PDA

View Full Version : CodeProject یا barnamenevis

abolfazl585
دوشنبه 02 مهر 1386, 10:13 صبح
خدمت مدیریت و دست اندر کاران سایت برنامه نویس سلام عرض نموده و درخواست خود را بدون مقدمه، چنین بیان می کنم:
کار کردن در سایت برنامه نویس واقعا مشکل است، شاید هم بنده زیاد بلد نیستم که چگونه با آن کار کنم.
نظر بنده این بود که پیاده سازی سایت برنامه نویس را راحتتر کنید یعنی یک چیزی شبیه به CodeProject.
واقعا کار کردن با CodeProject خیلی راحته. یعنی همه موضوعات به طرز ماهرانه ای دسته بندی شده.
قبول، دسته بندی سایت شما هم خوبه ولی در برخی موارد مشکل پیش میاد.
ولی کاربرپسندی سایت می تواند در ترافیکش تاثیر بسزایی داشته باشد.
بسیاری از ایرانی ها را می شناسم که در CodeProject عضو هستند و جزو نفرات فعال آن سایت می باشند .
آیا منطقی نیست که سایت برنامه نویس بگونه ای باشد که دیگر سراغ سایت های دیگر نرویم.
من خودم از اعضای فعال CodeProject هستم و تقریبا هر روز بین 20 الی 30 پست در آن سایت دارم ولی وقتی که حدود 2 الی 3 ماه پیش با سایت برنامه نویس آشنا شدم واقعا خوشهال شدم که هم مشکلات خودن رو میتونم با هموطنانم در میان بگذارم و هم اگر کمکی از دستم بربیاید دریغ نکنم ولی واقعیت این است که هر وقت وارد سایت برنامه نویس شدم نمیدونم چرا پس از چند دقیقه از اون خارج شدم و رفتم سراغ CodeProject.
بنظر بنده حقیر، اگر در این مورد تحقیق کنید به نفع برنامه نویس تمام خواهد شد.

از قدیم گفتند "آب در کوزه و ما گرد جهان می گردیم".

Behrouz_Rad
دوشنبه 02 مهر 1386, 11:04 صبح
واقعیت این است که هر وقت وارد سایت برنامه نویس شدم نمیدونم چرا پس از چند دقیقه از اون خارج شدم و رفتم سراغ CodeProject.

بسیار خوب.
شما چرا پس از چند دقیقه خارج شدی؟

mnajafi
دوشنبه 02 مهر 1386, 12:01 عصر
من پیشنهاد می دم حالا که این تاپیک باز شده دوستان دلایل خودشون رو برای استفاده از سایت برنامه نویس ذکر کنن.تو این بین نقاط قوت سایت بیشتر مشخص می شه و شاید نقاط ضعفش هم بیشتر نمود پیدا کنه رو همین حساب مدیران هم بهتر می تونن مطالب سایت رو هدایت کنن.

من بالشخصه بدور از تعصب و جانبداری تالارهای زیادی رو دیدم چه تخصصی و چه غیر تخصصی ولی بعضا" این سایتها تبدیل به چت روم شدن و عملا" کاربرا قربون صدقه هم میرن ویا دسته بندی موضوعات آنقدر جزئی و ریز شده که گاها" برای مثال واسه محصولات آفیس تک تک تالار درست کردن.
ا

Behrouz_Rad
دوشنبه 02 مهر 1386, 12:48 عصر
دسته بندی موضوعات آنقدر جزئی و ریز شده که گاها" برای مثال واسه محصولات آفیس تک تک تالار درست کردن.
در حوزه ی Office، ما اینجا فقط در مورد Access تالار داریم!

mnajafi
دوشنبه 02 مهر 1386, 13:00 عصر
در حوزه ی Office، ما اینجا فقط در مورد Access تالار داریم!

منظورم اینجا نبود یه سایت دیگه بود.حسن برنامه نویس همینه که نیرو وانرژی رو صرف موضوعات بدیهی و پیش پا افتاده نمی کنه.من خودم تو زمینه شبکه فعالیت می کنم اوایل خیلی حالم گرفته شد که چرا تالار شبکه بسته شد ولی بعدها دیدم که این سایت "مرجع تخصصی برنامه نویسان فارسی زبان" هست وقانع شدم.

Fariba_NJ
سه شنبه 03 مهر 1386, 05:30 صبح
کار کردن در سایت برنامه نویس واقعا مشکل است، شاید هم بنده زیاد بلد نیستم که چگونه با آن کار کنم.

