PDA

View Full Version : نحوه ی استفاده از عناصر html در کدهای php?

mrrajabi
جمعه 30 شهریور 1386, 00:47 صبح
سلام دوستان.
می خواستم ببینم که ما اگه تو فرممون مثلاً یک textfiled داشته باشیم به نام tfId ,راه استفاده از این تکست فیلد هنگام کد نویسی در php چیست؟
یعنی آیا این کد جواب میده؟

$_session['id'] = $tfId

و همین طور برای استفاده از این تکست فیلد در جاوا اسکریپت کد زیر درست است؟

id = document.getElementById("tfId").value;

ّبا فرض اینکه مقدار خاصیت آید برای تکست فیلدمون tfId باشه.

bigcowboy
جمعه 30 شهریور 1386, 00:56 صبح
شما باید یه فرم داشته باشید که تکست فیلد رو تو اون قرار بدی بعد اون فرم رو با متد GET یا POST ارسال کنی بعد اون رو دریافت کنی
مثال:

<form action="" method="post">
<input name="TXF" type="text" id="TXF" />
<input type="submit" name="Submit" value="Submit">
</form>
<?php
echo $_POST["TXF"];
?>

cybercoder
جمعه 30 شهریور 1386, 11:47 صبح
البته اگه نخوای با استفاده از GET و POST عمل کنی باید متغیرها رو بین PHP وJavaScript پاس بدی که فکر می کنم قبلا هم بحث شده
http://www.netadmintools.com/part469.html

موفق باشی

mrrajabi
جمعه 30 شهریور 1386, 17:40 عصر
خیلی ممنون.
اما منظورم دقیقاً این مطالبی که اشاره کردین نبود.
فرض کنید یک تکست فیلد بنام tfId داریم و همین طور یک جدول که در رویداد آن کلیلک سطر جدولم این تابع رو صدا می زنم.

var rowId = 0;
var pageUrl = "server.php?param=";
function rowCode(_id)
{
if(rowId!=0)
document.getElementById(rowId).style.background = "White";
rowId = _id;
document.getElementById("id").value = rowId;
<?php
$_SESSION['id'] = $tfId;
?>
document.getElementById(rowId).style.background = "Yellow";
}
که هدفم اینه که مقدار تکست فیلدم وارد سشن بشه.(تذکر : tfId نام همان تکست فیلدم است)
ولی با این کد سشن مقدار دهی نمی شه.آیا برای بدست آوردن مقدار تکست فیلد , کد php من داخل تابع درست است ؟واین همان مطلبی است که من بدنبالشم.
ممنون میشم در صورت نطردهی اساتید.
با تشکر.

peyman1987
جمعه 30 شهریور 1386, 20:20 عصر
دوست عزیز برای اجرای کد PHP شما صفحه باید Refresh بشه. ثانیا شما چرا اینکار رو میکنین همون روشی که دوستمون گفتن درسته. در ضمن جاوااسکریپت کلاینت سایده و PHP سرور ساید بنابرین شما نمیتونین یه تابع Java Script بنویسین و انتظار داشته باشین با فراخوانیش دستورات PHP داخلش اجرا بشن. چون توی زمان فراخوانی این تابع ارتباط صفحه با سرور قطع شده و شما فقط کد HTML دارین.

bigcowboy
جمعه 30 شهریور 1386, 23:53 عصر
اگه میخوایی صفحه refresh نشه و جاوا اسکریپت رو با php ارتباط بدی باید از آبجکت XMLHttpRequest استفاده کنی که همون AJax میشه که معمولا برای مقدار دهی سشن از AJax استفاده نمیکنند.

mrrajabi
شنبه 31 شهریور 1386, 22:18 عصر
بله من خودم هم برای اینکه صفحم رفرش نشه از ajax استفاده کردم ولی تو قسمت مقدار دهی سشنم به مشکل خوردم.

peyman1987
یک شنبه 01 مهر 1386, 18:21 عصر
خوب دوست عزیز کد AJAX که نوشتی با اسکریپت PHP که عملیاتت رو انجام میده رو قرار بده تا بهتر بتونیم کمکت کنیم.

mrrajabi
یک شنبه 01 مهر 1386, 23:01 عصر
در کل قصد من الان اینست که با کلیک بر روی هر سطر از جدولم مقدار آید آن سطر در یک سشن ذخیره گردد و آن سطر رنگی شود تا سمت سرور بتونم رکوردی از جدول را با آید برابر با مقدار سشن ویرایش کنم.