PDA

View Full Version : دستورsp_start_jobبرای انجامReplication ازSubscriberها

AlirezaBahredar
یک شنبه 01 مهر 1386, 11:14 صبح
Declare @JobID int
'% Select @JobID = job_id from msdb.dbo.sysjobs where name like '%JobName
exec msdb.dbo.sp_start_job @job_id = @JobID
از دوستان (علی الخصوص امین آقای گل) کسی می دونه چجوری میشه با دستور بالا از سمت Subscriber درخواست اجرا شدنReplication رو روی Publisher انجام داد؟

AminSobati
یک شنبه 01 مهر 1386, 12:55 عصر
علیرضا جان شما باید یک Job در Subscriber داشته باشین. ازش Properties بگیرین و نامش رو در این sp قرار بدین:
sp_start_job

AlirezaBahredar
یک شنبه 01 مهر 1386, 13:07 عصر
علیرضا جان شما باید یک Job در Subscriber داشته باشین. ازش Properties بگیرین و نامش رو در این sp قرار بدین:
sp_start_job

امین جان ......توی لیست Jobها (البته سمت Subscriber )یه تعداد Job وجود داره میشه بگی دقیقا کدوم مورد رو بایداز اسمش استفاده کنم؟

AminSobati
یک شنبه 01 مهر 1386, 13:12 عصر
من از نحوه نام گذاری و تنظیمات شما در SQL Server خبر ندارم. نام این Job باید نام Publisher و Publication رو قائدتا دربر داشته باشه

AlirezaBahredar
یک شنبه 01 مهر 1386, 13:20 عصر
این لیست Job های منه ....میشه یه نگاهی بهش بندازی داداش امین......

AminSobati
یک شنبه 01 مهر 1386, 23:48 عصر
به نظر میرسه شما از Distributor عکس گرفتین نه از Subscriber؟

AlirezaBahredar
دوشنبه 02 مهر 1386, 10:02 صبح
امین جون...
یعنی درخواست انجام REplicate رو باید از طریق Job هایی که توی Subscriber درست میشه انجام بشه؟

AminSobati
دوشنبه 02 مهر 1386, 22:54 عصر
اگر Pull باشه بله

AlirezaBahredar
سه شنبه 03 مهر 1386, 08:27 صبح
اگر Pull باشه بله

امین جان.....
متد Replication من از نوع MergeReplication هست و تا اونجایی که من اطلاع دارم Merge هم از Pull و هم Push استفاده می کنه...درسته؟

AminSobati
سه شنبه 03 مهر 1386, 09:31 صبح
یک Subscription یا Pull هست یا Push، هر دوتاش نمیتونه باشه. اما درسته، Merge این قابلیت رو داره که به صورت Pull یا Push ساخته بشه

AlirezaBahredar
سه شنبه 03 مهر 1386, 09:51 صبح
داداش امین....
از اونجایی که Subscriber ها میتونن اطلاعات رو تغییر بدن با این حساب باید متدش Push باشه درسته؟ در ضمن من لیست Job های موجود در Subscriber رو اینجا گذاشتم فکر می کنی کدوم Job می تونه بصورت Manually باعث انجام عملیات همسانسازی در Subscriber بشه؟ممنون از اینکه به سوال هام با حوصله جواب میدی.....

AminSobati
سه شنبه 03 مهر 1386, 12:07 عصر
فرقی نداره، چه Push و چه Pull در هر دو حالت، طرفین میتونن تغییر بدن اطلاعات رو.
از این Jobها هیچ کدوم شباهت نداره! شما مطمئن هستین که Pull انجام میدین؟

AlirezaBahredar
چهارشنبه 04 مهر 1386, 10:30 صبح
استاد ثابتی پس از کجا من میتونم متوجه بشم که متد Subscriber ها Push هست یا Pull......این یه مورد.....دوم در مورد ستورپروسیژر sp_start_job اونو من توی Store procedure های msdb پیدا کردم دقیقا پارامتراشو چک کردم می خواستم ببینم من می تونم از یک Store procedureکه در یک دیتا بیس دیگه تعریف شده در یک دیتا بیس دیگه استفاده نمود؟ سوم دقیقا نام وId یک Job رو از کجا باید بدست بیارم؟از طریق Properties هر Job ؟
بازم ممنون امین گلم.......