اوایلش شاید اینطور باشه که شما می گید،اما بعد از مدتی خیلی راحت می شه.

ولی واقعیت این است که هر وقت وارد سایت برنامه نویس شدم نمیدونم چرا پس از چند دقیقه از اون خارج شدم و رفتم سراغ CodeProject.

یکی از دلایلش می تونه این باشه که شما به اون محیط عادت کردی. من 5،4 ماهی میشه با این سایت آشنا شدم و از اون به بعد سراغ هر سایتی که می رفتم با برنامه نویس مقایسش می کردم. چیدمان مطالب در این سایت به این صورت، حسنی که داره اینه که خیلی زود تکراری و خسته کننده نمی شه. من هر بار با یه چیز جدید برخورد می کنم.

sinpin
سه شنبه 03 مهر 1386, 08:46 صبح
خدمت مدیریت و دست اندر کاران سایت برنامه نویس سلام عرض نموده و درخواست خود را بدون مقدمه، چنین بیان می کنم:
نظر بنده این بود که پیاده سازی سایت برنامه نویس را راحتتر کنید یعنی یک چیزی شبیه به CodeProject.
واقعا کار کردن با CodeProject خیلی راحته. یعنی همه موضوعات به طرز ماهرانه ای دسته بندی شده.
قبول، دسته بندی سایت شما هم خوبه ولی در برخی موارد مشکل پیش میاد.
ولی کاربرپسندی سایت می تواند در ترافیکش تاثیر بسزایی داشته باشد.
بسیاری از ایرانی ها را می شناسم که در CodeProject عضو هستند و جزو نفرات فعال آن سایت می باشند .
آیا منطقی نیست که سایت برنامه نویس بگونه ای باشد که دیگر سراغ سایت های دیگر نرویم.
من خودم از اعضای فعال CodeProject هستم و تقریبا هر روز بین 20 الی 30 پست در آن سایت دارم ولی وقتی که حدود 2 الی 3 ماه پیش با سایت برنامه نویس آشنا شدم واقعا خوشهال شدم که هم مشکلات خودن رو میتونم با هموطنانم در میان بگذارم و هم اگر کمکی از دستم بربیاید دریغ نکنم ولی واقعیت این است که هر وقت وارد سایت برنامه نویس شدم نمیدونم چرا پس از چند دقیقه از اون خارج شدم و رفتم سراغ CodeProject.

از قدیم گفتند "آب در کوزه و ما گرد جهان می گردیم".

مقایسه barnamenevis.org و codeproject.com مثل مقایسه زندگی کردن در ایران و یک جای یه خورده بهتره !!! :متفکر:
ولی در هر صورت؛ واسه جذابتر شدن سایت من یک پیشنهاد دارم : مثل همه سایتهای معتبر شما هم مسابقه برگزار کنید! و مدیران سایت هم سعی کنند چند تا اسپانسر تپل و پولدار (!) واسه جایزه دادن پیدا کنن.
اگر هم اسپانسر پیدا نشد حداقل همگی با هم واسه کسانی که پاسخ صحیح به سئوالات مسابقه میدن دست بزنیم. :تشویق:

abolfazl585
سه شنبه 03 مهر 1386, 08:53 صبح
یکی از دلایلش می تونه این باشه که شما به اون محیط عادت کردی.

خدمت Fariba_NJ عزیز باید عرض کنم که اگه یه سری به CodeProject بزنید تفاوت را احساس می کنید.

دوران PHP و تالار های اون دیگه تموم شده.
منظور من کیفیت محتوای پست ها نیست. خدای ناکرده قصد جسارت به هیچ کدوم از اعضاء رو نداریم.
منظور من پیاده سازی خود سایت هستش.

oxygenws
سه شنبه 03 مهر 1386, 08:59 صبح
دوران PHP و تالار های اون دیگه تموم شده.
منظور من کیفیت محتوای پست ها نیست. خدای ناکرده قصد جسارت به هیچ کدوم از اعضاء رو نداریم.
منظور من پیاده سازی خود سایت هستش.
اهم اهم، با من امری داشتید؟!! :)
میشه واضح تر بگید؟ :)

abolfazl585
سه شنبه 03 مهر 1386, 09:02 صبح
مقایسه barnamenevis.org و codeproject.com مثل مقایسه زندگی کردن در ایران و یک جای یه خورده بهتره !!! :متفکر:

