PDA

View Full Version : برگشت وکار روی رکوردهای قبل

reza850101
چهارشنبه 04 مهر 1386, 11:41 صبح
باسلام باآرزوی قبولی طاعات - زحمت کشیده فایل نمونه را نگاهی بیاندازید توضیح روی فرم را ملاحظه فرماییداگر ممکن است مشکلش رامرتفع نمایید ممون

reza850101
چهارشنبه 04 مهر 1386, 12:09 عصر
اینم فایلی که درارسالش مشکل پیش آمده بود

reza850101
شنبه 07 مهر 1386, 07:56 صبح
باسلام مجدد خدمت همه دوستان - خصوصا اساتیدهمچون صارمی شاپرک سنبله کارمند محمدجیج علیفلاح مجید325واانگوران و.... اگر زحمتی نیست نیم نگاهی به مشکل مانیزبکنید عجله است
ممنون

mohammadgij
شنبه 07 مهر 1386, 13:24 عصر
رضا جان من متوجه ارتباط بین جداولت نمی شم. البته من یکم تو این مورد ضعف دارم. میشه یه توضیحی بدی. وقتی مبلغ بستانکار ثبت شد بر چه اساسی و با چه شرطی و از کجا شماره طرف حساب رو می خوای بخونی و در قسمت طرف حساب ثبت کنی؟

reza850101
یک شنبه 08 مهر 1386, 09:56 صبح
رضا جان من متوجه ارتباط بین جداولت نمی شم. البته من یکم تو این مورد ضعف دارم. میشه یه توضیحی بدی. وقتی مبلغ بستانکار ثبت شد بر چه اساسی و با چه شرطی و از کجا شماره طرف حساب رو می خوای بخونی و در قسمت طرف حساب ثبت کنی؟

محمدآقا من زمانی که اطلاعات ساب فرم را میخواهم واردکنم ابتدا شماره حساب واردمیکنم که عنوان حساب از تیبل 2 خوانده میشود سپس مبلغ راواردمیکنم کدی که میخواهم این است که هرزمان مبلغ ستون بستانکار وارد میشود شماره حساب رکودجاری(بستانکار) در فیلد طرف حساب (رکوردهای قبل که ستون بدهکارشان تکمیل شده) بنشاند امیدوارم منظورم رارسانده باشم

mohammadgij
دوشنبه 09 مهر 1386, 15:08 عصر
آفرین پسر گل. این شد یه توضیح حسابی. من برنامه رو تغییر دادم. تو AfterUpdate فیلد مبلغ بستانکار کد زیر رو نوشتم. اگه سوالی داشتی بگو تا جواب بدم اگه بلد بودم البته.

Dim rstRecord As Recordset
If Me.cod.Value <> "" And Not IsNull(Me.cod.Value) And Me.cod.Value <> 0 Then
Set rstRecord = Me.Form.RecordsetClone
If Not rstRecord.EOF Then
rstRecord.MoveFirst
Do While Not rstRecord.EOF
If rstRecord!mbd <> 0 And Not IsNull(rstRecord!mbd) And rstRecord!mbd <> "" Then
rstRecord.Edit
rstRecord!trf = Me.cod.Value
rstRecord.Update
End If
rstRecord.MoveNext
Loop
End If
rstRecord.Close
End If

reza850101
سه شنبه 10 مهر 1386, 08:15 صبح
باسلام واحترام ازاینکه وقت گذاشتید و آن چیزی که میخواستم را درست کردید بسیارتشکرمیکنم
میخواستم وقتتان رابگیرم و درادامه سوالم مطرح کنم چنانچه بخواهم رکوردهایی که ستون بدهکارشان بزرگترازصفراست را در طرف حساب ستون بستانکاربگذارم امکان دارد ؟چطور چرا که بیشتر ازیک رکورداست و باید باویرگول یا _ ازهم جداشود مانند 1804_1000 (مثلابرای سند5)
ممنون میشم جواب دهید

mohammadgij
سه شنبه 10 مهر 1386, 11:56 صبح
در قسمت AfterUpdate که کد قبلی رو داشتی بعد از اجرای دستور بالایی کد زیر رو بنویس.
این کد از رکوردهای جاری سابفرم تمام کد حسابهای بدهکار رو داخل یک متغیر میریزه و با UnderLine جدا می کنه. در پایان هم متغیر استرینگ رو برابر مقدار طرف حساب میذاره

...
...
...
...
...
...
...
Dim strCodeTarafHesab As String
Set rstRecord = Me.Form.RecordsetClone
If Not rstRecord.EOF Then
rstRecord.MoveFirst
Do While Not rstRecord.EOF
If rstRecord!mbd <> 0 And Not IsNull(rstRecord!mbd) And rstRecord!mbd <> "" Then
If strCodeTarafHesab = "" Or IsNull(strCodeTarafHesab) Then
strCodeTarafHesab = Nz(rstRecord!Cod, 0)
Else
strCodeTarafHesab = strCodeTarafHesab & "_" & Nz(rstRecord!Cod, 0)
End If
End If
rstRecord.MoveNext
Loop
End If
rstRecord.Close
Me.trf.Value = Nz(strCodeTarafHesab, 0)

reza850101
پنج شنبه 12 مهر 1386, 10:48 صبح
محمدجان خیلی زحمت کشیدی ممنون
همانطورکه گفتی در افتر آپدیت ستون بستانکار بقیه کد را پیس کردم اما هیچ اتفاقی نیافتاد
اگر ممکن است که تستی بکن بازم ازت ممنونم

reza850101
چهارشنبه 18 مهر 1386, 12:13 عصر
محمدجان تا این تایپیک زیر نرفته لطفت تو کامل کن این مشکل راحل کن ممنون میشم