PDA

View Full Version : ارتباط فرمهای آماده با دیتابیس شخصی

Hossein Bazyan
دوشنبه 02 مهر 1386, 21:59 عصر
سلام
مدتی قبل جواب این سوال را در همین سایت دیدم اما اولا خیلی گشتم پیداش نکردم و دوما خیلی خوب و واضح هم توضیح داده نشده بود.
دو سوال به قرار زیر دارم :

من از فرمهای آماده Visual web developer مسخوام استفاده کنم (Login , Change user و ...) اما میخوام این فرمها با دیتابیس خودم ارتباط داشته باشند.
من از DataGrid view در برنامم استفاده کرده ام . فیلدها و رکوردها را نمایش میدهد و مشکلی ندارد . اما هنگام Update یا Delete عمل را انجام نداده و پیغام خطا میدهد.

rtech
دوشنبه 02 مهر 1386, 22:28 عصر
جواب سوال اول :

<configuration>
<connectionStrings>
<add name="MyDB" connectionString="..." />
</connectionStrings>
<system.web>
<membership defaultProvider="CustomizedProvider">
<providers>
<add name="CustomizedProvider"
type="System.Web.Security.SqlMembershipProvider"
connectionStringName="MyDB"
minRequiredPasswordLength="5"
minRequiredNonalphanumericCharacters="0" />
</providers>
</membership>
</system.web>
</configuration>

در مورد سوال دوم آیا شما دستورات لازم برای update و delete رو وارد کردید ؟

Hossein Bazyan
دوشنبه 02 مهر 1386, 22:51 عصر
[/code]

در مورد سوال دوم آیا شما دستورات لازم برای update و delete رو وارد کردید ؟

سلام
مرسی دوست عزیز از جواب شما
من دستورات را در web config نوشتم اما اتفاقی نیفتاد و ارتباط برقرار نشد ( بجای MyDB هم نام دیتابیس خودم را نوشتم - محض اطلاع) آیا نباید تنظیمات فرم هم دستکاری بشه ؟

اینهم پیغام خطا

Format of the initialization string does not conform to specification starting at index 0.
در مورد سوال دوم من ASP.NET تازه شروع کردم . و هیچ کدی در DataGridView وارد نکردم . اگه ممکنه یک تکه کد برام بذارید ممنون میشم. در ضمن شیوه ذخیره و حذف اطلاعات در بانک را هم نمیتوانم انجام دهم ( بدون استفاده از کنترلهای ASP )

rtech
سه شنبه 03 مهر 1386, 13:14 عصر
شما باید در قسمت connectionstring مشخصات دیتابیس خودتون رو وارد کنید آیا این کارو کردید ؟
به طور مثال :

connectionString="Data Source=Local;Initial Catalog=databasename;Integrated Security=True"

در مورد سوال دوم من ASP.NET تازه شروع کردم . و هیچ کدی در DataGridView وارد نکردم . اگه ممکنه یک تکه کد برام بذارید ممنون میشم. در ضمن شیوه ذخیره و حذف اطلاعات در بانک را هم نمیتوانم انجام دهم ( بدون استفاده از کنترلهای ASP )

استاد بزرگ آقای راد در مورد گرید ویو نمونه های خوبی آماده کرده اند که پیشنهاد میکنم از آنها استفاده کنید .

Hossein Bazyan
سه شنبه 03 مهر 1386, 14:00 عصر
شما باید در قسمت connectionstring مشخصات دیتابیس خودتون رو وارد کنید آیا این کارو کردید ؟

سلام
من ConnectionString را به شکل زیر تعریف کرده ام

<connectionStrings>
<addname="D:\BiogasASP\Biogas.mdb"connectionString="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; Data Source=D:\BiogasASP\Biogas.mdb" />
</connectionStrings>

اما پیعام خطای زیر را میدهد

Keyword not supported: 'provider'.

استاد بزرگ آقای راد در مورد گرید ویو نمونه های خوبی آماده کرده اند که پیشنهاد میکنم از آنها استفاده کنید .

این نمونه ها را از کجا میشه دریافت نمود؟

rtech
سه شنبه 03 مهر 1386, 15:17 عصر
کاش از اول میگفتید میخواهید با Access کار کنید ، کدهایی که من برای شما گذاشتم مربوط به sql بود ، شما میتوانید از دیتابیس aspnetdb_template.mdb که در پوشه framework ویندوز هست استفاده کنید

این نمونه ها را از کجا میشه دریافت نمود؟

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=50594

Hossein Bazyan
سه شنبه 03 مهر 1386, 15:29 عصر
[quote=rtech;400120]کاش از اول میگفتید میخواهید با Access کار کنید ، کدهایی که من برای شما گذاشتم مربوط به sql بود ، شما میتوانید از دیتابیس aspnetdb_template.mdb که در پوشه framework ویندوز هست استفاده کنید
سلام
مرسی از جواب شما
اما مشکل اینه که اولا من میخوام از دیتابیس خودم استفاده کنم و دوما طرز استفاده از این دیتا بیس را هم نمیدانم .
دوستان من گفتم در ASP تازه کارم و هفته قبل شروع کردم پس لطفا مطالب را ریز بیان بفرمائید
باز هم مرسی