PDA

View Full Version : type farsi?

ramin_rp
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1383, 17:20 عصر
سلام
چطوری میشه تو لینکس فارسی نوشت؟
من فارسی رو اضافه کردم ولی نمی تونم فارسی تایپ کنم

white fox
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1383, 17:44 عصر
به مقاله زیر مراجعه کنید.
http://www.technotux.com/html/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=19&page=1

در ضمن یک مقاله خیلی خوب هم در شماره آخر مجله شبکه (شماره 42) موجود است.متاسفانه این مجله سایت ندارد وگرنه لینک آن را برای شما میگذاشتم.
راستی فونتهای فارسی رو اضافه کردید؟...بخصوص فونت tahoma رو؟
برای تایپ فارسی معمولا مشکلی نیست و فقط باید روی آیکون فارسی یا انگلیسی کنار ساعت کلیک کنید...و زبان صفحه کلید را عوض کنید.

hosseinzadeh
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1383, 20:45 عصر
سلام
مقاله ی مذکور فارسی سازی محیط GNOME است.اگر از Redhat یا Fedora استفاده می کنید×این مقاله برای شماست.
اما تا آنجایی که یادم هست شما از SuSE استفاده می کنید که از KDE استفاده می کنید پس مقاله زیر برای شما مناسب
است:
http://www.farsikde.org/typing.php
ضمنا فونت فارسی را از اینجا بگیرید:
www.linuxiran.org
بگیرید: :flower:

ramin_rp
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1383, 21:22 عصر
سلام
متشکرم
:flower: :flower:

ramin_rp
جمعه 01 خرداد 1383, 11:17 صبح
سلام
مشکل اینه که کلمه های فارسی درست نشان داده نمی شوند
مثلا
رامین را به صورت زیر نشان میدهد
رام ی ن

ramin_rp
شنبه 02 خرداد 1383, 11:26 صبح
سلام
کسی دلیل مشکلو نمی دونه؟
:cry:
:flower: :flower:

white fox
سه شنبه 05 خرداد 1383, 15:07 عصر
آیا تمام حروف را جدا نشان میدهد؟...یا فقط سر حرف ی مشکل دارید؟...برای حل مشکل حرف ی بجای فشار حرف ی که همان کلید D است شما shift+D را فشار دهید...آنوقت حرف ی جدا نمایش داده نمیشود...
برا فارسی نویسی از چه فونتی استفاده میکنید؟....در SuSE کافی است فونت ها را از قسمت Font Installer در Controll center لینوکستون اضافه کنید....برای تایپ هم یا از Open Office استفاده کنید یا از Kwrite ...من این روش رو روی اکثر توزیع ها امتحان کردم مشکلی نبوده....

shaniaki
سه شنبه 05 خرداد 1383, 20:26 عصر
با عرض ادب:

سلام
مشکل اینه که کلمه های فارسی درست نشان داده نمی شوند
مثلا
رامین را به صورت زیر نشان میدهد
رام ی ن
هر بار که برای اول بار من نصب می کنم این مشکل وجود دارد. ولی با کمی ور رفتن معمولا درست می شود. شرمنده! من امکان نصب مجدد ندارم تا به دقت امتحان کنم و بگم؛ ولی این را گفتم که بدانید رفع شدنی است.

یه عشق برنامه نویسی خفن