SinPin جان اگه شما عقل و هوش ایرانی ها رو با سطح زندگیشون مقایسه کنید واقعا برای شما متاسفم.
همه دنیا حسرت IQ ایرانی ها می خورن و شما ...
زندگی کردن اونا مسلمه که از ماها بهتره ولی تفکر و ایده نو، ربطی به محل زندگی نداره.
بحث ما در مورد تغییر ساختار برنامه نویس هستش و رسیدن به یک ایده ناب.
رسیدن به نقطه ای که همه کاربران ایرانی CodeProject رو به برنامه نویس جذب کنیم.

mnajafi
سه شنبه 03 مهر 1386, 09:18 صبح
codeproject اگه دقت کرده باشین بیشتر تاکیدش روی محصولات مایکروسافته.شما در این سایت به نوعی با یک اجبار شیطنت آمیز مواجهید اگه تو منوهاش دقت کنید این موضوع رو متوجه می شید.
ولی منطق یک تالار حکم می کنه که کاربراش بتونن به موضوعات مورد علاقشون دسترسی پیدا کنن.
در برنامه نویس شما راجع به موضوعاتی می تونید مطلب پیدا کنید که درست در نقطه مقابل هم هستند.لینوکس، ویندوز،php,ASp و......من نمی گم سایت برنامه نویس بدون نقصه ولی باید کمک کنیم که بهتر بشه به هر طریق ممکن.

sinpin
سه شنبه 03 مهر 1386, 09:29 صبح
SinPin جان اگه شما عقل و هوش ایرانی ها رو با سطح زندگیشون مقایسه کنید واقعا برای شما متاسفم.
همه دنیا حسرت IQ ایرانی ها می خورن و شما ...
زندگی کردن اونا مسلمه که از ماها بهتره ولی تفکر و ایده نو، ربطی به محل زندگی نداره.
بحث ما در مورد تغییر ساختار برنامه نویس هستش و رسیدن به یک ایده ناب.
رسیدن به نقطه ای که همه کاربران ایرانی CodeProject رو به برنامه نویس جذب کنیم.

من هم برای شما متاسفم
بدون شرح !

abolfazl585
سه شنبه 03 مهر 1386, 09:38 صبح
codeproject اگه دقت کرده باشین بیشتر تاکیدش روی محصولات مایکروسافته.شما در این سایت به نوعی با یک اجبار شیطنت آمیز مواجهید اگه تو منوهاش دقت کنید این موضوع رو متوجه می شید.
ولی منطق یک تالار حکم می کنه که کاربراش بتونن به موضوعات مورد علاقشون دسترسی پیدا کنن.
در برنامه نویس شما راجع به موضوعاتی می تونید مطلب پیدا کنید که درست در نقطه مقابل هم هستند.لینوکس، ویندوز،php,ASp و......من نمی گم سایت برنامه نویس بدون نقصه ولی باید کمک کنیم که بهتر بشه به هر طریق ممکن.

چرا همه از پست من برداشهای اشتباه میکنن !؟ ای خداااااااااااااااااااا:عص انی:
بابا درد من پیاده سازی سایت هست نه محتواش.:عصبانی++:
ببینید ، بهره یک مثال خیلی پش و پا افتاده بزنم.

بهتر نیست وقتی من میخوام یک نقل قول به پستم اضافه کنم به جای اینکه یکی دوتا صفحه برم و بیام، تو همون ویرایشگر متنش رو کپی کنم و با زدن یک دکمه متن انتخاب شده، به یک نقل قول تبدیل بشده؟
خداییش بهتر نیست؟

بهتر نیست وقتی من به مشکل یکی از عزیزان جواب میدم جواب من واسش E-mail بشه تا طرف هر روز واسه بررسی اینکه کسی براش جواب داده یا نه ترافیک سایت رو سنگین نکنه؟
خداییش بهتر نیست؟

سوال و جواب کردن در CodeProject رو دیدین؟
همه سوالات جلو چشمه منه. تازه، همه پست های مربوط به اون سوال هم جلو چشمه منه ولی واسه اینکه سایت شلوغ نشه اونا با جاوااسکریپت مخفی کردن.
برنامه نویس نمیتونه از این کارا بکنه ؟؟؟
آخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخخخخخخخخخخ
یادم رفته بود برنامه نویس باPHP هستش.
خوب چیکار کنیم محدودیت داریم دیگه.
ای واییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییی

Inprise
سه شنبه 03 مهر 1386, 10:11 صبح
درخواست این کاربر کاملا قابل درک است و بحثهائی حاشیه ای انجام شده هم بی ربط هستند . سعی کنید تا زمانی که ضرورتی نداره وارد بحث و گفتگوی بی مورد نشید لطفا .

