PDA

View Full Version : ms sql error

mazy12
دوشنبه 02 مهر 1386, 13:21 عصر
با سلام

من برای وصل شدن به sql server کانکشن استرینگ درست دادم اما این Error رو میگیرم.

Login failed for user '(null)'. Reason: Not associated with a trusted SQL Server connection.

راهنماییم کنید.
tnx

Nightbat
دوشنبه 02 مهر 1386, 13:24 عصر
ConnectionString ت رو بزار اینجا.

mazy12
دوشنبه 02 مهر 1386, 13:32 عصر
<add name = "main"
connectionString="Data Source=sql.site.com;Initial Catalog=Databasename;Uid=username;Pwd=XXXXX;Integr ated Security=True;"
providerName="System.Data.SqlClient"/>

hamed_bostan
دوشنبه 02 مهر 1386, 15:12 عصر
احتمالا توی web.config پرویه ات یه کانکشن دیگه هم تعریف شده . از دیتاست استفاده کردی یا ویزاردی جایی استفاده کردی؟ یه چک بکن
این ایراد مال زمانیه که trusted_connection=true کردی یا integrated security ات true هست . ببین جای دیگه connectionstring دیگه ای نداری؟

mazy12
دوشنبه 02 مهر 1386, 20:02 عصر
connection string دیگه رو پاک کردم اما بار این اررور میده !

integrated secutiry=true هم خود مدیر هاست گفت بذارم، چخ چیزه دیگه ای می تونه باشه ؟

hamed_bostan
سه شنبه 03 مهر 1386, 08:31 صبح
ببین دوست عزیز این که بقیه کانکشن استرینگ ها رو پاک کردی میتونه خودش مشکل ساز بشه چون امکان داره شما موقع اضافه کردن دیتاست باعث شدی که یه کانکشن استرینگ دطگه هم تعریف شه و دیتاستت هم داشته از اون استفاده میکرده . چیزی رو پاک نکن.
بهترین کار این بود که اول یه connection توی web.config بسازی و بعد تمام datasource هایی که میخوان از دیتابیس بخونن رو از طریق اون وصل کنی . اگه هم توی کانکشن استرینگت مشکلی داری یه نگاه به این سایت بنداز:

http://www.connectionstrings.com

http://www.connectionstrings.com/?carrier=sqlserver

http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/bf7sd233.aspx

mazy12
پنج شنبه 05 مهر 1386, 14:07 عصر
سلام
من باز هم نتونستم که مشکل رو پیدا کنم نکته ای رو که باید توجه کرد اینه که سرور sql من تو sql.site.com قرار داره و احتمالا هاست ریموت کانکشن ها رو بسته.
من باید از چه کانکشن استرینگی استفاده کنم.

این هم خطایی هست که می ده وقتی که به صورت معمولی کانکشن استرینگ رو تعریف می کنم.
provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified

hamed_bostan
پنج شنبه 05 مهر 1386, 16:43 عصر
شما اگه ip سروری رو که دیتابیست روشه داشته باشی میتونی راحت به اون وصل شی البته در صورتی که برای دیتابیست user تعریف شده باشه و از طریق اون وصل شی.
من هم قبلا با سایتی که کار میکردم کفته بود به mssql.domain.com وصل شم اما من نمیتونستم و ایراد میگرفت . اون رو با ip عوض کردم درست شد.
موفق باشی

mazy12
پنج شنبه 05 مهر 1386, 19:18 عصر
سلام
اقا اصلا معلوم نیست چی به چی هست ip رو دادیم ولی باز همون ایراد قبلی رو گرفت. من که گیج شدم.

hamed_bostan
پنج شنبه 05 مهر 1386, 20:06 عصر
ببینم اگه کنترل پنل ات plesk هست ببین میتونی با webadmin خود کنترل پنل به دیتابیسی که ساختی وصل شی؟ اگه نشد مشکل از هاسته واگرنه اونوقت طه فکر دیگه باید کرد . فعلا چک کن ببین دیتابطس قابلیت remote کانکشن رو داره یآ نه
ضمنا تو connection string ات هم قط بنویس:

server=ipaddress;uid=username;pswd=password;databa se=dbname

for example:

"server=192.168.100.1;uid=hasan;pswd=202020;databas e=dbtest"

mazy12
پنج شنبه 05 مهر 1386, 20:48 عصر
سلام
آقا خیلی ممنون از اینکه به ما کمک کردید.
مشکل خیلی مسخره بود ما از login control استفاده کرده بودیم این ارور رو می داد حذفش کردیم و به جاش دو تا تکست باکس گذاشتیم و یه دکمه ردیف شد و کار کرد کدهای سمت سرور رو هم اصلا دست نزدم.
من هر چی سرچ کردم تو گوگل دیدم هیچکی نتیجه ای نگرفته حالا فهمیدم برای چی بود.

Ehsan Valinouri
جمعه 13 مهر 1386, 23:13 عصر
با سلام.
دوستان منم مشکل مشابهی دارم. کنترل پنل من هم Plesk است و با استفاده از WebAdmin میتونم از طریق آدرس mssql.Mydomain.com به دیتا بیس دسترسی داشته باشم اما وقتی میخوام از طریق َASP.net Web Application Administration به دیتا بیس وصل شم پیغام زیر رو میده:
Login failed for user 'Ehsan'.
There is a problem with your selected data store. This can be caused by an invalid server name or credentials, or by insufficient permission. It can also be caused by the role manager feature not being enabled. Click the button below to be redirected to a page where you can choose a new data store.

اینم ConnectionString من:

Data Source=.;Initial Catalog=Sahebzaman;Uid=Ehsan;Pwd=XXXX

جالب اینجاست که منم مثل دوستمون Mazy12 از LoginControl استفاده کردم.یعنی منم باید Login رو بردارم از پروجم؟ خوب من به این کنترل نیاز دارم.البته با درست کردن دستیش مشکلی ندارم ولی به نظرم مشکل عجیبی میاد و احساس می کنم میشه یه جوری حلش کرد؟ آیا واقعا مشکل از LoginControl است؟
لازم میدونم بگم که من قبل از این پروجم رو رو یه هاست دیگه و از طریق آدرس IP امتحان کردم و مشکلی نداشت. دوستان اگه تجربه ای دارند ممنون میشم به من کمکی کنند.

mazy12
شنبه 14 مهر 1386, 12:15 عصر
آدرس ip اس کیو ال سرورتو بده تو connection string و اونم دستی بساز.

Ehsan Valinouri
یک شنبه 15 مهر 1386, 00:14 صبح
خوب اینکه شد همون کاری که خود شما کردی. من میخوام Login Control باشه و بدون ساختن دستی اون مشکل پروجم حل بشه. البته با وارد کردن IP تو ConnectionString مشکلی ندارم.
یه سوال هم دارم: اگه Login رو خودم دستی بسازم امکانات Login خود دات نت رو خواهد داشت؟
مثلا امکان RteurnURL ؟
کسی تا به حال مشکل مشابهی نداشته آیا؟

Ehsan Valinouri
یک شنبه 15 مهر 1386, 14:48 عصر
دوستان کسی تا به حال در ارتباط با دیتابیس مشکل مشابه من نداشته؟
یعنی وقتی میخواد Role تعریف کنه با پیغام Login Failed For User ... مواجه بشه.
خیلی خیلی ممنون میشم اگه روشی برای نجات از این ایراد تخیلی به من ارائه بدین.شدیدا کارم رو لنگ گذاشته.

mp2009
چهارشنبه 21 آذر 1386, 22:26 عصر
دوستان کسی تا به حال در ارتباط با دیتابیس مشکل مشابه من نداشته؟
یعنی وقتی میخواد Role تعریف کنه با پیغام Login Failed For User ... مواجه بشه.
خیلی خیلی ممنون میشم اگه روشی برای نجات از این ایراد تخیلی به من ارائه بدین.شدیدا کارم رو لنگ گذاشته.

دوستان منم همین مشکلو دارم

کنترل پنل هاست من plesk هست . حالا من میخام کولیشن دیتا بیس رو تغییر این ارور رو میده

User does not have permission

اینم بگم که من برای دیتابیس backup اونو restore کردم و بعد از طریق کنترل پنل براش user تعریف کردم
میگه که این یوزری که ساختی مجوز این کارو نداره
باید چیکار کنم
دیگه کلافه شدم یکی کمک کنه

miladr
پنج شنبه 22 آذر 1386, 00:41 صبح
بعضی هاست ها کانکت شدن به Sql رو فقط برای یه سری آدرس ip خاص مجاز می کنن که شما باید با هاستینگتون تماس بگیرین و IP تون رو بدین که اونا به لیست اضافه کنن.