PDA

View Full Version : سورس تشخیص کلمه زیر کرسر ماوس

mbm007_1364
دوشنبه 02 مهر 1386, 22:35 عصر
سلام به همه

من یه برنامه نوشتم که مانند دیکشنری بابیلون و نارسیس کلمه زیر ماوس را تشخیس میده فقط مشکل برنامه اینکه اگر ماوس روی یک جمله باشه کل جمله را تشخیص میده و مینویسه از افراد تاپیک خواهش دارم من را در اجرای بهتر این نرم افزار راهنمایی کنند چطوری میشه یک کلمه از جمله را تشخیص داد؟ منتظر جواب هستم

Saeid59_m
چهارشنبه 18 مهر 1386, 13:09 عصر
برنامه ای که شما نوشته اید فقط مشخصات کلاس و یا ابجکت رو نشون می ده .
برنامه ای مثل بابیلون از تکنولوژی OCR‌استفاده می کنه .
ولی برای جدا سازی کلمه از جمله

Var
S:String;
i:integer;
T:String;
Begin
S:='ali reza askari';
t:='';
for i:=1 to length (s) do begin
if s[i]=' ' then begin
showmessage (t) ;
t:='';
end else t:=t+s;
end;
if t<>'' then showmessage (t) ;
End;

mbm007_1364
چهارشنبه 18 مهر 1386, 17:10 عصر
دست شما درد نکنه از بابت پاسخگوییتون من سورس تشخیص کلمه را در جمله دارم ولی مشکلم اینکه برنامه نمیتونه کلمه ای که زیر ماوس هست را تشخیص بده و کل جمله را تشخیص میده

MFiRE
شنبه 21 مهر 1386, 03:56 صبح
سلام

دوست عزیز برنامه ای که شما ساختید از نوع Spy SoftWare هست و به هیچ وجه نمی توان آن را یک برنامه ی تشخیص کلمه تلقی کرد !

به دلیل اینکه این برنامه توسط توابع Api متن اشیاء درون پنجره ها را نمایش می دهد ... پس تشخیص نمی دهد.
تشخیص کلمه یعنی برنامه ، متنی که به صورت گرافیک (منظور متنیست که در عکسها می باشد) هست را دریافت می کند ، سپس حروف آن را تشخیص می دهد!
اگه توجه کرده باشین برنامه ی بابیلون حتی اگه متن شما ، داخل یه گرافیک باشه ، باز هم اون رو تشخیص می ده.

مشکلم اینکه برنامه نمیتونه کلمه ای که زیر ماوس هست را تشخیص بده

ولی برای راهنماییتون :
اگه خودتون توانایی کاملی در کار با توابع Api داشته باشین (در زمینه ی Spy و کار با مختصات در صحفه) شاید بتونین یه کارایی بکنین.
مثلاً با محاسبه ی مکان ماوس در صحفه و باتوجه به موقعیت شیء ای که مورد نظرتون هست ... می تونین این کارو انجام بدین. این کار ، کار تقریبا پیچیده ای هست . مثلا باید موقعیت ماوس رو بر روی شی طوری بدست بیارید که با توجه به کل متن جمله کلمه ی زیر مکانمای ماوس تشخیص داده شود. البته این فقط یه ایده هست !

ولی اگه برای دیکشنری می خواید استفاده کنید ، بهتره کلمه ها در مکانهایی که کارکتر فاصله استفاده شده از هم جدا بشن ، بعد هم یکی یکی کلمات معنی بشه و لیست اونها در اختیار کاربر قرار بگیره.

mbm007_1364
یک شنبه 22 مهر 1386, 00:57 صبح
سلام

دوست عزیز برنامه ای که شما ساختید از نوع Spy SoftWare هست و به هیچ وجه نمی توان آن را یک برنامه ی تشخیص کلمه تلقی کرد !

به دلیل اینکه این برنامه توسط توابع Api متن اشیاء درون پنجره ها را نمایش می دهد ... پس تشخیص نمی دهد.
تشخیص کلمه یعنی برنامه ، متنی که به صورت گرافیک (منظور متنیست که در عکسها می باشد) هست را دریافت می کند ، سپس حروف آن را تشخیص می دهد!
اگه توجه کرده باشین برنامه ی بابیلون حتی اگه متن شما ، داخل یه گرافیک باشه ، باز هم اون رو تشخیص می ده.

