PDA

View Full Version : معکوس کردن تر تیب نمایش در Data Gride

mohi_ka2
یک شنبه 01 مهر 1386, 16:14 عصر
سلام.
من می خوام رکورد های جدولمو به ترتیب از آخر به اول در ی DataGride نمایش بدم. ولی نمی دونم چطور می شه در هنگام بار گذاری صفحه ده تا از آخرین رکورد های جدول رو نشون بدم مثلا اگه جدول ما بیست تا رکورد داشته باشه من می خوام ده تای دوم رو در صفحه اول نشون بدم اونم از آخر به اول یعنی اول بیستمی ، بعد نوزدهمی و......
من کد نمی خوام فقط اگه کد نویسی لازم داره یا کار دیگه ای راهنمایی لطف کنید . :چشمک::لبخندساده:
ممنون می شم.

rtech
یک شنبه 01 مهر 1386, 16:42 عصر
شما همانطوری که داده هاتون رو بازیابی میکنید ( از طریق کد یا SP ) کافیست عبارت Order by Desc رو به آخر خط اضافه کنید .

mohi_ka2
دوشنبه 02 مهر 1386, 09:59 صبح
شما همانطوری که داده هاتون رو بازیابی میکنید ( از طریق کد یا SP ) کافیست عبارت Order by Desc رو به آخر خط اضافه کنید .
سلام.
ممنون می شم اگه بیشتر توضیح بدید یعنی باید توی قسمت دستور SQL بنویسم؟ یعنی اینطوری؟

OleDbCommand cmmd = newOleDbCommand("Select * from News_Bank Order by Desc ", conn);

ولی اررو داد ! :
Syntax error in ORDER BY clause.

Nightbat
دوشنبه 02 مهر 1386, 10:09 صبح
سلام.
ممنون می شم اگه بیشتر توضیح بدید یعنی باید توی قسمت دستور SQL بنویسم؟ یعنی اینطوری؟

OleDbCommand cmmd = newOleDbCommand("Select * from News_Bank Order by Desc ", conn);
ولی اررو داد ! :
Syntax error in ORDER BY clause.
بعد از Order By باید اسم اون فیلدی که قرار ه بر اساسش سورت بشه رو بنویسی. مثلا:

Order by NewsId DESC

mohi_ka2
دوشنبه 02 مهر 1386, 11:17 صبح
بعد از Order By باید اسم اون فیلدی که قرار ه بر اساسش سورت بشه رو بنویسی. مثلا:

Order by NewsId DESC
ممنون ولی من بازم مشکلم حل نشد! هنوز به ترتیب تاریخ از قدیم به جدید نشون می ده در حالیکه من می خوام از جدید به قدیم نشون بده!
مثل سایتهای خبری و صفحه اصلی پرشین بلاگ:متفکر:

Nightbat
دوشنبه 02 مهر 1386, 12:15 عصر
خوب Order By Date کن!

mohi_ka2
سه شنبه 03 مهر 1386, 10:32 صبح
خوب Order By Date کن!
سلام و خیلی ممنون
شرمنده یه جورایی دیروز چندان حالم خوب نبود و کارای دور از ذهن کردم ولی بعد افطار حالم بهتر شد و همین کاری رو که گفتید به ذهنم رسید انجام بدم و اومدم تشکر کنم!:بامزه: