PDA

View Full Version : ارسال محتویات یه گرید به اکسل با vb.net

odiseh
دوشنبه 02 مهر 1386, 13:43 عصر
سلام

خیلی خیلی فوریه

من میخوام توی برنامه تحت ویندوز محتویات یه گرید رو به اکسل بریزم.....

لطفا منو راهنمایی کنید

با تشکر فراوان

hamed_bostan
دوشنبه 02 مهر 1386, 15:17 عصر
خوب مشکلت چیه؟ این گرید یه سورسی چیزی داره دیگه یا حتی اگه هم دستی پر شده بنداز تو حلقه و واسه تک تک row هاش عملیات درج رو انجام بده داخل دیتابیس البته اگه من سوالتو درست متوجه شده باشم در غیر اینصورت بیشتر توضیح بده

odiseh
سه شنبه 03 مهر 1386, 13:42 عصر
خوب مشکلت چیه؟ این گرید یه سورسی چیزی داره دیگه یا حتی اگه هم دستی پر شده بنداز تو حلقه و واسه تک تک row هاش عملیات درج رو انجام بده داخل دیتابیس البته اگه من سوالتو درست متوجه شده باشم در غیر اینصورت بیشتر توضیح بده

خوب من میخوام ببینم که چطوری اینکارو انجام بدم یعنی اینکه سطر به سطر و ستون به ستون اطلاعات اون گرید و بریزم توی یک شیت از فایل اکسلم.

hamed_bostan
سه شنبه 03 مهر 1386, 14:32 عصر
این کد خواندنه، فکر کنم بتونی insert اونو راحت بنویسی:

Public Function GetQuestionAnswerFromXlsFile(ByVal _path) As DataSet
Try
Dim str As String = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & _path & ";Extended Properties=""Excel 8.0;HDR=yes;IMEX=1"""
Dim Con As New OleDb.OleDbConnection(str)

Dim oledaQ As New OleDb.OleDbDataAdapter("Select QSTN_ID,CRS_ID,SEC_ID,USR_ID,DFFCLT_GRD_ID,QSTN_TP _ID,QSTN_DSC,QSTN_SCR FROM [question$]", Con)

Dim ds As New DataSet

oledaQ.Fill(ds, "question")

Return ds
Catch ex As Exception
'HttpContext.Current.Response.Write(ex.Message)
Return Nothing
End Try
End Function

odiseh
چهارشنبه 04 مهر 1386, 09:18 صبح
دوست عزیز مشکل من دقیقا Insert هستش...

hamed_bostan
چهارشنبه 04 مهر 1386, 11:59 صبح
ببین عزیز من شما داخل فایل اکسل یه sheet داری درسته؟ که در اصل همون اسم table هست . تعدادی ستون داری که نام دارن . خوب مشکلت چیه؟ اگه خطایی میده بگو ببینیم چیه واگرنه هم که !!!

با این حال یه نگاه به این لینک ها بنداز اولی کامل کامل توضیح داده دومی هم بد نیست:

http://www.beansoftware.com/NET-Tutorials/Excel-ADO.NET-Database.aspx

http://aspalliance.com/articleViewer.aspx?aId=904&pId=-1