ولی برای راهنماییتون :
اگه خودتون توانایی کاملی در کار با توابع Api داشته باشین (در زمینه ی Spy و کار با مختصات در صحفه) شاید بتونین یه کارایی بکنین.
مثلاً با محاسبه ی مکان ماوس در صحفه و باتوجه به موقعیت شیء ای که مورد نظرتون هست ... می تونین این کارو انجام بدین. این کار ، کار تقریبا پیچیده ای هست . مثلا باید موقعیت ماوس رو بر روی شی طوری بدست بیارید که با توجه به کل متن جمله کلمه ی زیر مکانمای ماوس تشخیص داده شود. البته این فقط یه ایده هست !

ولی اگه برای دیکشنری می خواید استفاده کنید ، بهتره کلمه ها در مکانهایی که کارکتر فاصله استفاده شده از هم جدا بشن ، بعد هم یکی یکی کلمات معنی بشه و لیست اونها در اختیار کاربر قرار بگیره.
سلام مجدد

با تشکر به پاسخی که داده اید من کاملا منظور شما را در رابطه با شناسایی متون گرافیکی که همان تکنولوژی OCX هست را می دانم ولی قابل ذکر است که دیکشنری بابیلون برای شناسایی متون از دو روش OCX و API استفاده میکند زیرا من در متونی که توسط فونت ایران سیستم پشتیبانی میشد برنامه را تست کردم و متوجه شدم که بابیلون با استفاده از API متن مورد نظر را شناسایی کرد و در برنامه paint هم بابیلون با استفاده از OCX متن را شناسایی کرد در نتیجه بابیلون از دو تکنولوژی استفاده کرده
من نمیخوام برنامه ام از OCX استفاده کنه و فقط API کافیه
وقتی بابیلون توانسته این کار رو با API انجام بده پس حتما بچه های برنامه نویس ایران زمین خودمونم با کمک هم میتونن این کارو انجام بدن

manvaputra
یک شنبه 22 مهر 1386, 04:46 صبح
با تشکر به پاسخی که داده اید من کاملا منظور شما را در رابطه با شناسایی متون گرافیکی که همان تکنولوژی OCX هست را می دانم

تکنولوِژی OCX ؟؟؟!!!

Valadi
یک شنبه 22 مهر 1386, 08:45 صبح
دوستان خیلی ببخشید شناسایی متون گرافیکی که تکنولوژی OCR است نه OCX

جناب manvaputra
OCR صحیح است

Hadizadeh
یک شنبه 22 مهر 1386, 08:51 صبح
راجع به OCR مفصل بحث شده یعنی اینجا:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=40433&page=9
موفق باشید

mbm007_1364
یک شنبه 22 مهر 1386, 12:44 عصر
آقا خیلی ممنون که منو روشن کردین من حقیقتا در زمانی داشتم جواب میدادم فکرم جای دیگر بود و به جای OCR از OCX استفاده کردم این فقط یه مشکل تایپی بود چون من در مورد توابع Libarary OCX مقاله نوشتم بیشتر ذهنم به OCX مشغول شده

MFiRE
دوشنبه 23 مهر 1386, 00:58 صبح
سلام

درسته هم می شه از OCR استفاده کرد و هم می شه از توابع Api استفاده کرد !
همانطور که در پست قبلیم گفتم اگه بخواید از توابع Api استفاده کنید ، باید از روشی که گفتم استفاده کنید . البته شاید روش های دیگه ای هم وجود داشته باشه که ما نمی دونیم .

اگه دوستانی که اینجا پست زدن ، به جای کل کل کردن با هم ، (البته من پستاشونو نخوندم...دیر رسیدم) این دوستمون رو راهنمایی می کردن خیلی بهتر می شد.

در ضمن لینکی رو که دوستان گذاشتن خیلی بدردتون می خوره ... حتماً مطالعه کنید.
(مباحثی پیرامون OCR و بررسی برخی از روشها).