PDA

View Full Version : رمز عبور در پایگاه داده ها

alireza_tavakol
چهارشنبه 04 مهر 1386, 01:43 صبح
دوستان عزیز من یک فایل پایگاه داده ها (MS SQL 2005)دارم کنار فایل اجرایی برنامه ام و روی SERVER نیست میخواستم یه رمز عبور روی فایل پایگاه داده هام بزارم نمی دونم چه طوری بعدشم رشته اتصال به پایگاه داده هام را چه تغییری بدم

mammad_kami
چهارشنبه 04 مهر 1386, 03:35 صبح
برای گذاشتن رمز روی دیتا بیس باید از طریق خود sql server اقدام کنی. به این صورت که به security دیتا بیست premission میدی.
بعدشم دقیقا بگو که فایل دیتا بیست روی کامپیوتر خودته یا روی سرور. یعنی بصورت local host هست یا دیتا بیستو می خوای از روی سرور اجرا کنی.

MH2538
چهارشنبه 04 مهر 1386, 07:31 صبح
همونطور که mammad_kami هم گفت برای گذاشتن رمز عبور باید از خود SQLServer کمکم بگیری .
برای نمونه شما باید توی SQLServer‌یک کاربر تعریف کنید و اون رو با دسترسی مورد نظرتون به پایگاه داد خودتون انتصاب بدید.
برای ارسال رمز عبور به کانکشن استرینگ هم می تونید توی کانکشن استرینگ بعد از قراردادن نام کاربری رمز عبورتون رو بشکل زیر بنویسید.

Data Source=yourserver;Initial Catalog=myDBName;User ID=yourusername; Password=yourpassword;

alireza_tavakol
چهارشنبه 04 مهر 1386, 16:56 عصر
یعنی من غیر از نصب Microsoft Visual Studio 2005 که خودش نسخه SQL server 2005 experes
نصب میکنه با نسخه کامل SQL server 2005 رو نصب کنم تا بتونم رمز عبور واسه پایگاه داده هام بزارم

babak23
پنج شنبه 05 مهر 1386, 08:43 صبح
یعنی من غیر از نصب Microsoft Visual Studio 2005 که خودش نسخه SQL server 2005 experes
نصب میکنه با نسخه کامل SQL server 2005 رو نصب کنم تا بتونم رمز عبور واسه پایگاه داده هام بزارم

به نظر که اینطور میاد
چون نسخه SQL server 2005 experes محدوده .
و خیلی از توانایی ها را نداره

mammad_kami
پنج شنبه 05 مهر 1386, 20:52 عصر
قطعا! اگر شما بخواید با sql کار کنید یعنی دیتا بیستون توی sql باشه باید نسخه ی کامل MS SQL SERVER 2005 رو نصب کنید.

alireza_tavakol
جمعه 06 مهر 1386, 00:54 صبح
یعنی شما ها می گید در بانک های اطلاعاتی ساخته شده در SQL Server 2005 experes امنیت معنی نداره
یعنی هر کسی که فایل پایگاه داده برنامه منو داشته باشه به راحتی میتونه محتویاتشو بررسی کنه
من که قبول ندارم شرکت مایکروسافت با این همه رجز خوندن واسطه اراکل یه همچین سوتی بده به حکم این که نسخه experes ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Alireza_Salehi
جمعه 06 مهر 1386, 07:50 صبح
یعنی شما ها می گید در بانک های اطلاعاتی ساخته شده در SQL Server 2005 experes امنیت معنی نداره
یعنی هر کسی که فایل پایگاه داده برنامه منو داشته باشه به راحتی میتونه محتویاتشو بررسی کنه
من که قبول ندارم شرکت مایکروسافت با این همه رجز خوندن واسطه اراکل یه همچین سوتی بده به حکم این که نسخه experes ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کی همچین چیزی گفته !
فقط از طریق محیط ویژوال استودیو نمیشه روش پسورد گذاشت!

کافیه Microsoft SQL Server Management Studio Express رو که مجانی هم هست دانلود کنید، اونوقت هر کاری از جمله پسورد گذاشتن رو می تونید انجام بدید.

نیازی هم به نصب نسخه کامل ندارید، البته با توجه به این که این ها Express هستند محدودیت هایی نسبت به نسخه های دیگه دارند.

مقایسه امکانات نسحه های مختلف:
http://www.microsoft.com/sql/prodinfo/features/compare-features.mspx

دانلود نسخه Express :
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=220549b5-0b07-4448-8848-dcc397514b41&displaylang=en

دانلود Management Studio Express :
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=C243A5AE-4BD1-4E3D-94B8-5A0F62BF7796&DisplayLang=en