PDA

View Full Version : نیاز راهنمایی و همفکری در مورد برنامه کتابخونه

alih988
جمعه 30 شهریور 1386, 14:13 عصر
سلام خدمت اساتید گرامی ، سوال داشتم که اگر لطف کنید و پاسخ بدید خیلی ممنون میشم!
راستش میخوام یک برنامه کتابخونه بنویسیم ، این کتابخونه حدود ده هزار کتاب داره ، نمیدونم آیا با بانک اکسس میشه کار کرد یا نه ؟ چون من تاحالا حتی محیط SQL رو هم ندیدم !
موضوع دیگه اینکه قبلا برنامه ای که نوشته بودم برای محیط شخصی خودم بود ، یعنی فقط کتاب مبشد ثبت کرد و جستجو و ویرایش انجام داد ، ولی اینجا به غیر از جدول کتاب ، با جدول اعضا کتابخونه هم طرف هستم ، خیلی می ترسم ، اصلا نمیدونم چیکار باید بکنم ، هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم .
مثلا اینکه چطور کتابی را که عضوی امانت گرفته ، باید ثبت کرد ، چون این دوتا جدول از هم جدا هستند !
ترو خدا کمی در این زمینه ها کمکم کنید ! هر راهنمایی که فکر می کنید لازم هستش بدونم رو بگید !
خدا خیرتون بده انشالله!

mehrzad007
جمعه 30 شهریور 1386, 19:24 عصر
مشکل کجاست ؟ شما جدول مربوط به کاربرها رو بنویس و بعد یه جدول دیگه درست کن که ای دی کتاب امانت گرفته شده و ای دی امانت گیرنده رو مشخص کنه بعد از جدول مربوط به کتابها قسمتی که تعداد کتابها نگهداری میشه (مثلا کتاب فلان تعداد موجودی 3 عدد) یکی کم کن .

fireman
شنبه 31 شهریور 1386, 05:00 صبح
با سلام از روابط جدول ها در بانک اطلاعاتی استفاده کن

noorsoft
شنبه 31 شهریور 1386, 05:53 صبح
شما با استفاده از دستور Select به راحتی میتونی دو تا جدول را به هم ربط بدی
و بعد هر کاری خواستی انجام بدی

In_Chan_Nafar
شنبه 31 شهریور 1386, 07:06 صبح
دوست عزیز برای نوشتن این چنین برنامه هایی بایستی ببینی تو دنیا از کدام استاندارد استفاده دراه میشه
استاندارد معروفی که برای کتابخانه ها وجود دارد طبقه بنید مدارک بر حسب استاندارد کنگره است این استاندارد بالغ بر 20 مدرک شاید هم بیشتر ... در کتابخانه را طبقه بندی کرده و برای آنها فیلد ها و... را مشخص کرده که بالاترین قیلد ها را مدرک کتاب خطی داره تعداد فیلدهای اون فکر کنم بالای 180 فیلد است در ضمن برنامه شما بایستی قابلیت import و export‌ اطلاعات به فرمت iso 2709 به صورت باینری و پروتوکل web z3950 که به فرمت xml است را داشته باشد این کار برای این است که برنامه شما بتون ازز سایر نرم افزار های کتابخانه قابلیت دریافت اطلاعات را داشته باشه مثلا دریافت اطلاعات از طریق سی دی کتاب شناسی ملی
اگه خواستی اطلاعات بیشتری درباره کتابخانه و... بدست بیاوری با یکی ار دوستانم تماس بگیر تحلیل های کامل پرو‍ه رو داره فکر کنم خود پروژه را هم نوشته شاید باهاش به توافق برسی
شماره 09358225584 آقای مهندس غفاری

alih988
شنبه 31 شهریور 1386, 10:19 صبح
از همه ی شما عزیزان خیلی ممنونم ، آقای مهرزاد ، طبق فرمایش شما ، بنده باید 3 تا جدول داشته باشیم دیگه ؟ در ضمن در مورد اینکه بانک اطلاعاتی اکسس برای 10000 رکورد مناسب است یا نه راهنمایی کنید

sasanhe
شنبه 31 شهریور 1386, 10:29 صبح
1- دوست عزیز از SqlServer2000 استفاده کنید .
2- حداقل از 3 جدول باید استفاده کنید.
دو جدول پایه ( کتب و اعضاء ) و یک جدول رابط با فیلد های کد عضو و کد کتاب که هر دو با
هم کلید هستند .