PDA

View Full Version : تبدیل شدن متن فارسی به (؟) در DATAGRIDVIEW

m0rteza
سه شنبه 03 مهر 1386, 15:34 عصر
با سلام
وقتی اطلاعات فارسی TEXTBOX ها رو به DATAGRIDVIEW انتقال میدم تبدیل به علامت ؟ میشن. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

hassan razavi
سه شنبه 03 مهر 1386, 15:55 عصر
اول فونت Datagrid رو چک کنید

m0rteza
سه شنبه 03 مهر 1386, 16:35 عصر
قبلا درست بود یک دفعه این حالت بوجود اومد . دیگه جز این مورد دلیلش چی میتونه باشه

hassan razavi
سه شنبه 03 مهر 1386, 21:20 عصر
ببینید که فونتی را که انتخاب کردید ، Script اون روی arabic باشه.
اگر که فقط توی این datagrid مشکل دارید ، حتما از فونتشه

hdv212
چهارشنبه 04 مهر 1386, 21:55 عصر
منظورت از انتقال متن از TextBox به دیتاگریدویو چیه ؟ اگه منظورت اینه که به دیتابیس وارد میکنی و بعد از طریق DataGridView نمایش میدی، مشکل از طرف دیتابیست هست، و اگر مشکلت همین بود سعی کن از Stored Procedure استفاده کنی، اگه نبود اصلا چک کن ببین فونت فارسی ویندوزت مشکل پیدا نکرده (میتونی با برنامه ای مثل wordpad این رو تست کنی و البته یادت باشه ببین چه فونتی رو انتخاب کردی، اگه تو ویندوزت درست بود، تو برنامه ات فونتتو عوض کن و همونی که تو WordPad انتخاب کردی رو بزن)، امیدوارم مشکل حل بشه.

m0rteza
چهارشنبه 04 مهر 1386, 22:34 عصر
خیلی ممنون بابت توجه شما
فکر کنم دقیقا حرف شما درست باشه . چون من همین کارو می کنم و توی محیط sql هم این اتفاق افتاده . فقط شرمنده Stored Procedure کجاست وچیه؟

mahtab_18
چهارشنبه 04 مهر 1386, 22:47 عصر
سلام
منم قبلا این مشکل را داشتم
یه نگاه به تایپیک زیر بنداز ، امیدوارم بتونه کمکت کنه.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=78923

hassan razavi
چهارشنبه 04 مهر 1386, 22:59 عصر
شما برای Insert هر جدولی می تونید یک Store Procedure بنویسید در Sql Server و در کد تون بجای استفاده از Insert Command از Store procedure و ارسال پارامترهای آن استفاده کنید.
برای حل مشکلتون : اگه نوع فیلدتون Nvarchar هست ، حتما قبل از مقدار فیلدهاتون از کاراکتر N استفاده کنید. بصورت زیر

INSERT INTO Table(Field1)VALUES(N'" + textBox1.Text +"'" -1