PDA

View Full Version : بهترین راه برای بالا بردن معلومات برنامه نویسی

MNSoft
یک شنبه 01 مهر 1386, 20:16 عصر
با سلام خدمت مدیران محترم سایت
من حدودا 2 سال است که در حال یادگیری و تمرین برنامه نویسی هستم
دوره ی MCSD را در مجتمع فنی تهران گذرانده ام و در حال حاضر در یک شرکت نرم افزاری مشغول به کار هستم
ولی هنوز در مورد انتخواب یک منبع خوب و دایمی برای افزایش معلومات به نتیجه نرسیده ام
دلیل آن هم این است که برای مثال وقتی سری به MSDN میزنم آنقدر مطالب گسترده و زنجیره ای است که به ندرت به نتیجه مطلوب میرسم و همیشه وقت کافی برای مطالعه آن مطلب را ندارم
به هر حال گیج شدم
از راهنمایی های شما ممنون میشم

Alireza_Salehi
یک شنبه 01 مهر 1386, 20:43 عصر
به نظر من به جای گشتن دنبال منبع خوب برید کار عملی انجام بدید (در کنار مطالعه)، البته کار داریم تا کار!
اگر چند سال به خودتون سختی بدید و در یک شرکت درست و حسابی که پروژه هاش ارزش علمی و فنی دارند کار کنید دیگه دنبال مرجع نخواهید گشت. چون وقتی مطلب تخصصی میشه امکان نداره همه مطالب در یک مرجع جمع بشن.

به هر حال اگر همچین چیزی پیدا کردی به ما هم بگو، بدمون نمیاد همه چیز حاضر و آماده باشه!

MNSoft
یک شنبه 01 مهر 1386, 20:54 عصر
حق با شماست
اتفاقا دلیل من برای مطرح کردن این سوال همین بود که اکثر برنامه هایی که در شرکت ما انجام میشوند از سطح علمی بنده بالاتر هستند
اگر از شما کاری را میخواستند که قادر به انجام آن نبودید چطور ؟
شاید منظورم رو خوب نرسوندم منظورم اینه که اگر احتیاج به افزایش معلومات در زمینه ای خواص شدم
کجا دنبالش بگردم ؟

PC2st
یک شنبه 01 مهر 1386, 21:00 عصر
کتابهای تخصصی در رابطه با کاری که انجام میدید رو بخونید (معمولا به زبان انگلیسی هم هست)
مثلا کتاب برای Professional Networking یا یادگیری حرفه ای Database بهمراه ADO.NET یا ...
برای هر موضوع یک کتاب تخصصی میشه پیدا کرد البته نه فارسی (شایدم بشه فارسی پیدا کرد!)

در ضمن به این فروم هم اگه سر میزنید، سعی کنید به سوالاتی که پرسیده میشه جواب بدید، که باعث میشه با مطالب جدیدتری هم آشنا بشین. چون مشکلاتی که برای بقیه پیش میاد، روزی ممکنه مشکلات خود شما هم باشه :-)

Inprise
یک شنبه 01 مهر 1386, 21:10 عصر
این بخش برای گفتگوهائی که مرتبط با مسائل مدیریتی سایت برنامه نویس است من جمله شکایتها و پیشنهادها و نظرخواهی ها راه اندازی شده . سایر مسائل ارتباطی به این بخش ندارند . نه مطرح کنید و نه اگر مطرح شد جواب بدید .