PDA

View Full Version : نظر در مورد قیمت نرم افزار

atenaa
دوشنبه 02 مهر 1386, 12:22 عصر
سلام برنامه نویسهای عزیز
خسته نباشید
من یک نرم افزار خرید و فروش و انبار با Vb6 و access2003 نوشتم که امکانات زیر و داره:
خرید کالا افزودن به کالاهای موجود در انبار ، ویرایش اطلاعات کالاها ،برگشت از خرید
فروش کالا، برگشت از فروش ،صدور فاکتور
لیست گیری ها:نمایش فاکتورهای صادر شده بین دو شماره فاکتور
نمایش فاکتورهای صادر شده بین دو تاریخ
لیست میزان فروش یک کالا، لیست فروش کل سیستم
لیست موجودی انبار،لیست قیمت ها ، لیست محصولات
گزارشات: فروش ماهانه ،فروش سالانه، فروش کل
می خواستم بدونم چه امکانات دیگه ای باید به نرم افزارم اضافه کنم و اینکه این نرم افزار با این امکانات برای فروش چه قیمتی داره؟
ممنون

مبین رنجبر
دوشنبه 02 مهر 1386, 13:03 عصر
خوب بستگی داره شما چجوری بخوای بفروشیش ..... اگه بخای فروش انبوه کنی یه قیمت داره ... اگه بخوای تک فروشی کنی یه قیمت .....

یه چیزی رو بگم بهتون از من همیشه یادتون باشه ... همیشه به میزان زحمتی که روی برنامه هاتون کشیدین قیمت بزارین ...من یه مثال می زنم واسه شما :

نرم افزار مدیریت انبار : 500000 هزار تومان

نرم افزار مدیریت انبار : 4500 تومان

هر دوی این نرم افزار ها هم امکانات کاملا مشابهی دارند

کدومشو قبول می کنی ؟

من تاحالا 6 تا نرم افزار بزرگ نوشتم که یکیشون نرم افزار مدیریت انبار و کارخانجات بود که قیمتی که داده بودم ( البته امکانات نرم افزار من خیلی بیشتر ار این چیزایی بود که شما نام بردی ) 100000 تومان بود ......... البته این نرم افزار تک فروشی بود ( یعنی سفارش بود ) اگه می خواستیم همینو تولید انبود کنیم خیلی کمتر از اینها بود .........

البته ما توی تهران و چند تا شهر دیگه بعضی از نرم افزارامونو به مراکز فروش دادیم و اگر مشتری از اونجا تهیه کنه خیلی کمتر از اینکه بیاد از خود ما بخره واسش آب می خوره

atenaa
دوشنبه 02 مهر 1386, 13:27 عصر
فروش این نرم افزار به صورت تک فروشی
و اینکه یه سوال ممنون می شم اگه لطف کنید و امکاناتی که باید به این نرم افزار اضافه بشه رو بگید؟
بازم ممنون

مبین رنجبر
دوشنبه 02 مهر 1386, 13:41 عصر
اگه به صورت تک فروشی می خواین بفروشین با امکانات فعلی که گفتیم 40 تا 50 تومان خوبه واسش

والا من که نمی تونم بهتون بگم اینو اضافه کنین یا کم کنین ... خودتون باید بدونید که یه نرم افزار انبار به چه چیزایی نیاز داره

ولی من چند تا چیز رو به شما می گم که اگه توی برنامهتون بکار ببرید خیلی خوبه

یکی پرینت هستش ( پرینت کلی و پرینت بخش به بخش )

یکی امنیت نرم افزارتون هست که خیلی مهمه ( یعنی باید فرم لوگین واسه کاربر تعبیه بشه تا کسی که پسورد نداره وارد نشده )

یه بخش کلی هم بزارین واسه هزینه های سالیانه ( یا دخل و خرج سالیانه )

همین چند تا می تونی خیلی کمک کنه ....... البته من توی نرم افزار مدیریت انبار خودم یه قابلیت گذاشته بودم که می تونستین واسه برنامه پرونده جدید ایجاد کنید ..یا مثلا واسه هر ماه یه پرونده جداگانه وجود داشت ......... اگه اینو هم اگه واستون مشکل نباشه بزارین خیلی خیلی کامل می شه برنامه تون

atenaa
دوشنبه 02 مهر 1386, 19:01 عصر
بله قسمت حساب کاربری و ویرایش کاربرای سیستم برای این نرم افزار وجود داره
و فرم Log In هم داره
و برای پرینت هم تمام قسمت گزارشات قابلیت پرینت رو داره ولی پرینت واسه همه بخشها گذاشته نشده چون لیست گیری ها با دیتا گرید که باید اسکرول کرد که همه داده ها رو دید پس گذاشتن پرینت هم برای این قسمت بی معنی میشه
و فقط در مورد هزینه ها هیچ بخشی رو به این موضوع اختصاص ندادم چون فکر می کنم این قسمت وظیفه یک نرم افزار یکپارچه مالی است نه یک نرم افزار انبار،در مورد پرونده ایده جالبیه مرسی.
بابت کمکتون ممنون لطف کردید به من کمک کردید و واسه این تاپیک وقت گذاشتید

مبین رنجبر
دوشنبه 02 مهر 1386, 19:18 عصر
خواهش می کنم ....برای پرینت واسه همه بخش ها کی گفته که شما باید از دیتا گرید استفاده کنید ؟ شما می تونید به راحتی این کار رو انجام دهید ............ البته باید گفت که نرم افزار انبار اسمش مخصوص انبار و باید یه نرم افزار کامل و یکپارچه و شبه حسابداری باشه

یه سوال دارم .... شما از شی برای کار با بانک استفاده کردید ؟ ... من توی برنامه هام از Adodc استفاده میکنم که قوی تره .... شما چطور شیی که با Adodc سازگاره رو به گزارشات لینک دادید ؟ تا اونجایی که من می دونم گزارش گیری با شی DATA و DataEnviroment کار می کنه ...... می شه روشی که استفاده کردید در این ضمینه رو بگید

atenaa
سه شنبه 03 مهر 1386, 09:47 صبح
من واسه پرینت از دیتا گرید استفاده نکردم برای نمایش اطلاعات از اون استفاده کردم و منظورم این بود که اگه واسه فرم هایی که برای نمایش اطلاعات در اونها از گرید استفاده شده پرینت بزارم زیاد جالب نیست چون با توجه به اینکه ممکنه همه دادهای انتخاب شده تو یک فرم رو نمایش نده.
من از خود adodc استفاده نکردم .تو کدنویسی از adodb.connection و adodb.recordset استفاده کردم و گزارشام رو هم بدون استفاده از data enviroment بوده و مستقیما با کدنویسی در فرم و datareport بوده از DE استفاده نکردم