PDA

View Full Version : پارتیشن بندی هارد

alireza_tavakol
یک شنبه 01 مهر 1386, 03:08 صبح
کسی میدونه چه طوری میشه در پارتیشن بندی هارد تغییر ایجاد کرد از طریق برنامه نویسی
مثلا ایجاد پارتیشن حذف یا تغییر در فرمت

Ali2200
یک شنبه 01 مهر 1386, 12:01 عصر
خب با نر م افزار partitionmagic این کارو بکن.

alireza_tavakol
یک شنبه 01 مهر 1386, 14:30 عصر
خب با نر م افزار partitionmagic این کارو بکن.
من که گفتم میخوام از طریق برنامه نویسی این عملیات رو روی هاردیسک انجام بدم
اصلا تصور کن میخوام خودم یه برنامه پارتیشن بندی هارد بنویسم

hedayat_fuel_gn
یک شنبه 01 مهر 1386, 15:18 عصر
پارتیشن مجیک partition magic برنامه ی خوبی هست .سعی کن موقع نصب فلاپی بوت اون رو بسازی چو ن در موقع های مختلف که سیستم عامل بالا نمی یاد می تونی پارتیشن بندی کنی .

اف دیسک Fdisk یک برنامه ی خیلی ساده هست که توی فلاپی بوت داس هست اما یادت باشه بعد باید سیستم رو فرمت کنی , پارتیشن ها هم باید فورمت بشند.

با سی دی ویندوز 2000 و XP و Vista هم می تونی پارتیشن بندی کنی

اما من پارتیشن بندی نرم افزار OS Selector رو از همشون بیشتر ترجیه می دم بهتره اون رو امتحان کنید اما یادت باشه شماره سریالش رو یه جا یاد داشت کنی.

PC2st
یک شنبه 01 مهر 1386, 17:24 عصر
من که گفتم میخوام از طریق برنامه نویسی این عملیات رو روی هاردیسک انجام بدم
سی شارپ چنین قدرتی رو نداره، فکر نمیکنم تابع API ای هم وجود داشته باشه، مگر اینکه دنبال یک برنامه کاربردی بگردید که از طریق خط فرمان هم اجرا میشه تا اون رو از طریق برنامه نویسی اجرا کنید.

Alireza_Salehi
یک شنبه 01 مهر 1386, 21:00 عصر
اگر درحین اجرای ویندوز بخوای این کارو انجام بدی با فراخوانی دستور DiskPart که از ویندوز 2000 به بعد موجوده می تونی این کارو انجام بدی.

این هم مرجع سوئیچ های این دستور:
http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/ntcmds_o.mspx?mfr=true

alireza_tavakol
چهارشنبه 04 مهر 1386, 02:24 صبح
اگر درحین اجرای ویندوز بخوای این کارو انجام بدی با فراخوانی دستور DiskPart که از ویندوز 2000 به بعد موجوده می تونی این کارو انجام بدی.

این هم مرجع سوئیچ های این دستور:
http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/ntcmds_o.mspx?mfr=true

یک مثال برام میزنی یک نمومه برنامه