PDA

View Full Version : شروع کار با TAPI در ویژوال بیسیک

pooone
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 20:03 عصر
اگر بخوایم توی برنامه شماره تلفن هایی که با ما تماس گرفتن(incomming caller ID)رو پیدا کنیم آیا لازمه برنامه کمکی خاصی نصب کنیم یا مودم خودش امکان تشخیص caller ID رو داره. اگر بعضیاشون دارن، چطوری بفهمم مودم من داره یا نه،آگر این امکان رو نداشته باشه چطور باید فعالش کنم؟

حامد مصافی
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 21:44 عصر
اگر مودم شما استاندارد v92 یا بالاتر را پشتیبانی کند امکان نمایش شماره تمایس گیرنده را خواهید داشت.

برای این منظور بهتر است از کنترل های آماده و مخصوص این کار استفاده کنید.
مثل Tapiex
قبلا توضیحاتی در این باره دادم. می توانید جستجو کنید.

pooone
شنبه 07 مهر 1386, 19:42 عصر
حالا چیکار کنم؟
1-چطور میشخ فهمید مودم استاندارد v92 بالاتر رو support میکنه؟
2-اگر support نکنه چطور فعالش کنم؟
خواهش می کنم کمک کنید!

pooone
شنبه 07 مهر 1386, 19:45 عصر
آقای blackdal، من دارم با tapiex کار میکنم ولی حتی با برنامه های sample خود tapiex هم مودمم caller ID رو پیدا نمیکنه!

pooone
شنبه 07 مهر 1386, 19:50 عصر
آقای blackdal من دارم باtapiex کار میکنم.ولی حتی وقتی sample های خود tapiex رو هم اجرا میکنم مودمم نمیتونه callerID رو تشخیص بده!

noorsoft
یک شنبه 08 مهر 1386, 08:16 صبح
اگر مودم شما استاندارد v92 یا بالاتر را پشتیبانی کند امکان نمایش شماره تمایس گیرنده را خواهید داشت.

برای این منظور بهتر است از کنترل های آماده و مخصوص این کار استفاده کنید.
مثل Tapiex
قبلا توضیحاتی در این باره دادم. می توانید جستجو کنید.

پروتکل V92 ربطی به ID Caller نداره

pooone
یک شنبه 08 مهر 1386, 18:05 عصر
پروتکل V92 ربطی به ID Caller نداره
thank you very much حد اقل اینجوری سر کار نیستم!
ولی شما نمیتونین کمک بیشتری کنین؟
ممنون میشم!

mojtaba-saleh
یک شنبه 08 مهر 1386, 18:57 عصر
اگه sample کالر آی دی که توی Tapiex هست نتونه نشون بده مودمتون ساپورت نمیکنه کالر آی دی رو
نورسافت جان اکثرا مودم های V92 از کالر آی دی هم پشتیبانی می کنند به همین دلیل اشتباه گرفته میشن.
مودم Zoltrix و Rockwell v92 Hcf و Genius v92 رو من می دونم پشتیبانی میکنه (مدل Zoltrix رو یادم نیست چی بود )

pooone
یک شنبه 08 مهر 1386, 22:09 عصر
ممنون دوست عزیز! ولی می دونم که اکثر مودما پشتیبانی میکنن فقط به طور پیش فرض disable هست caller Id شون. و می دونم که با چند تا تست با hyper terminal میشه فعالش کرد...امید وار بودم که مودم من هم همینطور باشه! ولی به تست های hyper terminal جواب نمیده!..یعنی اصلا تو صفحه ی hyper terminal من اصلا هیچ command ای تایپ نمی شه: شما نمی دونین چرا؟
اگر بر فرض محال زبونم لال مودم من caller ID رو پشتیبانی نمی کرد، software کمکی ای چیزی سراغ ندارید که بشه باش این مصیبت رو برطرف کرد؟