PDA

View Full Version : .net remoting

programmable
سه شنبه 03 مهر 1386, 13:17 عصر
وقتی میخوام با استفاده از Visual Studio 2005 command & prompt یه پروکسی برای DLL ام بسازم خطا میده !

C:\Documents and Settings\hamid\My Documents\Visual Studio 2005\Projects\PongEng
ine\PongEngine\bin\Debug>SoapSads
'SoapSads' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

علت چی هست؟

MH2538
سه شنبه 03 مهر 1386, 14:32 عصر
سلام
اول از همه اینکه این SoapSads چیه ؟
دوماً برای ریموتینگ کافیه شما DLL مربوط به سرور ریموتینگت رو به کلاینتت اضافه کنی . بقیه کارها به عهده خود VisualStudio خواهد بود.

programmable
سه شنبه 03 مهر 1386, 20:14 عصر
دوست عزیز ، اول اینکه از پاسختون سپاسگذارم .
soapsads رو در یک کتاب دیدم که با استفاده از اون یه پراکسی برای یک DLL که در سمت سرور وجود دارد میسازیم و سپس با استفاده از اون به شی تعریف شده در سرور در کانال مشخص دسترسی خواهیم داشت.
راستی اگر طبق فرمایش شما DLL ی که در سمت سرور تعریف میکنیم را بخواهیم در برنامه کلاینت مستقیم اضافه کنیم دیگر چه نیازی به .net remoting خوهد بود! ؟ تمام هنر System.Runtime.Remoting به همین است که ما تنها شیء ی که در سرور نمونه سازی شده را در برنامه تحت کلاینت خود بکار بریم ! :اشتباه:

MH2538
چهارشنبه 04 مهر 1386, 06:31 صبح
سلام
دلیل اینکه بنده عرض مردم ی<< رو اضافه کنید بخاطر اضافه کردن خود DLL مربوط به سرور remoting‌نبود.
بلکه شما می‌تونید یک DLL که در واقع یک Interface از کلاس اصلی remoting است بسازید و در این DLL تنها نام توابعی که در سرور قرار دارد رو بگذارید.
اینطوری کلاینت روی کانالی که شما معرفی می کنید و با استفاده از همین DLL توانایی دسترسی به سرور را خواهد داشت.
به عبارت ساده تر شما در سمت کلاینت فقط نام توابعی که در سرور قرار دارد را داری.
و به عبارت باز هم ساده تر این DLL‌ کار Proxy شما رو انجام می‌دهد.
پروکسی به صورتی که شما فرمودید بیشتر در وب‌سرویس ها رایج است.
در هر صورت،‌من داشتم روی سایتم یکسری مطلب و نمونه برنامه در مورد ریموتینگ می نشتم که همین مطلب شما باعث شده سعی کنم بخش اصلی اون رو تا همین امروز عصر تموم کنم و روی سایتم بگذارم.
به هر حال امیدوارم با همین چند خط تونسته باشم مطلب رو براتون کمی روشن تر کرده باشم.
اگر باز هم مشکلی بود باز من در خدمتم.

ali_akbari
سه شنبه 16 شهریور 1389, 17:12 عصر
soapsads نه ، soapsuds ...درسته ...