PDA

View Full Version : حذف ردیف های gridview

ستاره شرق
یک شنبه 01 مهر 1386, 08:05 صبح
سلام
چطوری می تونم بدون اینکه کاری با ÷ایگاه داده داشته باشم تعداد خاصی از ردیف های یک gridview رو حذف کنم؟

Nightbat
یک شنبه 01 مهر 1386, 09:15 صبح
یعنی نشونشون ندی ؟

ستاره شرق
یک شنبه 01 مهر 1386, 09:31 صبح
بله، اون ردیف هایی که با checkbox توسط کاربر علامت زده میشه،با کلیک یه دکمه همون موقع حذف بشه یا نشون داده نشه.

Nightbat
یک شنبه 01 مهر 1386, 09:39 صبح
باید با یه foreach ردیف ها رو چک کنی، هر کدوم که checkbox ش تیک داشت visible=false کنی:

gridview.Rows[No].Visible = false;ولی چرا از تو db پاکش نمی کنی،اینجوری هر دفعه که بیاد تو صفحه دوباره همه رو می بینه !

ستاره شرق
یک شنبه 01 مهر 1386, 10:21 صبح
از راهنماییتون متشکرم.

بوسیله اون دکمه ،یه فیلد مخصوص از همه رکورد های مربوط به ردیف های انتخاب شده توسط کاربر رو، به یک ست میکنم.نمی خوام اون ردیف ها درdb حذف بشن.

Nightbat
یک شنبه 01 مهر 1386, 10:35 صبح
از راهنماییتون متشکرم.

بوسیله اون دکمه ،یه فیلد مخصوص از همه رکورد های مربوط به ردیف های انتخاب شده توسط کاربر رو، به یک ست میکنم.نمی خوام اون ردیف ها درdb حذف بشن.
خوب پس یه کار منطقیتر هست. باید ُSelect ی که برای نشون دادن اطلاعات گرید مینویسی رو طوری بنویسی که فیلدهایی که پاک شده رو نیاره ( با استفاده از فیلدی که ست می کنی مثلا Where isdeleted <>1 ) . حالا اینجا فقط کافیه که هر ردیفی که تیک خورده بود، اون فیلد خاص رو update کنه ( مثلا isdeleted = 1 ) و گرید رو دوباره پر کنی. اینطوری احتیاج به visible هم نداری