دوست عزیز ؛
در حال حاضر سایت برنامه نویس از نرم افزار وب VB استفاده میکنه و امکانات سایت محدود به امکانات مستقیم یا افزونه ای VB هست . قبلا از phpBB استفاده میشد ، شاید بعدا" هم از چیز دیگری استفاده بشه . اگر توصیهء فنی و مفیدی دارید بنویسید تا ازش استفاده بشه ، به عنوان مثال اگر نرم افزار جایگزینی وجود داره که میشه از نرم افزار فعلی بهش مهاجرت کرد و الی آخر توصیه کنید ، معنی اش این نیست که ما هم حتما قبول میکنیم اما بهر حال روش صحیح یک پیشنهاد این است . برای درخواست یک تغییر یا ذکر نکته و مطلبی در مورد سایت حتما باید درخواستتان مشخص باشه ، و اگر هم راه حلی دارید بدهید .

abolfazl585
سه شنبه 03 مهر 1386, 13:45 عصر
جناب Inprise عزیز:
من در پست قبلیم دو مورد پیشنهاد داده بودم که هر دو مورد در CodeProject استفاده شده است.
منظور من کوچ به یک نرم افزار دیگر نیست. منظور من ایده های ناب است و ربطی هم ندارد که بستر پیاده سازی با چه زبانی باشد.
ایده هایی در جهت کاربرپسندتر شدن سایت.
به نظر من اگه شما یه تاپیک باز کنید که مخصوص ایده های نو باشد و همگان نظراتی که دارند را پست کنند و شما نیز به آن نظرات بها داده و از بین آنها مواردی را که منطقی به نظر می رسند در سایت اعمال کنید شاید به نتیجه برسیم.

اگه به مشکلات اشاره کنم :
یکی اینه که در تالار "برنامه نویسی در #C" کاربری در مورد CheckBoxList و نحوه جلوگیری از چک شدن برخی از ایتم ها سوالی پرسیده بود.
آیا به نظر شما من در نگاه اول چگونه باید متوجه شوم که سوال ایشان در مورد Web Application بود یا Desktop Application ?
آیا فهمیدن این موضوع مستلزم آن نیست که من حتما پست ایشان را مطالعه کنم تا موضوع را بفهمم؟
آیا این موضوع وقت مرا نخواهد گرفت؟
آیا ترافیک سایت بیخودی بالا نخواهد رفت؟
زمانی که تخصص بنده در حیطه وب است و فقط برای سوال و جواب در بخش وب وارد تالار شده ام چرا باید موضوعاتی غیر از وب در مقابل دیدگان من باشد.
چرا باید صفحه ها را بگردم و از بین آنها پست های مربوط به وب را پیدا کنم؟
آیا به نظر شما این کار منطقی است؟

PC2st
سه شنبه 03 مهر 1386, 14:09 عصر
با زدن یک دکمه متن انتخاب شده، به یک نقل قول تبدیل بشده؟
مگه اینطوری نیست؟ در قسمت پاسخ سریع روی دکمه QUOTE کلیک کنیم متن نقل قول میشه. مثلا من این متن رو به همین روش نقل قول کردم. (از طریق قسمت پاسخ سریع که در پایین آخرین پست هست)

جواب من واسش E-mail بشه
هر وقت در تاپیکی شرکت میکنم، اگر کس دیگه ای بعد از من به اون تاپیک پاسخ بده، یک ایمیل همراه با متن پست برام فرستاده میشه.

اتفاقا این فروم امکانات خوبی داره :-)
ولی اگه بهش امکانات دیگری هم اضافه بشه، محشـــر خواهد گشت!

آیا به نظر شما من در نگاه اول چگونه باید متوجه شوم که سوال ایشان در مورد Web Application بود یا Desktop Application ?
اگر Web App بود، باید در بخش ASP.NET مطرح میشد.

زمانی که تخصص بنده در حیطه وب است و فقط برای سوال و جواب در بخش وب وارد تالار شده ام چرا باید موضوعاتی غیر از وب در مقابل دیدگان من باشد.
برای وب بخش جداگانه هست (و در کل برای هر موضوعی یک بخش هست!) :-)
http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=9

anubis_ir
سه شنبه 03 مهر 1386, 14:11 عصر
کار قشنگی که سایت www.ubuntu.ir کرده ایجاد یک wiki در کنار فوروم است. wiki.ubuntu-ir.org
هر تاپیکی که در فوروم به نتیجه میرسه یا مطلب جالبی داره تبدیل به یک رکورد در این wiki‌ می‌شود.

