PDA

View Full Version : ایجاد کلاس استاتیک

alireza_tavakol
شنبه 31 شهریور 1386, 02:05 صبح
چرا وقتی یه کلاس استاتیک مینویسیم
باید برای تعریف هر متد کلمه استاتیک قید بشه
در صورتی که نوشته نشه خطا میگیره
به نظر شما وقتی کلاسی از نوع استاتیک نوشته میشه چرا باید این عمل تکراری انجام شود
در صورتی که به نظر من اصلا نیاز به این عمل نیست و باید به صورت خود کار این تشخیص داده شود

PC2st
شنبه 31 شهریور 1386, 04:21 صبح
در صورتی که به نظر من اصلا نیاز به این عمل نیست و باید به صورت خود کار این تشخیص داده شود
در هر صورت برنامه نویس باید بصورت صریح (explicit) مشخص کنه که یک عضو بصورت static باشه یا نباشه...

مزایای اینکار:

+ برنامه نویس باید صریحا اعضای استاتیک رو مشخص کنه، این امر در هموار کردن مشکلات احتمالی، مفید خواهد بود. از این نظر مفید خواهد بود که کاربر با علم کامل به اینکه اون عضو استاتیک هست، پیاده سازی رو انجام میده، اما اگر بصورت صریح لازم نبود مشخص کنه که اون عضو استاتیک هست، شاید برنامه نویس یک موقعی از یادش میرفت که کلاس رو بصورت استاتیک تعریف کرده و در نتیجه به مشکل بر میخورد.

+ بعدا میشه کلاس رو از حالت استاتیک خارج کرد، بدون اینکه نیازی به تغییر در طراحی اعضای کلاس باشه. مثلا کافیست که کلمه کلیدی static رو از اعلان کلاس بر داریم، در اینصورت، این کلاس هم اعضای استاتیک داره و هم غیر استاتیک. اما اگر بطور صریح یک عضو رو استاتیک تعریف نکنیم، با استاتیک نبودن کلاس، اعضا هم دیگر استاتیک نیستند! (اگر لازم دونستید تا این مورد را با مثال توضیح بدهم)

+ و دلایل دیگه ای هم میتونه داشته باشه :-)

alireza_tavakol
یک شنبه 01 مهر 1386, 01:49 صبح
با تشکر من قانع شدم