PDA

View Full Version : ارتباط چند صندوق قرض الحسنه

reza1351
جمعه 30 شهریور 1386, 12:07 عصر
من سیستم مالی صندوق قرض الحسنه با دلفی 7 نوشته ام که در 3 شعبه مجزا نصب شده حالا مسئولین تصمیم گرفته اند که این سه شعبه را به هم وصل کنند. برای ارتباط چه روشی را توصیه می کنید.
بانک اطلاعاتی: sql2000
فاصله شعب: حدود 3 کیلومتر

SYNDROME
جمعه 30 شهریور 1386, 14:53 عصر
با سلام

من سیستم مالی صندوق قرض الحسنه با دلفی 7 نوشته ام که در 3 شعبه مجزا نصب شده حالا مسئولین تصمیم گرفته اند که این سه شعبه را به هم وصل کنند. برای ارتباط چه روشی را توصیه می کنید.
بانک اطلاعاتی: sql2000
فاصله شعب: حدود 3 کیلومتر
بستگی به نیاز آنها دارد.
آقا می خواهند هر تغییری که در یک بانک داده شد در همان لحظه در بانک های دیگر ببینند و یا نه در یک زمان بخصوص این یکسان سازی انجام شود؟(مثلاً هر شب ساعت 12)
موفق باشید

reza1351
جمعه 30 شهریور 1386, 15:39 عصر
با سلام

بستگی به نیاز آنها دارد.
آقا می خواهند هر تغییری که در یک بانک داده شد در همان لحظه در بانک های دیگر ببینند و یا نه در یک زمان بخصوص این یکسان سازی انجام شود؟(مثلاً هر شب ساعت 12)
موفق باشید

با تشکر
می خواهند آنلاین باشد.:تشویق:

vcldeveloper
شنبه 20 مهر 1387, 23:10 عصر
QUOTE]من سیستم مالی صندوق قرض الحسنه با دلفی 7 نوشته ام[/QUOTE]
اینجا تالار دلفی دات نت هست، دلفی 7 ربطی به دلفی دات نت نداره! در ضمن، چرا وقتی هنوز جواب سوالتان را نگرفتید، گزینه تایید تاپیک را زدید؟! این یعنی شما به جوابتون رسیدید، و دیگه نیازی نیست کسی جواب شما رو بده!
تاپیک به بخش دلفی منتقل شد.

حالا مسئولین تصمیم گرفته اند که این سه شعبه را به هم وصل کنند. برای ارتباط چه روشی را توصیه می کنید.
ساده ترین روش: استفاده از SQL Server 2005 Query Notification. درباره اش زیاد بحث کردیم، توی تالار دلفی درباره اش جستجو کنید.

روش مناسب: تبدیل معماری نرم افزار به 3-لایه و طراحی یک لایه واسط بین کلاینت ها و بانک اطلاعاتی که وظیفه مدیریت و هماهنگی بین کلاینت ها را برعهده میگیره. درباره این هم خیلی بحث شده، توی تالار دلفی عبارت هایی مثل DataSnap یا 3-لایه یا 3-tier را جستجو کنید