Behrouz_Rad
سه شنبه 03 مهر 1386, 14:21 عصر
با اجازه ی برادر Inprise

یکی اینه که در تالار "برنامه نویسی در #C" کاربری در مورد CheckBoxList و نحوه جلوگیری از چک شدن برخی از ایتم ها سوالی پرسیده بود.
آیا فهمیدن این موضوع مستلزم آن نیست که من حتما پست ایشان را مطالعه کنم تا موضوع را بفهمم؟
آیا این موضوع وقت مرا نخواهد گرفت؟
آیا ترافیک سایت بیخودی بالا نخواهد رفت؟

در مورد موضوعی که اشاره کردی باید عرض کنم که بخش برنامه نویسی ASP.NET از بخش برنامه های Desktop مبتنی بر دات نت جدا شده و این موضوع به راحتی قابل تشخیص هست!

چرا باید صفحه ها را بگردم و از بین آنها پست های مربوط به وب را پیدا کنم؟
آیا به نظر شما این کار منطقی است؟

ضمن اینکه تعداد این موارد انگشت شمار هست و در هر فرومی (چه ایرانی و چه خارجی وجود داره)؛ برخی موضوعات به درک و فهم شخص مقابل بر میگرده. اگر کسی نمیدونه بخشی برای برنامه نویسی وب وجود داره و سوالش رو در بخش دیگری مطرح میکنه، این مشکل به خود اون فرد و برخی معیارهای ذهنی! و حتی پارامترهای شخصیتی اون برمیگرده!...
ما (مجموع مدیران) نمیتونیم از ابتدای ورود فردی به این اجتماع، به اون فرهنگ استفاده از یک فروم علمی رو آموزش بدیم و یا حتی انتظار داشته باشیم کسی در بدو ورود، تمامی قوانین این سایت رو رعایت کنه.
فرد کم کم با محیط پیرامون خودش آشنا میشه و یاد میگیره که باید به چه شکل رفتار کنه. ضمن اینکه اخطارها، جریمه ها و تشویق هایی که در نظر گرفته میشه به اون کمک میکنه! تا متوجه بشه که چه چیزی در اینجا خوب هست و چه چیز بد.

موفق باشید.

Inprise
سه شنبه 03 مهر 1386, 16:33 عصر
مطالبی که گفتی در سایت برنامه نویس وجود دارن در کنار خیلی امکانات دیگه . شاید سلیقه افراد در پذیرفتن یا احساس نزدیکی بیشتر با یک فرمت یا شمایل و چینش خیلی موثر باشه . در هر حال همه پیشنهادهائی که کردی ، و با توجه به اینکه من هم از CodeProject استفاده میکنم ، احتمالا بقیه درخواستهائی که ممکنه بکنی همین حالا وجود دارن .

abolfazl585
چهارشنبه 04 مهر 1386, 09:26 صبح
احتمالا بقیه درخواستهائی که ممکنه بکنی همین حالا وجود دارن

آیا یک جایی تو برنامه نویس هست تا من اگه این جور چیزا نمیدونستم برم و ببینم و یاد بگیرم؟
ایا یک جایی تو برنامه نویس هست که نحوه مدال دهی به اعضاء رو برام روشن کنه؟

خدمت Pc2st.ir عزیر باید عرض کنم که منی که تنظیمات پیش فرض موقع ثبت نام رو عوض نکردم چرا جواب پستهام برام Email نمیشه؟

Inprise
چهارشنبه 04 مهر 1386, 10:39 صبح
آیا یک جایی تو برنامه نویس هست تا من اگه این جور چیزا نمیدونستم برم و ببینم و یاد بگیرم؟

یه مدتی در سایت بگرد . همه چیز دستت میاد . VB رو هم برای تو ننوشته اند که بر اساس نیازهای تو تنظیم شده باشه ؛ کلیه امکاناتی که یک فروم لازم داره وجود داره ، بر اساس نیاز خودت تنظیمش کن . اگر گشتی و چیزی رو پیدا نکردی و واقعا لازم بود با مشخصات کامل درخواستت رو بنویس که اگر پلاگینی براش بود نصب کنند و الا در مجموع کل فروم همین هست که هست .