عالی بود استفاده کن. من با آن به عنوان پروژه دانشجویی یک ویروس نوشتم و نمره 15 گرفتم.

Younes
یک شنبه 05 آذر 1385, 10:57 صبح
با سلام
اگر بدنبال اطلاعاتی در مورد HEADERبرنامه های EXE میگردید میتوانید به آدرس زیر مراجعه بفرمایید . اطلاعات خوبی به شما می دهد.
http://www.delorie.com/djgpp/doc/exe